1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconWYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 26 Września 2019
I miejsce: Marcelina Mielczarek (III La)
II miejsce: Kamil Błaszkiewicz (III La) i Piotr Osiecki (III Ls)
III miejsce: Natalia Mokrzycka (III Lb) i Mateusz Baran (II Tas)
wyróżnienia: Michał Grzesiczak (III Ls) i Konrad Szymura (I Ta)
newsy iconWyboru do Samorządu Uczniowskiego 2019 20 Września 2019
Kandydaci w kolejności alfabetycznej :)
Wojciech Bartuś 1Ls; Krzysztof Bernaś 3Tb; Wiktoria Chmielewska 3Lb; Bartosz Kowalczyk 4Tb; Wiktoria Rucińska 2Ta
newsy iconCERTYFIKAT "SZKOŁA Z ŻYCIEM" 16 Września 2019
Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała od Fundacji DKMS CERTYFIKAT "Szkoła z Życiem". Dzięki fantastycznemu zaangażowaniu się całej społeczności Centrum Edukacji w projekt #komórkomania mogliśmy odebrać to niezwykłe wyróżnienie! Certyfikat odebrała nauczycielka historii p.Karolina Dobrzyńska, która była szkolnym koordynatorem projektu. Uroczysta gala podsumowującej działania na rzecz walki z nowotworami krwi miała miejsce 13 IX 2019 w Katowicach w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Barwo MY!

newsy icon"PIKNIK W RYTMIE FIRM"- klasy fitness w czasie promocji szkoły. 12 Września 2019
Z dumą informujemy, że już w pierwszym tygodniu zajęć klasy z innowacją pedagogiczną: trener personalny instruktor fitness
w naszym Liceum dzielnie reprezentowały możliwość naszej szkoły w czasie "Pikniku w rytmie firm" w Zabrzu.
Brawo I Lb, II Lb, III Lb. Klasa maturalna już po raz trzeci promowała szkołę na tej imprezie.

newsy iconFinał Wojewódzki Licealiady 14 Czerwca 2019
Są już oficjalne wyniki Finału Województwa Śląskiego w Orientacji Sportowej, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Licealiady. Reprezentacja Centrum Edukacji w składzie: Patryk Skonieczny, Tomasz Kasprzak i Michał Ładak po wygraniu Mistrzostw Zabrza, zajęła tam bardzo dobre, czwarte miejsce. Gratulacje Panowie!!!
newsy iconKonferencja Regionalna w 100-lecie wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego 14 Czerwca 2019
GRATULUJEMY!!! - naszym uczniom udziału w Regionalnej Konferencji Naukowej w 100-lecie I Powstania Śląskiego
i z dumą prezentujemy kolejną publikacje. BRAWO Młodzież Centrum Edukacj!

newsy icon Mistrzostwo Zabrza! 10 Czerwca 2019
Po bardzo emocjonującym turnieju reprezentanci Centrum Edukacji zdobyli Mistrzostwo Zabrza w siatkówce plażowej. Przez rozgrywki przeszli jak burza i nie przegrywając ani jednego meczu udowodnili, że są bezapelacyjnie najlepsi!!!
newsy iconNaukowo w CE 10 Czerwca 2019
"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie". Podsumowując realizację w tym roku szkolnym projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia" uczniowie CE mają okazję zademonstrować od strony praktycznej zdobyte wiadomości i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych. Gimnazjaliści przygotowali serię prezentacji i doświadczeń z zakresu zagadnień m. in. ogólnobiologicznych, ekologicznych czy zdrowotnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.
newsy iconI TA - wycieczka do Wrocławia 06 Czerwca 2019
W dniach 26-27 maja 2019 r. klasa I TA wzięła udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej do stolicy województwa dolnośląskiego.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć wrocławskie atrakcje, pośród których znalazła się między innym Panorama Racławicką, muzeum wody Hydropolis, Park Szczytnicki z ekspresjonistyczną budowla Hali Stulecia i fascynującym pokazem fontann multimedialnych.
Młodzież zwiedziła także wrocławską starówkę - Rynek Główny , Plac Solny oraz Kościół Mariacki. Rejs po Odrze zakończył się wizytą w znanym w całej Polsce ZOO, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Afrykarium- jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki.
Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zachwyceni!
newsy iconOgłoszenie o przyjmowaniu ofert 06 Czerwca 2019
Centrum Edukacji w Zabrzu zaprasza do składania ofert na ubezpieczenie NNW młodzieży na rok szkolny 2019/2020. Oferty należy złożyć w terminie do 28.06.2019 r. w jednej z wybranych form: w sekretariacie szkoły, pocztą tradycyjną: na adres:
1 Maja 12, 41-800 Zabrze lub e-mailem sekretariat@ce.zabrze.pl
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT - EGZAMINY !!! 05 Czerwca 2019
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów w sesji czerwiec 2019 r. Informacje znajdują się przy wejściu do pokoju nauczycielskiego lub u p. Świetlika.
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT ! 03 Czerwca 2019
W sekretariacie szkolnym (p. 108) są do odebrania decyzje w sprawie przyznania II części stypendium szkolnego. Upoważnionym do odbioru decyzji jest wnioskodawca (rodzic lub pełnoletni uczeń). Termin realizacji tj. zwrot poniesionych kosztów na cele edukacyjne, na podstawie przedstawionych faktur, w nieprzekraczalnym terminie do 14.06.2019r.
newsy iconTARGI EDUKACYJNE W ZABRZU 30 Maja 2019
"Większość wielkich czynów, jak i wielkich ideii rodzi się w śmieszny sposób" - dlatego i MY w tym roku na wesoło prezentowaliśmy naszą szkołę na Targach w MOSiR Zabrze!
IX LO oraz TECHNIKUM nr 1 czyli CENTRUM EDUKACJI w Zabrzu
- to fantastyczna młodzież, kapitalni nauczyciele, edukacja z mnóstwem możliwości !! ZAPRASZAMY !!

   >> Fotorelacja na szkolnym FaCEbooku
newsy iconEKO w CE. 24 Maja 2019
"Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi". Ekologia stała się wyzwaniem naszych czasów, stąd zaangażowanie w działania prośrodowiskowe i prozdrowotne są tak ważną częścią edukacji. Nasi uczniowie szkół gimnazjalnej i ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w konkursach plastycznych i fotograficznych organizowanych z okazji XXVI Tygodnia Ziemi przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było pytanie "Człowiek – zagrożony gatunek?". Dodatkowo nasi gimnazjaliści w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia" przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.
newsy iconDZIEŃ OTWARTY CENTRUM EDUKACJI 2019/2020 30 Kwietnia 2019
23 maja 2019 - 4 KONWENCJA FITNESS godz. 10.00 - 13.00 połączona z DNIEM OTWARTYM
dla młodzieży w godzinach 9.00-15.00
DZIEŃ OTWARTY dla RODZICÓW w godzinach od 16.00 -19.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!
>>> DNI OTWARTE CENTRUM EDUKACJI - FILMY I ZDJĘCIA >>>
newsy iconIII MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY "Władcy Polski i ich czasy- Jadwiga i Władysław Jagiełło" 06 Kwietnia 2019
3 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji odbył się po raz trzeci Miejski Konkurs Historyczny kierowany do najstarszych uczniów w Szkołach Podstawowych w Zabrzu. Już dwie wcześniejsze edycje pokazały, że jest nadal wielu młodych ludzi, którzy lubią historię i chcą brać udział w konkursach wiedzy o Polskich Władcach. Jednak edycja w tym roku bardzo przyjemnie zaskoczyła organizatorów konkursu. Aż 32 uczniów z 10 Szkół Podstawowych w Zabrzu zgłosiło się do udziału w konkursie! Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy! Pragniemy podziękować również nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.
ZWYCIĘZCY:

I MIEJSCE Aleksandra Jasik SP nr 28
II MIEJSCE Jakub Irla SP nr 17
III MIEJSCE Paweł Kmita SP nr 6
GRATULUJEMY!!!
newsy iconPROJEKT BohaterON - włącz HISTORIĘ 28 Marca 2019
Z dumą informujemy, że działania na rzecz pięknego dialogu pokoleń młodzieży z naszej szkoły z BOHATERAMI walk o stolicę naszego kraju zostały docenione i w dniu dzisiejszym tj. 26 III 2019 otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie . Mamy nadzieję, że kartki pocztowe napisane przez naszych uczniów z Liceum oraz Technikum dostarczyły naszym bohaterom wiele wzruszeń.
newsy icon Monety NBP na 100 -lecie odzyskanie przez Polskę Niepodległości 27 Marca 2019
25 III 2019 uroczyście rozdane zostały pamiątkowe monety wybite przez NBP z okazji Biegu 9 Górników. Wyróżnienia wręczył Dyrektor Mariusz Świetlik a oto nagrodzeni nasza Drużyna- Nasi Najlepsi !
newsy iconSESJA HISTORYCZNA 24 Marca 2019
21 III 2019 r. miała miejsce Szkolna Sesja Historyczna popularno -naukowa. Tematem były Powstania Śląskie w 100 Rocznicę wybuchu Pierwszego z nich. Sesja poruszała różne aspekty tytułowego problemu. Podczas Sesji wygłosili referaty uczniowie i nauczyciele. Tradycyjnie referaty zostaną wydane w wersji książkowej. Publikacja zostanie wzbogacona o teksty doktorów nauk humanistycznych w zakresie historii oraz uczniów w sumie z trzech różnych województw.
newsy iconUWAGA - KONKURS HISTORYCZNY !!! 24 Marca 2019
Już po raz III nasza szkoła ma ogromną przyjemność organizować Miejski Konkurs Historyczny pt.: " Wybrani władcy Polski i ich czasy". W tym roku "wybrani" zostali "Jadwiga i Władysław Jagiełło". Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z klas VII i VIII do udziału. Wszelkich dodatkowych informacji warto szukać u organizatorów konkursu, naszych nauczycieli historii : p.Karolina Dobrzyńska oraz p.Adam Łacwik.
Termin: 3 kwietnia 2019 godz.10.00, Miejsce: Centrum Edukacji w Zabrzu.
ZAPRASZAMY czekają na Was atrakcyjne nagrody!
   >> Komplet dokumentów do pobrania (.zip)
newsy iconBieg 9 Górników 21 Marca 2019
Od roku 2016 uczniowie Centrum Edukacji biorą aktywny udział w "Biegu Dziewięciu Górników". Organizator tego wydarzenia Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w dniu 15 III 2019 roku zaprosił do udziału w uroczystym podsumowaniu VI Edycji Biegu nauczycieli historii z CE. Uroczystość odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego specjalnie z tej okazji przygotowane zostały podziękowania i nagrody dla każdego ucznia, który reprezentował Centrum Edukacji.   >> fotorelacja na szkolnym FaCEbooku

Zachęcamy również do obejrzenia relacji podsumowującej Bieg Dziewięciu Górników przygotowanej przez szkolną telewizję CE - materiał ten został zauważony i wyróżniony !!!   >>Ten film i INNE dostępne też w SZKOLNEJ TELEWIZJI INTERNETOWEJ

newsy iconOLIMPIADA SOLIDARNOŚCI 21 Marca 2019
Olimpiada to najtrudniejszy z konkursów szkolnych dlatego z dumą informujemy, że dwóch uczniów Centrum Edukacji Artur Walęza z klasy III Tb oraz Krystian Szymanowski z klasy III Tb dotarli do Wojewódzkiego Etapu Olimpiady Solidarności. Serdecznie GRATULUJEMY!
newsy iconSzkolny Konkurs Wiedzy o Zabrzu 19 Marca 2019
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zabrzu:
1. Piotr Frelke z III Lb (27 p.) ; 2. Szymon Biniek z I Tas (26 p.)
3. Jakub Siedlik z I Tas (25 p.) ; 4. Michał Czekaj z III Ls (24 p.)
Gratulacje !
newsy iconSKF, CZYLI SZKOLNY KONKURS FILMOWY 02 Lutego 2019
Od ponad 20 lat Komisja Przedmiotów Humanistycznych organizuje w CE konkursy filmoznawcze o zróżnicowanej tematyce (np. horror, seriale, A. Wajda, fantastyka filmowa, telewizja). Tym razem konkurs – przeprowadzony 30 stycznia (środa) tradycyjnie w sali 220 – dotyczył zagadnienia "kino polskie".
newsy iconŚcieżki Kopernika ostatnia szansa na naukę i zabawę w Laboratoriach Politechniki Śląskiej 02 Lutego 2019
Rusza kolejny nabór do projektu "Ścieżki Kopernika" - zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół średnich (Technikum nr 1 i IX Liceum Ogólnokształcące) do udziału w projektach "Zabrzańskie ścieżki Kopernika" - Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki (IŚIE) oraz "Ścieżki Kopernika w Zabrzu" - Wydział Inżynierii Biomedycznej (IB) – moduł III i IV. ...
>> REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Ścieżki Kopernika w Zabrzu"
>> REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Zabrzańskie Ścieżki Kopernika"
>> ŚCIEŻKI KOPERNIKA - opis
newsy iconKomunikaty dla rodziców i opiekunów uczniów ! 19 Stycznia 2019
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji oraz list Minister Edukacji Narodowej dotyczące przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami".
Informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych wraz z bazą wypoczynku zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl
newsy iconHISTORYCZNY PROJEKT 15 Stycznia 2019
20 XII 2018r po raz ostatni w historii naszej szkoły odbyła się obrona Edukacyjnego Projektu Gimnazjalnego. Uczennica Daria Grzybek z klasy III Gimnazjum zaprezentowała pięknie przygotowane wystąpienie na temat :" Korea Południowa- fakty znane i nieznane". Uczennica wykonała samodzielnie dekoracje, miała na sobie specjalnie uszyty strój, przygotowała przekąski ulubione w Korei Południowej i co najważniejsze przedstawiła ogrom ciekawych informacji o tym niezwykłym miejscu na ziemi. Słuchacze oraz nauczyciele oceniający projekt byli pod dużym wrażeniem samodzielności i pracy jaką Daria włożyła w przygotowania do prezentacji tego projektu. Opiekunem projektu była nauczycielka historii p.Karolina Dobrzyńska
newsy iconIDĄ ŚWIĘTA ... 23 Grudnia 2018
Tradycyjnie, jak co roku, w grudniu czas na święta Bożego Narodzenia. W CE obchodziliśmy je w piątek 21 grudnia. Całość była w zasadzie trzyczęściowa. Część pierwsza to opłatki klasowe (od 9.00 do 11.00) w poszczególnych salach z udziałem wychowawców. Słychać było kolędy, niektórzy muzykowali (np. II La), na udekorowanych stołach pojawiły się słodkości, napoje, kawa i herbata, gdzieniegdzie także barszczyk i uszka na ciepło ...
newsy iconVI Bieg 9 Górników 23 Grudnia 2018
W niedzielę 16.12.2018 r. uczniowie klas pierwszych sportowych i fitness uczestniczyli w uczczeniu pamięci o ofiarach pacyfikacji KWK Wujek podczas stanu wojennego. Młodzież zapaliła znicz na grobie poległego na Wujku p. Bogusława Kopczaka, następnie marszobiegiem dotarła do miejsca nieopodal KWK Wujek i pobiegła pod krzyż upamiętniający tragedię. Dziękujemy organizatorom i opiekunom: p. Karolinie Dobrzyńskiej, p. A. Łacwik i P. M. Świetlik. Zapraszamy za rok.
newsy iconNASI STYPENDYŚCI 21 Grudnia 2018
20 grudnia 2018r. w zabytkowej auli gliwickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego (ul. Kozielska 1) odbyła się uroczysta regionalna gala wręczania pamiątkowych dyplomów uczniom, którzy w tym roku szkolnym otrzymali prestiżowe stypendium premiera za wyniki w nauce. Łącznie przyznano 56 stypendiów dla młodych ludzi z Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Knurowa i Pyskowic. Centrum Edukacji reprezentowali godnie Paulina Woźniak (II La) i Daniel Łątka (IV Ta) – oboje mieli średnią wyraźnie powyżej 5 i wzorowe zachowanie.
newsy iconWARSZTATY Z ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCH NIEZBĘDNYCH NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY 20 Grudnia 2018
14 grudnia 2018 uczniowie 3 i 4 klas Technikum nr 1 uczestniczyli w warsztatach "Rozwój Kompetencji Cyfrowych" – realizowanych przez Fundację Media 3.0 we współpracy z firmą Facebook.
Czytaj więcej na >> YOUNGFACE.TV - CENTRUM EDUKACJI
newsy iconMIKOŁAJKI W CE POŁĄCZONE Z MARATONEM PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 20 Grudnia 2018
6.12.2018r. do Centrum Edukacji w Zabrzu przywędrował Mikołaj z sympatycznymi Śnieżynkami. Ale 6 grudnia w naszej szkole to nie tylko Mikołajki i paczki ze słodyczami. Tego dnia nasi uczniowie włączyli się także do Maratonu Pisania Listów Amnesty International.
Czytaj więcej na >> YOUNGFACE.TV - CENTRUM EDUKACJI
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT - EGZAMINY !!! 06 Grudnia 2018
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów w sesji styczeń-luty 2019 r. Informacje znajdują się przy wejściu do pokoju nauczycielskiego lub u p. Świetlika.
newsy iconPOLSKO- NIEMIECKO-FRANCUSKA WYMIANA MŁODZIEŻY ZABRZE , LISTOPAD 2018 05 Grudnia 2018
W dniach 18.-23.11.2018 odbyło się kończące cykl wymian trójstronnych (po spotkaniach w Berlinie w roku 2016 i Lille w 2017 ) seminarium w Polsce, zatytułowane "Wybory europejskie 2019- mój głos się liczy". Uczestniczyło w nim 12 uczniów naszej szkoły ( z klas 2TA,4TA i 4 TB) oraz młodzież ze szkół partnerskich (Berufskolleg am Haspel z Wuppertalu i Lycée des deux Caps z Marquise) wraz z opiekunami. Spotkanie współfinansowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży i pozyskane przez stronę francuską środki z programu Erasmus + zorganizowane zostało przez p.Mirosława Panka i p.Joannę Małnowicz.
newsy icon"Polska ta wielka rzecz" 15 Listopada 2018
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 14 listopada 2018 r. uczniowie Centrum Edukacji wzięli udział w uroczystej akademii na której wystąpił Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pod hasłem "Polska to wielka rzecz", odbył się w Instytucji Kultury - Miasto Ogrodów. Zostali zaproszeni uczniowie szkól z województwa śląskiego, które szczególnie zaangażowały się w obchody tej rocznicy.
newsy iconOGROMNY SUKCES #śląskiej komórkomanii z DKMS 15 Listopada 2018
Jak można podsumować jednym słowem dzień dawcy szpiku w Centrum Edukacji??? SUKCES !!! W jeden tylko dzień zarejestrowało się w budynku naszej szkoły aż 50 nowych potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. BRAWO młodzież!
Dziękujemy !!!!
newsy iconSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 15 Listopada 2018
W ramach obchodów Święta Niepodległości w dniu 9 XI 2018 przedstawiciele każdej klasy Centrum Edukacji brali udział w konkursie o tytuł Eksperta Historii Polski z lat 1918-2018. Wszystkim biorącym udział gratulujemy, zwycięzcami zmagań historycznych zostali:
Miejsce III Patryk Kopeć
Miejsce II Maksymilian Sładek
Miejsce I i tym samym tytuł Eksperta Historii otrzymała ANNA GRZENIA - BRAWO!
newsy iconBIAŁO-CZERWONE Centrum Edukacji 13 Listopada 2018
9 listopada 2018 miały miejsce uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zanim jednak nastał ten uroczysty dzień przez cały tydzień młodzież już miała okazję poczuć magię nadchodzących wydarzeń. W czasie każdej przerwy lekcyjnej przez radiowęzeł szkolny puszczane były pieśni patriotyczne, ponieważ Centrum Edukacji brało udział w projekcie rozśpiewana przerwa z Nową Erą. Na korytarzach szkolnych pojawiły się dekoracje, wystawa plakatów niepodległościowych oraz przepięknie wykonana przez uczniów klasy I Tas flaga Polski oplatająca schody od parteru szkoły, aż do ostatniego piętra. ...
newsy icon#Komórkomania w Centrum Edukacji 07 Listopada 2018
Zapraszamy do obejrzenia filmów:

newsy iconZdrowotne ABC 07 Listopada 2018
"Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają" - Heraklit. Już starożytni wiedzieli, że wiedza jest niezbędnym komponentem właściwego rozumienia i dbania o swoje zdrowie. Uczniowie CE mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia i jego uwarunkowań uczestnicząc w szkolnym konkursie biologicznym "Zdrowie człowieka od A do Z". Konkurs stanowił część projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia", który pozwala rozwinąć uczniom naszej szkoły wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii oraz promocji zdrowia. Uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
newsy iconPOKONAJMY NOWOTWORY KRWI 06 Listopada 2018
Centrum Edukacji z dumą reprezentuje Miasto Zabrze w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA !! Uczniowie naszej szkoły wraz z Fundacją DKMS zostali naszpikowani wiedzą na temat możliwości zostania dawcą komórek macierzystych oraz dawcą szpiku dla osób niespokrewnionych. Od września tego roku wszyscy wychowawcy klas maturalnych prowadzili zajęcia o tym jak razem możemy pokonać nowotwory krwi. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania historii przeszczepu, którą opowiedział dawca szpiku pan Wojciech Wojnowski
5 listopada 2018. W murach naszej szkoły pojawił się również w dniu 6 listopada 2018 lekarz z Centrum Onkologii w Gliwicach dr Włodzimierz Mendrek specjalista transplantacji szpiku, który wygłosił wykład dla wszystkich klas maturalnych. Podejmowane przez nas działania miały na celu jak najlepiej przygotować młodzież Centrum Edukacji do Dnia Dawcy Szpiku, czyli możliwości rejestracji w bazie danych Fundacji DKMS, która odbędzie się 7 XI w naszej szkole w godzinach od 9.00 do 18.00. ZAPRASZAMY wszystkich chętnych i TY możesz uratować komuś życie- masz to w genach!!!
Relacja na szkolnym >> FaCEbooku
newsy iconCE DLA ZDROWIA 31 Października 2018
"Uncja środków zapobiegawczych jest lepsza od tony środków leczniczych."
Archibald Joseph Cronin
Ta sentencja szkockiego pisarza uświadamia nam, że "lepiej zapobiegać, niż leczyć". Chodzi tu o zdrowy styl życia, którego podstawą jest pełnowartościowa dieta i aktywność fizyczna, ale także o regularne wykonywanie badań kontrolnych. Wiedzą to również uczniowie naszego gimnazjum, którzy przygotowali wystawę plakatów promujących prozdrowotne postawy w ramach realizowanego w Centrum Edukacji projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia". Plakaty można podziwiać na parterze naszej szkoły. Zapraszamy !
newsy iconSZKOLENIE WOLONTARIUSZY 25 Października 2018

29 X 2018 w s.219 odbedzie się szkolenie wolontariuszy do pomocy przy organizacji i przebiegu
Dnia Dawcy Szpiku w naszej szkole. ZAPRASZAMY!!!
newsy iconKonkurs na najlepszą inicjatywę obchodów 100 lat Polski Niepodległej w CE- rozstrzygnięty! 24 Października 2018
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję SAMI zaproponować jak CE powinno obchodzić Święto Odzyskania Niepodległości. Zwycięską inicjatywą został projekt zaproponowany przez klasę ITa gdzie wychowawcą jest p. J. Ustupska-Kubeczek, całość działań dodatkowo koordynuje, wspiera i napędzą p. S. Stachowiak. "Słysząc głos człowieka co wsparcia potrzebuje bądź pewny, że na 100% przynajmniej 100 uczniów z CE do pomocy wystartuje!" Pod takim hasłem CE zrealizuje w roku 2018 akcję wsparcia Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn w Rudzie Śląskiej. Pomysł wsparcia dla potrzebujących już w roku ubiegłym wymyśliła i promowała p. S. Stachowiak, zorganizowała ogromną pomoc współpracując z DPS w Zabrzu, dlatego w tym roku szkolnym uczniowie dzielnie włączyli się do zbiórki, a dodatkowo zainspirowani pomysłem niesienia pomocy na 100 lat Polski Niepodległej - realizują akcję zbierania karmy dla potrzebujących zwierząt w zabrzańskim schronisku. Prosimy o aktywne wspieranie obu zbiórek w naszej szkole. Gratulujemy klasie ITA. Realizacja w toku!!
newsy iconSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 24 Października 2018
"Młodzież CE dla Niepodległej- szkolny konkurs historyczny o tytuł Eksperta Historii Polski z lat 1918- 2018", to kolejna propozycja nauczycieli historii p.K.Dobrzyńskiej oraz p. A.Łacwika na uroczyste uczczenie Święta Niepodległości w Polsce. Z okazji 100 rocznicy w tym roku szkolnym wszyscy przedstawiciele klas LO oraz Techniku jak również ostatnie klasy gimnazjalne wezmą udział w konkursie o tytuł Eksperta Historii Polski z lat 1918- 2018. Konkurs odbędzie się 9 XI 2018 w s.210 o godz. 10.00. ZAPRASZAMY !!!

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś