1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconAkcja #SZKOŁADOHYMNU 10 Listopada 2019
8 listopada młodzież w Centrum Edukacji miała możliwość uczestniczyć w kilku inicjatywach przygotowanych z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości Polski. Klasy ILa, ILb oraz ITa i ITb odśpiewały uroczyście Hymny o godz.11.11 wraz z młodzieżą w całym kraju, była to Akcja MEN "Szkoła do Hymnu". Uczniowie klas z rozszerzoną historią pisali Szkolny Konkurs Historyczny pt: "101 pytań na 101 rocznicę 11 listopada". Cała społeczność uczniowska wysłuchała w tym dniu również audycji na temat Święta 11 Listopada. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 12 XI 2019 r. Nazwiska zwycięzców pojawią się na naszej stronie internetowej. Koordynatorem szkolnych obchodów 11 listopada w tym roku była p.K.Dobrzyńska.
newsy iconSzkolenie dla wolontariuszy 06 Listopada 2019
28 XI w naszej szkole odbędzie po raz drugi Dzień Dawcy Szpiku czyli #śląskakomórkomania
Aby móc zarejestrować jak najwięcej potencjalnych dawców szpiku potrzebujemy w tym roku chętnych wolontariuszy. Szkolenie odbędzie się w s.219 , 21 XI 2019 na 8 godz. lekcyjnej , szkolnym koordynatorem akcji jest p. Karolina Dobrzyńska ZAPRASZAMY
W zeszłym roku nasza szkoła zarejestrowała w jeden dzień aż 50 osób i zajęła 4 miejsce w województwie śląskim na ponad 30 szkół biorących udział w akcji.
newsy iconWARSZTATY HISTORYCZNE 06 Listopada 2019
Rok 2019 jest ogłoszony "Rokiem Powstań Śląskich" dlatego uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznych inicjatywach patriotyczno- historycznych. 5 listopada przedstawiciele klas pierwszych Liceum oraz Technikum wraz z nauczycielem historii p.K.Dobrzyńską mieli możliwość uczestniczyć w projekcie edukacyjnym "100 lat- Powstania Śląskie". W ramach tego projektu dzięki Muzeum Historii Polski, uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych w Miejskim Ośrodku Kultury oraz obejrzeli spektakl "Gdzie Ci będzie lepiej jak w domu?" a na koniec zwiedzili wraz z przewodnikiem wystawę pt.:"Śląski trud powstańczy".
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT ! 04 Listopada 2019
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gliwicach przesyła informację dotyczącą e- papierosów:

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW
newsy iconUCZNIOWIE CE NA XI WSZECHSTRONNYM KONKURSIE KONESERA POLSZCZYZNY W KATOWICACH 30 Października 2019
22.10.2019 r . dziesięcioro uczniów naszej szkoły reprezentowało Centrum Edukacji w XI Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny, organizowanym przez Pałac Młodzieży pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem oraz rozwiązali niełatwy test językowy. Na wyniki musimy jednak troszkę poczekać. Trzymamy za nich kciuki.
newsy iconPółfinał wojewódzki w tenisie stołowym 30 Października 2019
Bardzo silna drużyna reprezentowała nas w tym roku w tenisie stołowym. Michał Łysakowski i Michał Nadolski przeszli jak burza przez Mistrzostwa Zabrza zdobywając złoto, następnie pokonali wszystkich rywali na szczeblu rejonowym LICEALIADY i dopiero w półfinale wojewódzkim uznać musieli wyższość drużyn z Gliwic i Tarnowskich Gór. Pokonując Bytom zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Chapeau bas, Panowie!
newsy icon Mistrzostwa Zabrza w badmintonie 29 Października 2019
W sobotę 26 października w ramach LICEALIADY odbyły się Mistrzostwa Zabrza w badmintonie. Centrum Edukacji na zawodach reprezentowali Mateusz Malik, Adam Gerlich i Jakub Miszka. Po zaciętych pojedynkach nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Brawo Panowie!!!
newsy iconMłodzi szachiści, reprezentanci naszej szkoły odnieśli duży sukces na Mistrzostwach Zabrza! 29 Października 2019
Drużyna w składzie: Agnieszka Lewandowska, Adrian Zapała, Szymon Molęda i Jakub Drabek zdobyła brązowy medal, który zapewnił im awans do turnieju rejonowego. Biorąc pod uwagę, że byli najmłodszą drużyną w swojej kategorii wiekowej należą im się słowa uznania i ogromne gratulacje!
newsy iconAkcja #SzkołaPamięta 28 Października 2019
W dniu 25 X 2019 przedstawiciele klas II Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielem historii p.K.Dobrzyńską upamiętnili ważne postacie historyczne dla Miasta Zabrze.
Uczniowie posprzątali zaniedbane groby oraz odwiedzili i zapalili znicz na grobie Powstańców Śląskich.
Dołączyliśmy do społeczności pielęgnującej pamięć o naszej historii.
CE Zabrze - Nasza #Szkoła Pamięta

newsy iconŻYWA LEKCJA HISTORII 28 Października 2019
17 X 2019r uczniowie naszego Liceum z klasy pierwszej o profilu medialnym mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w wykładzie o Deportacjach Polaków na Wschód w latach 1940- 1946. Wykład o tym jak można było przetrwać na nieludzkiej ziemi-Syberii -pokazał uczniom ogrom bardzo trudnej historii naszych rodaków. O losach swojej rodziny zgodził się opowiedzieć Senator RP pan Grzegorz Lipowski. Klasa medialna bierze udział w projekcie dziennikarskim " Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach- Gustaw Herling Grudziński na tle historii Polski" nad całością działań potrzebnych do realizacji projektu czuwa nauczyciel j.polskiego
p. Jolanta Leszczyńska.
newsy iconDzień Edukacji Narodowej w CE – 16.10.2019 24 Października 2019
16.10.2019r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Edukacji w Zabrzu Szkolny Zespół Teatralny CENZURA zorganizował spotkanie uczniów z nauczycielami. Były miłe słowa, życzenia i krótkie przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pań Agnieszki Bobrowskiej i Joanny Kowalskiej. Fragmenty z tego wydarzenia zarejestrowała Szkolna Telewizja Internetowa MULTI NEWS.
newsy icon "Podziel się drugim śniadaniem" 24 Października 2019
Drodzy uczniowie! Przypominamy, że nadal trwa październikowa edycja akcji "Podziel się drugim śniadaniem". Zbieramy soczki, musy owocowe, batoniki i inne przekąski, które dzieciaki z Domu Dziecka w Zabrzu mogą zabrać ze sobą do szkoły. Dziękujemy klasom 2 TB, 2 TA, 4 TA, które w tym miesiącu już włączyły się do akcji i zachęcamy do tego samego pozostałe klasy. Akcje koordynuje 2 TA, wszystkich informacji udzieli wam Wiktoria i Bartek lub wbijajcie prosto na halę sportowa do p. Gosi -tam na 100% czekać będą na was ciepłe słowa podziękowania !
Ps. Specjalne, gorące podziękowania lecą też do p. Darii, która że sklepiku szkolnego wspiera akcję
newsy iconNasi uczniowie mistrzami Zabrza w tenisie stołowym 16 Października 2019
Nasi uczniowie po zaciętych bojach Michał Nadolski i Michał Łysakowski zostali mistrzami Zabrza w tenisie stołowym.Wielkie gratki . Jedziemy na zawody rejonowe. Gramy o półfinały.
newsy iconMIŁOSZ JAK ŚWIAT 15 Października 2019
11-osobowa delegacja maturzystów z CE (klasy III La i III Lb, głównie z rozszerzenia z j. polskiego) pod opieką mgr K. Kurczyny, gościła 10 października na konferencji poświęconej biografii, twórczości i recepcji noblisty Czesława Miłosza. ...


newsy iconWYCIECZKA W STYLU FITNES 10 Października 2019
Siła, moc, energia i promocja zdrowia- cztery filary na których oparty został wyjazd 4 klas z innowacją pedagogiczną. Klasy ILb, ILb4,IILb oraz IIILb spedzily w sumie 4 dni w górach uczestnicząc w wykładach z zakresu dietetyki, anatomi człowieka oraz trenując. Uczniowie mieli okazję poznać warsztat wielu doświadczonych trenerów z różnych klubów w Polsce.
newsy iconWybory do Samorządu Uczniowskiego 07 Października 2019
27 września 2019 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.
W wyborach oddano 421 głosów. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Krzysztof Bernaś - 140 głosy
Zastępcą przewodniczącego został Wojciech Bartuś - 104 głosy
W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą również Bartosz Kowalczyk, Wiktoria Chmielewska oraz Wiktoria Rucińska.
Serdecznie gratulujemy

newsy icon"Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii"- praktyki zawodowe z POWER'em 03 Października 2019
Projekt ten skierowany jest do uczniów czterech zabrzańskich szkół kształcących zawodowo (Zespół Szkół nr 3, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Centrum Edukacji, Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych), które utworzyły konsorcjum koordynowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego
i Ustawicznego w Zabrzu.
Zagranicznym partnerem konsorcjum jest EUROPROYECTOS ERASMUS PLUS w Hiszpanii.
Głównym celem projektu jest rozwój i racjonalne wykorzystanie wiedzy i umiejętności w ramach kształcenia zawodowego uczniów i opiekunów, które pozwolą na podniesienie jakości, innowacyjności i umiędzynarodowienia instytucji wchodzących w skład konsorcjum.
Łącznie 40 uczniów - kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik pojazdów samochodowych - weźmie udział w praktykach zawodowych. Praktyki te zrealizują w hiszpańskim środowisku pracy, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Będą mieli okazję skorzystać z najnowszych technik i technologii, często niedostępnych w polskich zakładach pracy.
Z Centrum Edukacji na praktyki zawodowe wyjedzie 10 uczniów uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w dwóch grupach 5 osobowych wiosną 2020 i 2021 roku.
>> Formularz zgłoszeniowy
>> Zasady rekrutacji i kryteria naboru uczniów w projekcie: "Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii"
newsy iconZabrzańskie wyścigi rowerowe 02 Października 2019
XIX edycja ZABRZAŃSKICH SZOSOWYCH WYŚCIGÓW ROWEROWYCH NIEZRZESZONYCH odbyła się 29.09.2019. W imprezie tej wzięli udział nasi uczniowie Mateusz Jankowski , Krzysztof Bernaś oraz nauczyciel Janusz Iłczyk. W swojej kategorii do lat 19 zajęli miejsca : V Krzysztof i VI Mateusz a opiekun miejsce II w swojej kategorii wiekowej. Piękna pogoda i duch rywalizacji towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Brawo chłopaki.
newsy iconSztafetowe biegi przełajowe 27 Września 2019
Bardzo duży sukces reprezentantów Centrum Edukacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W Mistrzostwach Zabrza, odbywających się w ramach Licealiady, drużyna dziewcząt otarła się o podium zdobywając czwarte miejsce, natomiast sztafeta chłopców w składzie: Łukasz Gołaszewski, Tomasz Krzistkowski, Mateusz Gradecki, Damian Szwed, Mateusz Różycki i Michał Ładak zajęła pierwsze miejsce. Mistrzostwo Zabrza zapewniło chłopakom awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Rudzie Śląskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
newsy iconWYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 26 Września 2019
I miejsce: Marcelina Mielczarek (III La)
II miejsce: Kamil Błaszkiewicz (III La) i Piotr Osiecki (III Ls)
III miejsce: Natalia Mokrzycka (III Lb) i Mateusz Baran (II Tas)
wyróżnienia: Michał Grzesiczak (III Ls) i Konrad Szymura (I Ta)
newsy iconWyboru do Samorządu Uczniowskiego 2019 20 Września 2019
Kandydaci w kolejności alfabetycznej :)
Wojciech Bartuś 1Ls; Krzysztof Bernaś 3Tb; Wiktoria Chmielewska 3Lb; Bartosz Kowalczyk 4Tb; Wiktoria Rucińska 2Ta
newsy iconCERTYFIKAT "SZKOŁA Z ŻYCIEM" 16 Września 2019
Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała od Fundacji DKMS CERTYFIKAT "Szkoła z Życiem". Dzięki fantastycznemu zaangażowaniu się całej społeczności Centrum Edukacji w projekt #komórkomania mogliśmy odebrać to niezwykłe wyróżnienie! Certyfikat odebrała nauczycielka historii p.Karolina Dobrzyńska, która była szkolnym koordynatorem projektu. Uroczysta gala podsumowującej działania na rzecz walki z nowotworami krwi miała miejsce 13 IX 2019 w Katowicach w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Barwo MY!

newsy icon"PIKNIK W RYTMIE FIRM"- klasy fitness w czasie promocji szkoły. 12 Września 2019
Z dumą informujemy, że już w pierwszym tygodniu zajęć klasy z innowacją pedagogiczną: trener personalny instruktor fitness
w naszym Liceum dzielnie reprezentowały możliwość naszej szkoły w czasie "Pikniku w rytmie firm" w Zabrzu.
Brawo I Lb, II Lb, III Lb. Klasa maturalna już po raz trzeci promowała szkołę na tej imprezie.

newsy iconFinał Wojewódzki Licealiady 14 Czerwca 2019
Są już oficjalne wyniki Finału Województwa Śląskiego w Orientacji Sportowej, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Licealiady. Reprezentacja Centrum Edukacji w składzie: Patryk Skonieczny, Tomasz Kasprzak i Michał Ładak po wygraniu Mistrzostw Zabrza, zajęła tam bardzo dobre, czwarte miejsce. Gratulacje Panowie!!!
newsy iconKonferencja Regionalna w 100-lecie wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego 14 Czerwca 2019
GRATULUJEMY!!! - naszym uczniom udziału w Regionalnej Konferencji Naukowej w 100-lecie I Powstania Śląskiego
i z dumą prezentujemy kolejną publikacje. BRAWO Młodzież Centrum Edukacj!

newsy icon Mistrzostwo Zabrza! 10 Czerwca 2019
Po bardzo emocjonującym turnieju reprezentanci Centrum Edukacji zdobyli Mistrzostwo Zabrza w siatkówce plażowej. Przez rozgrywki przeszli jak burza i nie przegrywając ani jednego meczu udowodnili, że są bezapelacyjnie najlepsi!!!
newsy iconNaukowo w CE 10 Czerwca 2019
"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie". Podsumowując realizację w tym roku szkolnym projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia" uczniowie CE mają okazję zademonstrować od strony praktycznej zdobyte wiadomości i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych. Gimnazjaliści przygotowali serię prezentacji i doświadczeń z zakresu zagadnień m. in. ogólnobiologicznych, ekologicznych czy zdrowotnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.
newsy iconI TA - wycieczka do Wrocławia 06 Czerwca 2019
W dniach 26-27 maja 2019 r. klasa I TA wzięła udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej do stolicy województwa dolnośląskiego.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć wrocławskie atrakcje, pośród których znalazła się między innym Panorama Racławicką, muzeum wody Hydropolis, Park Szczytnicki z ekspresjonistyczną budowla Hali Stulecia i fascynującym pokazem fontann multimedialnych.
Młodzież zwiedziła także wrocławską starówkę - Rynek Główny , Plac Solny oraz Kościół Mariacki. Rejs po Odrze zakończył się wizytą w znanym w całej Polsce ZOO, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Afrykarium- jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki.
Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zachwyceni!
newsy iconOgłoszenie o przyjmowaniu ofert 06 Czerwca 2019
Centrum Edukacji w Zabrzu zaprasza do składania ofert na ubezpieczenie NNW młodzieży na rok szkolny 2019/2020. Oferty należy złożyć w terminie do 28.06.2019 r. w jednej z wybranych form: w sekretariacie szkoły, pocztą tradycyjną: na adres:
1 Maja 12, 41-800 Zabrze lub e-mailem sekretariat@ce.zabrze.pl
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT - EGZAMINY !!! 05 Czerwca 2019
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów w sesji czerwiec 2019 r. Informacje znajdują się przy wejściu do pokoju nauczycielskiego lub u p. Świetlika.
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT ! 03 Czerwca 2019
W sekretariacie szkolnym (p. 108) są do odebrania decyzje w sprawie przyznania II części stypendium szkolnego. Upoważnionym do odbioru decyzji jest wnioskodawca (rodzic lub pełnoletni uczeń). Termin realizacji tj. zwrot poniesionych kosztów na cele edukacyjne, na podstawie przedstawionych faktur, w nieprzekraczalnym terminie do 14.06.2019r.
newsy iconTARGI EDUKACYJNE W ZABRZU 30 Maja 2019
"Większość wielkich czynów, jak i wielkich ideii rodzi się w śmieszny sposób" - dlatego i MY w tym roku na wesoło prezentowaliśmy naszą szkołę na Targach w MOSiR Zabrze!
IX LO oraz TECHNIKUM nr 1 czyli CENTRUM EDUKACJI w Zabrzu
- to fantastyczna młodzież, kapitalni nauczyciele, edukacja z mnóstwem możliwości !! ZAPRASZAMY !!

   >> Fotorelacja na szkolnym FaCEbooku
newsy iconEKO w CE. 24 Maja 2019
"Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi". Ekologia stała się wyzwaniem naszych czasów, stąd zaangażowanie w działania prośrodowiskowe i prozdrowotne są tak ważną częścią edukacji. Nasi uczniowie szkół gimnazjalnej i ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w konkursach plastycznych i fotograficznych organizowanych z okazji XXVI Tygodnia Ziemi przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było pytanie "Człowiek – zagrożony gatunek?". Dodatkowo nasi gimnazjaliści w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia" przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.
newsy iconDZIEŃ OTWARTY CENTRUM EDUKACJI 2019/2020 30 Kwietnia 2019
23 maja 2019 - 4 KONWENCJA FITNESS godz. 10.00 - 13.00 połączona z DNIEM OTWARTYM
dla młodzieży w godzinach 9.00-15.00
DZIEŃ OTWARTY dla RODZICÓW w godzinach od 16.00 -19.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!
>>> DNI OTWARTE CENTRUM EDUKACJI - FILMY I ZDJĘCIA >>>
newsy iconIII MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY "Władcy Polski i ich czasy- Jadwiga i Władysław Jagiełło" 06 Kwietnia 2019
3 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji odbył się po raz trzeci Miejski Konkurs Historyczny kierowany do najstarszych uczniów w Szkołach Podstawowych w Zabrzu. Już dwie wcześniejsze edycje pokazały, że jest nadal wielu młodych ludzi, którzy lubią historię i chcą brać udział w konkursach wiedzy o Polskich Władcach. Jednak edycja w tym roku bardzo przyjemnie zaskoczyła organizatorów konkursu. Aż 32 uczniów z 10 Szkół Podstawowych w Zabrzu zgłosiło się do udziału w konkursie! Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy! Pragniemy podziękować również nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.
ZWYCIĘZCY:

I MIEJSCE Aleksandra Jasik SP nr 28
II MIEJSCE Jakub Irla SP nr 17
III MIEJSCE Paweł Kmita SP nr 6
GRATULUJEMY!!!
newsy iconPROJEKT BohaterON - włącz HISTORIĘ 28 Marca 2019
Z dumą informujemy, że działania na rzecz pięknego dialogu pokoleń młodzieży z naszej szkoły z BOHATERAMI walk o stolicę naszego kraju zostały docenione i w dniu dzisiejszym tj. 26 III 2019 otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie . Mamy nadzieję, że kartki pocztowe napisane przez naszych uczniów z Liceum oraz Technikum dostarczyły naszym bohaterom wiele wzruszeń.
newsy icon Monety NBP na 100 -lecie odzyskanie przez Polskę Niepodległości 27 Marca 2019
25 III 2019 uroczyście rozdane zostały pamiątkowe monety wybite przez NBP z okazji Biegu 9 Górników. Wyróżnienia wręczył Dyrektor Mariusz Świetlik a oto nagrodzeni nasza Drużyna- Nasi Najlepsi !
newsy iconSESJA HISTORYCZNA 24 Marca 2019
21 III 2019 r. miała miejsce Szkolna Sesja Historyczna popularno -naukowa. Tematem były Powstania Śląskie w 100 Rocznicę wybuchu Pierwszego z nich. Sesja poruszała różne aspekty tytułowego problemu. Podczas Sesji wygłosili referaty uczniowie i nauczyciele. Tradycyjnie referaty zostaną wydane w wersji książkowej. Publikacja zostanie wzbogacona o teksty doktorów nauk humanistycznych w zakresie historii oraz uczniów w sumie z trzech różnych województw.
newsy iconUWAGA - KONKURS HISTORYCZNY !!! 24 Marca 2019
Już po raz III nasza szkoła ma ogromną przyjemność organizować Miejski Konkurs Historyczny pt.: " Wybrani władcy Polski i ich czasy". W tym roku "wybrani" zostali "Jadwiga i Władysław Jagiełło". Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z klas VII i VIII do udziału. Wszelkich dodatkowych informacji warto szukać u organizatorów konkursu, naszych nauczycieli historii : p.Karolina Dobrzyńska oraz p.Adam Łacwik.
Termin: 3 kwietnia 2019 godz.10.00, Miejsce: Centrum Edukacji w Zabrzu.
ZAPRASZAMY czekają na Was atrakcyjne nagrody!
   >> Komplet dokumentów do pobrania (.zip)
newsy iconBieg 9 Górników 21 Marca 2019
Od roku 2016 uczniowie Centrum Edukacji biorą aktywny udział w "Biegu Dziewięciu Górników". Organizator tego wydarzenia Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w dniu 15 III 2019 roku zaprosił do udziału w uroczystym podsumowaniu VI Edycji Biegu nauczycieli historii z CE. Uroczystość odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego specjalnie z tej okazji przygotowane zostały podziękowania i nagrody dla każdego ucznia, który reprezentował Centrum Edukacji.   >> fotorelacja na szkolnym FaCEbooku

Zachęcamy również do obejrzenia relacji podsumowującej Bieg Dziewięciu Górników przygotowanej przez szkolną telewizję CE - materiał ten został zauważony i wyróżniony !!!   >>Ten film i INNE dostępne też w SZKOLNEJ TELEWIZJI INTERNETOWEJ

newsy iconOLIMPIADA SOLIDARNOŚCI 21 Marca 2019
Olimpiada to najtrudniejszy z konkursów szkolnych dlatego z dumą informujemy, że dwóch uczniów Centrum Edukacji Artur Walęza z klasy III Tb oraz Krystian Szymanowski z klasy III Tb dotarli do Wojewódzkiego Etapu Olimpiady Solidarności. Serdecznie GRATULUJEMY!
newsy iconSzkolny Konkurs Wiedzy o Zabrzu 19 Marca 2019
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zabrzu:
1. Piotr Frelke z III Lb (27 p.) ; 2. Szymon Biniek z I Tas (26 p.)
3. Jakub Siedlik z I Tas (25 p.) ; 4. Michał Czekaj z III Ls (24 p.)
Gratulacje !
newsy iconSKF, CZYLI SZKOLNY KONKURS FILMOWY 02 Lutego 2019
Od ponad 20 lat Komisja Przedmiotów Humanistycznych organizuje w CE konkursy filmoznawcze o zróżnicowanej tematyce (np. horror, seriale, A. Wajda, fantastyka filmowa, telewizja). Tym razem konkurs – przeprowadzony 30 stycznia (środa) tradycyjnie w sali 220 – dotyczył zagadnienia "kino polskie".
newsy iconŚcieżki Kopernika ostatnia szansa na naukę i zabawę w Laboratoriach Politechniki Śląskiej 02 Lutego 2019
Rusza kolejny nabór do projektu "Ścieżki Kopernika" - zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół średnich (Technikum nr 1 i IX Liceum Ogólnokształcące) do udziału w projektach "Zabrzańskie ścieżki Kopernika" - Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki (IŚIE) oraz "Ścieżki Kopernika w Zabrzu" - Wydział Inżynierii Biomedycznej (IB) – moduł III i IV. ...
>> REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Ścieżki Kopernika w Zabrzu"
>> REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Zabrzańskie Ścieżki Kopernika"
>> ŚCIEŻKI KOPERNIKA - opis
newsy iconKomunikaty dla rodziców i opiekunów uczniów ! 19 Stycznia 2019
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji oraz list Minister Edukacji Narodowej dotyczące przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami".
Informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych wraz z bazą wypoczynku zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś