1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconFERIE ZIMOWE !! 12 Stycznia 2020
Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły miłych, radosnych i bezpiecznych ferii zimowych.
Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.

>> BEZPIECZE FERIE ZIMOWE
newsy iconWOŚP w Centrum Edukacji 12 Stycznia 2020
8 Stycznia w CE odbył się Charytatywny Turniej Siatkówki. W starciu zmierzyli się Uczniowie, Absolwenci oraz Nauczyciele. Równoległe odbył się również turniej Tenisa Stołowego oraz kiermasz ciast i wyśmienitych tostów! I wszystko tylko po to, aby zebrać kolejne pieniądze do puszek. Całe wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów CE oraz Panią Małgorzatę Gerlich. Dziękujemy!
Sztab WOŚP Zabrze
newsy iconGóra grosza 09 Stycznia 2020
Góra Grosza policzone :)
Wspólnie małymi grosikami zebraliśmy 430,04 zł!!!! Najwięcej zebrała klasa 1Lb -9,328 kg
Następne w kolejności były klasy 1Tb5 - 7,868 kg oraz 2Ta - 6,013 kg
Wszystkim ogromne DZIĘKI!
newsy iconLEKCJA HISTORII W MUZEUM 20 Grudnia 2019
19 XII 2019 roku uczniowie klasy ILb zwiedzali Radiostację w Gliwicach. W tym dniu zrealizowany został temat: Wybuch II Wojny Światowej- prowokacja gliwicka. To była bardzo ciekawa lekcja historii w miejscu gdzie wydarzenia, o których czytamy w podręcznikach szkolnych działy się naprawdę. Uczniowie obejrzeli film pokazujący najbardziej prwadopodobną rekonstrukcję zdarzeń z sierpnia 1939 oraz wysłuchali wykładu o budowie tego historycznego miejsca, na koniec oglądali słynną antenę w Gliwicach, dziś największy na świecie obiekt zbudowany z drewna. Z uczniami na wycieczce były p.K.Dobrzyńska oraz p.K.Czarnota.
newsy iconKOMUNIKAT ! 18 Grudnia 2019
Szkoła bierze udział w akcji MEN "Bądźmy razem na Święta!"

newsy iconWOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY 18 Grudnia 2019
17 XII 2019 roku drużyna w składzie Mateusz Bogus oraz Grzegorz Wąs, uczniowie z klasy IIITb, walczyli dzielnie zdobywając III Miejsce w Konkursie Historycznym o tematyce : "Stan wojenny - represje wobec społeczeństwa polskiego". Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół Ogolnokształcących nr 3 w Zabrzu. Uczniów do konkursu przygotowała p. K.Dobrzyńska.
newsy iconBIEG 9 GÓRNIKÓW 18 Grudnia 2019
Tradycją naszej szkoły staję się udział w Biegu 9 Górników organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uczestnicy biegu upamiętniają tragedię z 16 grudnia 1981 r. i oddają hołd Dziewięciu Gónikom zstrzelonym podczas pacyfikacji kopalni "Wujek". W tym roku Centrum Edukacji reprezentowali uczniowie z klasy IILs wraz z nimi obecni byli pan Wicedyrektor M.Świetlik oraz nauczyciel historii K.Dobrzyńska.
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT - EGZAMINY !!! 17 Grudnia 2019
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów w sesji styczeń-luty 2020 r. Informacje znajdują się przy wejściu do pokoju nauczycielskiego lub u p. Świetlika.
newsy iconSukces CE w Konkursie Miejskim 14 Grudnia 2019
W dniu 11 XII 2019 CE brało udział w II etapie VIII Konkursu Miejskiego Wiedzy o Zabrzu. Konkurs odbył się w II LO w Zabrzu i zgromadził łącznie 18 szkół, w finale konkursu było już tylko 8 uczniów w tym składzie również nasz Dawid Bartochowski z klasy ITc5 zajął II Miejsce!!! Gratulujemy! Ucznia do zmagań konkursowych przygotowała p.K.Dobrzyńska.
newsy iconOLIMPIADA Solidarności. Dwie Dekady Historii 14 Grudnia 2019
26 XI w całej Polsce odbywał się pierwszy etap Olimpiady Solidarność. Do etapu wojewódzkiego z CE dostało się dwóch uczniów z klasy II LO Maciej Kacprzycki oraz Kacper Szmuc. Przed nimi zmagania na szczeblu wojewódzkim - trzymamy kciuki za naszych !!! Do wygrania indeks na czołowe uczelnie wyższe w Polsce.
newsy iconSUKCES CE w #śląskakomórkomania 08 Grudnia 2019
28 XI odbył się w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku, tego dnia 8 wolontariuszy zarejestrowało 45 potencjalnych dawców szpiku! To fantastyczny wynik w województwie śląskim.BRAWO młodzież !!!
newsy icon"LISTOPAD OGRZAŁ SERCA" 05 Grudnia 2019
W dniach 15 X - 15 XI po raz drugi odbyła się zbiórka: środków czystości, używanej odzieży, oraz jedzenia na rzecz Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn w Rudzie Śląskiej. Dary gromadzono na zapleczu pracowni biologicznej i fizycznej (za udostępnione pomieszczenie dziękujemy). Zebrane rzeczy segregowali i układali w kartonach uczniowie klasy 1LB (Kuba, Julia, Olek i Kuba). Akcja wywołała duży odzew. W zbiórkę zaangażowali się: uczniowie, dyrekcja, nauczyciele (także Ci na urlopie), pracownicy administracji i obsługi, nasi przyjaciele, sąsiedzi, krewni i znajomi. W piątkowe popołudnie grupa uczniów z klas: 1LB (Kuba, Kuba), 1TB (Bartek, Mateusz, Sebastian), 2TAS (Karol i Szymon) przeniosła dary do samochodów. Transport do noclegowni zorganizowali nauczyciele oraz mąż naszej historyczki. Wszystkim bardzo dziękujemy!
newsy iconKOMUNIKAT ! 05 Grudnia 2019
W sekretariacie szkolnym (p. 108) jest do odebrania decyzja w sprawie przyznania I części stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/20 Upoważnionym do odbioru decyzji jest wnioskodawca (rodzic lub pełnoletni uczeń). Termin realizacji tj. zwrot poniesionych kosztów na cele edukacyjne, na podstawie przedstawionych faktur, w nieprzekraczalnym terminie do 13.12.2019r.
newsy iconZawody rejonowe w pływaniu 03 Grudnia 2019
newsy icon#śląskakomórkomania w CE 28 Listopada 2019
28 XI 2019 nasi uczniowie z klasy IIILB fantastycznie przeprowadzili DZIEŃ DAWCY SZPIKU. Szkolnym koordynatorem działań była p.K.Dobrzyńska, która wcześniej przeszkoliła i przygotowała wolontariuszy. Nasza ekipa dzielnie przez cały dzień rejestrowala wszystkich chętnych z klas maturalnych z Technikum i Liceum. Brawo młodzież!
newsy icon"Zawód od kuchni" 27 Listopada 2019
"Zawód od kuchni" to inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy z Zabrza w ramach której pracodawcy oraz szkoły prezentują uczniom zabrzańskich Szkół Podstawowych i średnich zawody w których mogą się uczyć i w przyszłości pracować. W czwartek 21 listopada przedstawiciele naszej szkoły w Miejskim Domu Kultury na GUIDO zaprezentowali zawody technika chłodnictwa i klimatyzacji oraz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach doświadczeń fizycznych, projektowania graficznego w programie Inventor oraz rozmowie z uczniami klasy 3Tb zwiedzający poznali specyfikę nauki i pracy w tych zawodach. Za rok na pewno nie zabraknie naszej szkoły na tym wydarzeniu. KK
newsy iconPraktycy wiedzą najlepiej jak zostać przedsiębiorcą 27 Listopada 2019
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasy 1Tc5 i 1La uczestniczyły w spotkaniu z panem MICHAŁEM KUCHARSKIM - Prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z wyboru, właścicielem firmy Cudotwórnia Events - "Praktyczna lekcja przedsiębiorczości". W ramach tego spotkania młodzież przedyskutowała zagadnienia z zakresu otwarcia własnego biznesu oraz obaliła niektóre mity np. że trzeba mieć dużo kasy żeby otworzyć własną firmę. Panu Michałowi serdecznie dziękujemy za wspaniałe 2 godziny z praktyczną przedsiębiorczością. KK
newsy iconWyniki rekrutacji z PO WER'em do kluczowych kompetencji 27 Listopada 2019
W wyniku zakończonej rekrutacji w projekcie PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów "Kompetencje kluczowe drogą do rozwoju" - na wyjazd do Barcelony w Hiszpanii w lutym 2020 zakwalifikowali się: Wąs Grzegorz, Bernaś Krzysztof, Gerlich Adam, Moczek Patrycjusz, Haras Jakub, Jankowski Mateusz, Bobiński Kamil, Trembecki Maciej, Baron Michał, Malczewski Jacek.
Na liście rezerwowej znaleźli się: Bollin Sebastian, Modzelewski Michał, Kowalczyk Bartosz, Kupiecki Sebastian, Szitler Bartłomiej, Musik Maciej, Kampka Natan, Widerski Wiktor, Pieczyski Kacper, Borowiak Łukasz, Nowak Maksymilian, Gubała Krzysztof, Hatlapa Patryk, Paimel Jakub, Bartchowski Dawid.
Wszystkim uczestnikom (25 osób) dziękuję za udział w rekrutacji (sześcio etapowej) a zakwalifikowanym do projektu serdecznie gratuluję. Krzysztof Kaptur - koordynator projektu.
newsy iconUWAGA PILNY KOMUNIKAT ! 26 Listopada 2019
"Cześć :) Fundacja "Dr Clown", która realizuje program terapii śmiechem w szpitalach dziecięcych poszukuje zgranej ekipy do działań na terenie Zabrza i nie tylko.
Więcej informacji na temat działań Fundacji podczas jutrzejszej prelekcji na drugiej
i trzeciej godzinie lekcyjnej
. Zapraszamy! https://www.facebook.com/drclownSlask/"
newsy iconUczniowie CE finalistami ogólnopolskiego konkursu "»Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach«. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski" 24 Listopada 2019
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I TB: Oliwia Krzanowska, Oskar Pyka i Patryk Kotułowski zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu "»Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach«. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski" zorganizowanego przez łódzki Instytut Pamięci Narodowej - Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Jest to wielki ich sukces, ponieważ wymagał sporej wiedzy historycznej i umiejętności dziennikarskich. ...

newsy iconPOLSKO-NIEMIECKO-FRANCUSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 24 Listopada 2019
W dniach 17 - 22.11.2019 odbyło się kolejny wyjazd w cyklu wymian młodzieży odbywających się w ramach współpracy Trójkąta Weimarskiego. Tym razem dwanaścioro uczniów naszej szkoły ( z klas 2LA,2LB,2TA i 3TA) wraz z opiekunami,p.Pankiem i p.Małnowicz, wzięło udział w spotkaniu w Amiens we Francji. Wspólnie z rówieśnikami z Niemiec i Francji brali udział w zajęciach z animacji językowych i warsztatach dotyczących ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Mieli okazję samodzielnie zrobić z naturalnych składników domowe środki czystości,zwiedzili również historyczne centrum górnictwa w Lewarde i dowiedzieli się, w jaki sposób we Francji rekultywowane są tereny poprzemysłowe. Czy warto było pojechać?Opinie uczestników i więcej zdjęć już wkrótce!
newsy iconSKF, CZYLI SZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY 21 Listopada 2019
Od kilkunastu lat co najmniej w CE – zazwyczaj w I semestrze – organizowane są szkolne konkursy filmowe (także ortograficzne, historyczne, literackie czy kulturoznawcze – zajmuje się tym nasza Komisja Przedmiotów Humanistycznych). Tematyka tych SKFów była zróżnicowana: kino gatunków, telewizja, seriale i telenowele, Andrzej Wajda, współczesne kinom polskie, horror. W tym roku nasi uczniowie rywalizowali o tytuł znawcy szeroko pojmowanego "kina fantastyki i grozy". ...
newsy iconMIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA HISTORYCZNA 15 Listopada 2019
14 XI 2019 r w Teatrze Nowym w Zabrzu uczniowie naszego Liceum wraz z nauczycielem historii p. K.Dobrzyńską mieli możliwość uczestniczyć w Naukowej Międzynarodowej Konferencji Historycznej. Głównym tematem pierwszego dnia konferencji były "Wojny i konflikty w Europie Środkowej ze szczególnym uwzględnieniem Śląska w aspektach społecznych i kulturowych". W pierwszym wykładzie uczniowie mieli okazję posłuchać o "Przemocy zbiorowej w XXI wieku - od kozłów ofiarnych po ludobójstwa klimatyczne" zagadnienia poruszone w referacie były następnie omówione w panelu dyskusyjnym przez wybitnych historyków, socjologów i filozofów kilku Uniwersytetów z całej Polski. Pełen program Konferencji znajduję się na stronie www.kultura-europy.pl zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych dniach - nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że było rewelacyjnie!
newsy iconSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 15 Listopada 2019
8 XI 2019 r w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas I La4, I Lb4 oraz I Ls4 biorący udział w zajęciach historii rozszerzonej pisali Szkolny Konkurs Historyczny pt.:"101 pytań na 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości". Największą liczbę punktów i tym samym tytuł Eksperta historii zajmując miejsce I w szkole otrzymali :
Karolina Skatuła oraz Paweł Maj. GRATULUJEMY!!!

newsy iconMistrzostwa Zabrza w pływaniu 12 Listopada 2019
Z dumą informujemy, że reprezentanci Centrum Edukacji: Kamil Bęben, Mikołaj Borewicz, Krzysztof Dudek i Aleksander Karliński wygrali Mistrzostwa Zabrza w Pływaniu Drużynowym. Zdobywając złoto awansowali do zawodów rejonowych. Jesteśmy pełni uznania i życzymy dalszych sukcesów .
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT ! 11 Listopada 2019
Zapraszamy wszystkich uczniów Technikum nr 1 przy Centrum Edukacji do udziału w rekrutacji do projektu Ponadnarodowej Mobilności Uczniów "Kluczowe kompetencje droga do rozwoju" finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który wiąże się z wyjazdem tygodniowym do Barcelony w Hiszpanii.
Miejsce składania wniosków: pokój 101 (doradca zawodowy)
Składanie wniosków rekrutacyjnych upływa 15 listopada 2019 r.
Test kompetencji językowych 19 listopada 2019 r godz. 10.05
Rozmowy kwalifikacyjne z doradcą zawodowym 19 listopada 2019 r. od godz 11.00

Opis projektu, regulamin rekrutacji oraz formularz rekrutacyjny >>>
newsy iconAkcja #SZKOŁADOHYMNU 10 Listopada 2019
8 listopada młodzież w Centrum Edukacji miała możliwość uczestniczyć w kilku inicjatywach przygotowanych z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości Polski. Klasy ILa, ILb oraz ITa i ITb odśpiewały uroczyście Hymny o godz.11.11 wraz z młodzieżą w całym kraju, była to Akcja MEN "Szkoła do Hymnu". Uczniowie klas z rozszerzoną historią pisali Szkolny Konkurs Historyczny pt: "101 pytań na 101 rocznicę 11 listopada". Cała społeczność uczniowska wysłuchała w tym dniu również audycji na temat Święta 11 Listopada. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 12 XI 2019 r. Nazwiska zwycięzców pojawią się na naszej stronie internetowej. Koordynatorem szkolnych obchodów 11 listopada w tym roku była p.K.Dobrzyńska.
newsy iconSzkolenie dla wolontariuszy 06 Listopada 2019
28 XI w naszej szkole odbędzie po raz drugi Dzień Dawcy Szpiku czyli #śląskakomórkomania
Aby móc zarejestrować jak najwięcej potencjalnych dawców szpiku potrzebujemy w tym roku chętnych wolontariuszy. Szkolenie odbędzie się w s.219 , 21 XI 2019 na 8 godz. lekcyjnej , szkolnym koordynatorem akcji jest p. Karolina Dobrzyńska ZAPRASZAMY
W zeszłym roku nasza szkoła zarejestrowała w jeden dzień aż 50 osób i zajęła 4 miejsce w województwie śląskim na ponad 30 szkół biorących udział w akcji.
newsy iconWARSZTATY HISTORYCZNE 06 Listopada 2019
Rok 2019 jest ogłoszony "Rokiem Powstań Śląskich" dlatego uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznych inicjatywach patriotyczno- historycznych. 5 listopada przedstawiciele klas pierwszych Liceum oraz Technikum wraz z nauczycielem historii p.K.Dobrzyńską mieli możliwość uczestniczyć w projekcie edukacyjnym "100 lat- Powstania Śląskie". W ramach tego projektu dzięki Muzeum Historii Polski, uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych w Miejskim Ośrodku Kultury oraz obejrzeli spektakl "Gdzie Ci będzie lepiej jak w domu?" a na koniec zwiedzili wraz z przewodnikiem wystawę pt.:"Śląski trud powstańczy".
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT ! 04 Listopada 2019
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gliwicach przesyła informację dotyczącą e- papierosów:

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW
newsy iconUCZNIOWIE CE NA XI WSZECHSTRONNYM KONKURSIE KONESERA POLSZCZYZNY W KATOWICACH 30 Października 2019
22.10.2019 r . dziesięcioro uczniów naszej szkoły reprezentowało Centrum Edukacji w XI Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny, organizowanym przez Pałac Młodzieży pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem oraz rozwiązali niełatwy test językowy. Na wyniki musimy jednak troszkę poczekać. Trzymamy za nich kciuki.
newsy iconPółfinał wojewódzki w tenisie stołowym 30 Października 2019
Bardzo silna drużyna reprezentowała nas w tym roku w tenisie stołowym. Michał Łysakowski i Michał Nadolski przeszli jak burza przez Mistrzostwa Zabrza zdobywając złoto, następnie pokonali wszystkich rywali na szczeblu rejonowym LICEALIADY i dopiero w półfinale wojewódzkim uznać musieli wyższość drużyn z Gliwic i Tarnowskich Gór. Pokonując Bytom zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Chapeau bas, Panowie!
newsy icon Mistrzostwa Zabrza w badmintonie 29 Października 2019
W sobotę 26 października w ramach LICEALIADY odbyły się Mistrzostwa Zabrza w badmintonie. Centrum Edukacji na zawodach reprezentowali Mateusz Malik, Adam Gerlich i Jakub Miszka. Po zaciętych pojedynkach nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Brawo Panowie!!!
newsy iconMłodzi szachiści, reprezentanci naszej szkoły odnieśli duży sukces na Mistrzostwach Zabrza! 29 Października 2019
Drużyna w składzie: Agnieszka Lewandowska, Adrian Zapała, Szymon Molęda i Jakub Drabek zdobyła brązowy medal, który zapewnił im awans do turnieju rejonowego. Biorąc pod uwagę, że byli najmłodszą drużyną w swojej kategorii wiekowej należą im się słowa uznania i ogromne gratulacje!
newsy iconAkcja #SzkołaPamięta 28 Października 2019
W dniu 25 X 2019 przedstawiciele klas II Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielem historii p.K.Dobrzyńską upamiętnili ważne postacie historyczne dla Miasta Zabrze.
Uczniowie posprzątali zaniedbane groby oraz odwiedzili i zapalili znicz na grobie Powstańców Śląskich.
Dołączyliśmy do społeczności pielęgnującej pamięć o naszej historii.
CE Zabrze - Nasza #Szkoła Pamięta

newsy iconŻYWA LEKCJA HISTORII 28 Października 2019
17 X 2019r uczniowie naszego Liceum z klasy pierwszej o profilu medialnym mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w wykładzie o Deportacjach Polaków na Wschód w latach 1940- 1946. Wykład o tym jak można było przetrwać na nieludzkiej ziemi-Syberii -pokazał uczniom ogrom bardzo trudnej historii naszych rodaków. O losach swojej rodziny zgodził się opowiedzieć Senator RP pan Grzegorz Lipowski. Klasa medialna bierze udział w projekcie dziennikarskim " Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach- Gustaw Herling Grudziński na tle historii Polski" nad całością działań potrzebnych do realizacji projektu czuwa nauczyciel j.polskiego
p. Jolanta Leszczyńska.
newsy iconDzień Edukacji Narodowej w CE – 16.10.2019 24 Października 2019
16.10.2019r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Edukacji w Zabrzu Szkolny Zespół Teatralny CENZURA zorganizował spotkanie uczniów z nauczycielami. Były miłe słowa, życzenia i krótkie przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pań Agnieszki Bobrowskiej i Joanny Kowalskiej. Fragmenty z tego wydarzenia zarejestrowała Szkolna Telewizja Internetowa MULTI NEWS.
newsy icon "Podziel się drugim śniadaniem" 24 Października 2019
Drodzy uczniowie! Przypominamy, że nadal trwa październikowa edycja akcji "Podziel się drugim śniadaniem". Zbieramy soczki, musy owocowe, batoniki i inne przekąski, które dzieciaki z Domu Dziecka w Zabrzu mogą zabrać ze sobą do szkoły. Dziękujemy klasom 2 TB, 2 TA, 4 TA, które w tym miesiącu już włączyły się do akcji i zachęcamy do tego samego pozostałe klasy. Akcje koordynuje 2 TA, wszystkich informacji udzieli wam Wiktoria i Bartek lub wbijajcie prosto na halę sportowa do p. Gosi -tam na 100% czekać będą na was ciepłe słowa podziękowania !
Ps. Specjalne, gorące podziękowania lecą też do p. Darii, która że sklepiku szkolnego wspiera akcję
newsy iconNasi uczniowie mistrzami Zabrza w tenisie stołowym 16 Października 2019
Nasi uczniowie po zaciętych bojach Michał Nadolski i Michał Łysakowski zostali mistrzami Zabrza w tenisie stołowym.Wielkie gratki . Jedziemy na zawody rejonowe. Gramy o półfinały.
newsy iconMIŁOSZ JAK ŚWIAT 15 Października 2019
11-osobowa delegacja maturzystów z CE (klasy III La i III Lb, głównie z rozszerzenia z j. polskiego) pod opieką mgr K. Kurczyny, gościła 10 października na konferencji poświęconej biografii, twórczości i recepcji noblisty Czesława Miłosza. ...


newsy iconWYCIECZKA W STYLU FITNES 10 Października 2019
Siła, moc, energia i promocja zdrowia- cztery filary na których oparty został wyjazd 4 klas z innowacją pedagogiczną. Klasy ILb, ILb4,IILb oraz IIILb spedzily w sumie 4 dni w górach uczestnicząc w wykładach z zakresu dietetyki, anatomi człowieka oraz trenując. Uczniowie mieli okazję poznać warsztat wielu doświadczonych trenerów z różnych klubów w Polsce.
newsy iconWybory do Samorządu Uczniowskiego 07 Października 2019
27 września 2019 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.
W wyborach oddano 421 głosów. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Krzysztof Bernaś - 140 głosy
Zastępcą przewodniczącego został Wojciech Bartuś - 104 głosy
W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą również Bartosz Kowalczyk, Wiktoria Chmielewska oraz Wiktoria Rucińska.
Serdecznie gratulujemy

newsy icon"Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii"- praktyki zawodowe z POWER'em 03 Października 2019
Projekt ten skierowany jest do uczniów czterech zabrzańskich szkół kształcących zawodowo (Zespół Szkół nr 3, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Centrum Edukacji, Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych), które utworzyły konsorcjum koordynowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego
i Ustawicznego w Zabrzu.
Zagranicznym partnerem konsorcjum jest EUROPROYECTOS ERASMUS PLUS w Hiszpanii.
Głównym celem projektu jest rozwój i racjonalne wykorzystanie wiedzy i umiejętności w ramach kształcenia zawodowego uczniów i opiekunów, które pozwolą na podniesienie jakości, innowacyjności i umiędzynarodowienia instytucji wchodzących w skład konsorcjum.
Łącznie 40 uczniów - kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik pojazdów samochodowych - weźmie udział w praktykach zawodowych. Praktyki te zrealizują w hiszpańskim środowisku pracy, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Będą mieli okazję skorzystać z najnowszych technik i technologii, często niedostępnych w polskich zakładach pracy.
Z Centrum Edukacji na praktyki zawodowe wyjedzie 10 uczniów uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w dwóch grupach 5 osobowych wiosną 2020 i 2021 roku.
>> Formularz zgłoszeniowy
>> Zasady rekrutacji i kryteria naboru uczniów w projekcie: "Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii"
newsy iconZabrzańskie wyścigi rowerowe 02 Października 2019
XIX edycja ZABRZAŃSKICH SZOSOWYCH WYŚCIGÓW ROWEROWYCH NIEZRZESZONYCH odbyła się 29.09.2019. W imprezie tej wzięli udział nasi uczniowie Mateusz Jankowski , Krzysztof Bernaś oraz nauczyciel Janusz Iłczyk. W swojej kategorii do lat 19 zajęli miejsca : V Krzysztof i VI Mateusz a opiekun miejsce II w swojej kategorii wiekowej. Piękna pogoda i duch rywalizacji towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Brawo chłopaki.
newsy iconSztafetowe biegi przełajowe 27 Września 2019
Bardzo duży sukces reprezentantów Centrum Edukacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W Mistrzostwach Zabrza, odbywających się w ramach Licealiady, drużyna dziewcząt otarła się o podium zdobywając czwarte miejsce, natomiast sztafeta chłopców w składzie: Łukasz Gołaszewski, Tomasz Krzistkowski, Mateusz Gradecki, Damian Szwed, Mateusz Różycki i Michał Ładak zajęła pierwsze miejsce. Mistrzostwo Zabrza zapewniło chłopakom awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Rudzie Śląskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś