newsy iconSUKCES SIATKAREK ! 04 Marca 2015
Po wygraniu Mistrzostw Zabrza Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt reprezentacja Centrum Edukacji w dniu 03.03.2015 r. rozegrała zawody na szczeblu rejonu z reprezentantkami Rudy Śląskiej. Wygrywając mecz zakwalifikowała się do półfinału Mistrzostw Śląska. Gratulujemy dziewczynom i opiekunowi p. Z. Mazurkiewiczowi, życzymy sukcesu w półfinałach i Mistrzostwa Śląska !
newsy iconDzień Przedsiębiorczości 2015 – poznaj swój przyszły zawód! 03 Marca 2015
Dzień Przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W obecnym roku szkolnym odbędzie się on 25 marca 2015 r. W projekcie tym co roku bierze udział około 100 uczniów szkół średnich, którzy odbywają jednodniowe praktyki u pracodawców różnych branż w firmach z naszego regionu.
newsy iconI La w muzeum w Świętochłowicach ... 28 Lutego 2015
Muzeum Powstań Śląskich udowodniło, że wizyta w takiej placówce kulturalnej nie musi być nudna i męcząca – trudno było naszych licealistów oderwać od tej ekspozycji. Warto tam pojechać i sprawdzić na własne oczy, a przypomnieć też sobie, za co nasi rodacy krew niegdyś przelewali ...

     Galeria
newsy icon"Centrum Edukacji Biega" 27 Lutego 2015
Inauguracja spotkań biegowych i Nordic Walking odbyła się 22 lutego 2015 godz.10.00. Wzięło udział 22 uczestników, pętla 4100 m lub 5000 m. W sumie razem przebyliśmy ponad 95 km ! W niedzielę 1 marca 2015 start godz. 10.00, pobijamy ten wynik. Aby to zrobić potrzeba więcej uczestników. Zapraszamy również absolwentów Centrum Edukacji. Impreza ma charakter cykliczny, cotygodniowy.

     Galeria
newsy iconNIECH ŻYJE BAL... CZYLI STUDNIÓWKA 2015! 22 Lutego 2015
W ostatnią sobotę, tj. 21 lutego maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w balu studniówkowym, który odbył się w Białym Domu w Paniówkach. Gratulujemy wszystkim kondycji, wytrwałości a przede wszystkim dobrego humoru, niech towarzyszy Wam aż do matury. Zapraszamy do naszej Galerii i wspólnego oglądania kilku migawek z balu. Maturzystom zaś życzymy, aby udana studniówka była dobrą prognozą przed egzaminem.

     Galeria
newsy iconPoznaj historię Grudnia 1981 – wystawa "Kopalnia strajkuje" 21 Lutego 2015
W dniach 18-27 lutego 2015 roku w Centrum Edukacji prezentowana jest wystawa "Kopalnia strajkuje". Poświęcona jest ona strajkowi i pacyfikacji KWK "Wujek" w Katowicach w dniach 13-16 grudnia 1981 roku. Wystawa prezentowana jest na korytarzu 3 piętra naszej szkoły. Zapraszamy!

     Galeria
newsy iconPodsumowanie projektu MZMPwR 18 Lutego 2015
W lutym 2015 zakończyliśmy realizacje projektu systemowego "Mam Zawód Mam Pracę w Regionie"(MZMPwR). Podsumowując go, zwróciliśmy szczególną uwagę na zdobyte doświadczenia, które w zdecydowany sposób wpłyną na rozwój zawodowy uczniów naszego technikum. W Zabrzu projekt ten rozpoczął się we wrześniu 2012 r. i trwał około 2,5 roku do lutego 2015 r.
Szkolny koordynator projektu MZMPwR Krzysztof Kaptur.

newsy iconWIELKI SUKCES NASZEGO TECHNIKUM - KOLEJNA BRĄZOWA TARCZA 05 Lutego 2015
Tak więc znowu nasze Technikum nr 1 na rok 2015 zdobyło Brązową Tarczę, czyli prestiżowe wyróżnienie przyznawane w ogólnopolskim rankingu edukacyjnym czasopisma „Perspektywy".. Pod uwagę bierze się tu wyniki egzaminów zewnętrznych, a także olimpiady. W dodatku, jeżeli chodzi o sumaryczny wynik w skali kraju, awansowaliśmy o 28 miejsc, tzn. z 243 miejsca na 215 miejsce.
newsy iconDzień Żaka 2015 05 Lutego 2015
Dnia 30 stycznia 2015 roku tegoroczni maturzyści z naszej szkoły zorganizowali Dzień Żaka. Jest to wieloletnia szkolna tradycja w okresie studniówkowym i przedmaturalnym. Młodzież zaprezentowała się w atrakcyjnych przebraniach własnego pomysłu. Kolorowe i oryginalne stroje przykuwały uwagę i na moment pozwoliły zapomnieć o zbliżającej się maturze.

newsy iconBezpieczne ferie zimowe 29 Stycznia 2015
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły życzą Wam wesołych, radosnych i udanych a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.
newsy iconKONKURS JUBILEUSZOWY 29 Stycznia 2015
W tym roku rozpoczyna się okrągła 70 już rocznica oficjalnego otwarcia naszej szkoły. W związku z tym jubileuszem 28 stycznia odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O CENTRUM EDUKACJI – po raz pierwszy w dziejach tej placówki. Oto lista laureatów: Dawid Petrykowski (I La – 36 punktów) i Anna Kiepura (II Ta – także 36 punktów) oraz na II miejscu Edyta Cieślik (II Ta – 33 punkty).
Krzysztof Kurczyna.
newsy iconII edycja SPELLING BEE już za nami!! 29 Stycznia 2015
SPELLING BEE to impreza, która przyciąga zainteresowanie wszystkich zabrzańskich miłośników języka angielskiego. Po dwóch rundach kwalifikacyjnych z 240 gimnazjalistów została wyłoniona Złota Dziesiątka :) Najlepsi z najlepszych literując wcale nie łatwe angielskie słówka zdobywali punkty w rundzie finałowej. Po ciężkiej 'walce' zwyciężyli reprezentanci Zabrzańskiej Trójki- Paweł, Julka i Krzysiek- to trzy pierwsze miejsca! My gratulujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM- byliście świetni!! Już dziś zapraszamy Was do udziału w III Edycji Konkursu w przyszłym roku :)
Agnieszka Bobrowska i Joanna Ustupska - Kubeczek
newsy iconPolonez Maturzystów 2015 29 Stycznia 2015
Jak co roku nasi maturzyści wzięli udział w organizowanym przez władze samorządowe Polonezie Maturzystów 2015. 15 stycznia 2015 wraz z ze swoimi rówieśnikami ze szkół naszego miasta odtańczyli wspólnie poloneza na Placu Krakowskim. Pogoda jak i humory jak zwykle dopisały. Władze naszego miasta dla maturzystów ufundowały wejściówki do miejskiego Aquaparku Aquarius w Zabrzu.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.
Krzysztof Kaptur
newsy iconOKWoM – czym to się je ? 15 Grudnia 2014
Brzmi nieco egzotycznie, ale OKWoM to po prostu skrót od "Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach". Trójka naszych uczniów z I La i III La, tj. Angelika Koszelnik, Wiktoria Duka i Mateusz Greń, po przesłaniu prac pisemnych (tematyka medioznawcza) została zakwalifikowana do okręgowego etapu tegoż ogólnokrajowego konkursu. Ich opiekunami byli poloniści: mgr Jolanta Leszczyńska i mgr Krzysztof Kurczyna.

newsy iconŚwiąteczna paczka dla dzieci z Świetlicy Środowiskowej "Andrzejka" 12 Grudnia 2014
Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak wielkie serca mają nasi uczniowie i nauczyciele. Świąteczne paczki już trafiły do Świetlicy Środowiskowej "Andrzejka". Nie byłoby to możliwe gdyby nie Wy – nasi darczyńcy :-)
Za wszystkie, nawet te najdrobniejsze podarki w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.
A pamiętajcie, że dobro ofiarowane zawsze wraca do nas w dwójnasób – czego i Wam serdecznie życzymy :-)
Katecheci Centrum Edukacji i Samorząd Uczniowski
newsy icon"Góra Grosza" w naszej szkole oficjalnie zakończona. 12 Grudnia 2014
Samorząd Uczniowski dokonał komisyjnego mierzenia i jest nam miło ogłosić ze najlepszy wynik 8675g uzyskała klasa 3 TA. Serdecznie gratulujemy. 2-gie miejsce klasa 4 TA - 7734g. "Góra Grosza" jaką udało nam się uzbierać jest naprawdę imponująca. Po przeliczeniu każdego grosika możemy ogłosić, że zebraliśmy w sumie 18 306 monet! co dało w sumie bardzo realną kwotę 396,31 zł.. Pieniądze już ruszają do potrzebujących dzieciaków. Jeszcze raz bardzo dziękujemy - Samorząd Uczniowski.
newsy iconŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości w Centrum Edukacji - przedsiębiorczość w praktyce. 01 Grudnia 2014
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 143 krajach świata, również w Polsce. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) odbył się w dniach 17 - 23 listopada. Centrum Edukacji kolejny raz włączyło się w tę akcję wraz z Zabrzańskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (ZCWP).
newsy iconOlimpiada Solidarności "Dwie dekady historii" - II edycja, etap szkolny 28 Listopada 2014
W dniu 25 listopada br. odbył się w Centrum Eduakcji etap szkolny II edycji ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności. Uczniowie rozwiązywali test, składający się z 25 zadań o różnym stopniu trudności. Cały etap szkolny trwał 60 minut. W konkursie, w którym nagrodami są promesy indeksu Uniwersytetu Gdańskiego, roczne stypendium naukowe i bon na wszystkie publikacje IPN, udział wzięli uczniowie klasy I La: Angelika Garbacik, Jakub Kasprzycki i Dawid Petrykowski oraz II La: Angelika Kubica. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Katowicach w marcu przyszłego roku awansowali Jakub Kasprzycki i Dawid Petrykowski.
newsy iconAngelika Błażejewska trzecia w kraju ! 19 Listopada 2014
Miło nam poinformować, że nasz koleżanka z klasy II LB – Angelika Błażejewska zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Jesteśmy powołani do prawdy". Konkurs został ogłoszony przez Gimnazjum nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Lublinie, a patronat nad nim objęli Ks. Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty, Jacek Welter - Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, Marian Król - Przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność".
newsy iconI MIEJSCE PATRYKA SOCAŁY W XIV KONKURSIE GAWĘDZIARSKIM "JO WOM GODOM" 19 Listopada 2014
17.11.2014 r. W Muzeum Górnictwa w Zabrzu odbył się finał XIV konkursu gawędziarskiego „Jo wom godom". Konkurs został zorganizowany przez CENTRUM EDUKACJI TWÓRCZEJ – Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Uniwersytet Śląski, Wydawnictwo „Sapientia". Patronat merytoryczny nad imprezą objął WOM ODN w Katowicach, zaś patronat medialny „Nowiny Zabrzańskie". Oceniano m.in. kulturę języka, poprawność gwary śląskie, oryginalność tematu lub tekstu, ciekawą autoprezentację, ogólny wyraz artystyczny (w tym dykcja, obycie sceniczne). We wszystkich aspektach Patryk Socała okazał się perfekcyjny, no i ... zwyciężył. Wielkie gratulacje składamy również p. Jolancie Leszczyńskiej, pod kierunkiem, której przygotowywał się do występu.
newsy iconLISTOPAD NA BIAŁO I CZERWONO 17 Listopada 2014
Trzeba przyznać, że Samorząd Uczniowski miał świetny pomysł w związku z dniem 11 listopada, czyli z obchodami Święta Niepodległości. Nasza szkoła rozbłysła bielą i czerwienią: na niemal wszystkich oknach od ulicy 1-go Maja i de Gaulle'a (także od strony hali) pojawiły się akcenty w barwach narodowych – flagi o różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu widać Centrum Edukacji z daleka, a efekt wizualny i estetyczny jest naprawdę ładny. Trzeba młodzieży przypominać o naszej niełatwej historii, a przy okazji warto ozdobić szkołę. Mamy nadzieję, że tę akcję młodzież będzie kontynuować w następnych latach.   KK
newsy iconSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KINIE POLSKIM 14 Listopada 2014
Miejsce: sala 210 (II p.)
Termin: 5 listopada 2014 r. (środa), godz. 10.00
Czas: ok. 30 min.
Organizator: mgr Krzysztof Kurczyna (polonista)
Zgłoszenia: 25 uczniów
newsy icon„CEnzura" - konkurs na Logo 03 Listopada 2014
Szkolna Grupa Artystyczna „CEnzura" ogłasza konkurs na Logo, które ma być wyrażeniem charakteru i działań „CEnzury". W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły, który ma ciekawy pomysł i umiejętności graficzne. Gotowy projekt w formacie jpg przekazujemy opiekunom „CEnzury". Termin oddania prac to 28 listopada 2014 roku. Specjalnie powołana komisja oceni prace. Jury, w ocenie projektów, będzie brało pod uwagę: estetykę i oryginalność wykonania, adekwatność do tematu oraz pomysłowość. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Zwycięskie logo zdobić będzie fanpage „CEnzury" oraz będzie nieodłączną częścią artykułów o Grupie.
newsy iconWygraj indeks i stypendium w ogólnopolskim konkursie historycznym! 24 Października 2014
Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego) i ma na celu popularyzowanie wiedzy o historii Polski lat 1970-1990. W I edycji w Konkursie udział wzięło ponad 300 szkół ponadgimnazjalnych! ZGŁOSZENIA: ADAM ŁACWIK SALA 212.
newsy iconWYJĄTKOWO UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI KOMPUTEROWEJ 09 Października 2014
Uczniowie Centrum Edukacji w Zabrzu mają od wtorku, 30 września 2014 roku do dyspozycji nowoczesną salę komputerową, która powstała w ramach realizacji projektu" Mam zawód, mam pracę w regionie". Uroczystość otwarcia pracowni uświetnili swoją obecnością dostojni goście w osobach : Prezydent Miasta Zabrze - Małgorzata Mańka-Szulik, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego - Ewa Wolnica, Radni Miasta Zabrze.
newsy iconZ ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT ? 09 Października 2014
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - STATYSTYKA I WYNIKI
MIEJSCE: sala 210 (II p.)
TERMIN: 1 października 2014 r.
ORGANIZATORZY: mgr K. Kurczyna (polonista) i mgr K. Hryszkiewicz (polonistka)
newsy iconZABRZAŃSKI WRZESIEŃ, CZYLI SKARBNIKOWE GODY A.D. 2014 01 Października 2014
To już kolejna odsłona tej plenerowej imprezy, połączona z obchodami 92 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Zbiórka w szkole była o godz. 10.00, po rozdaniu gadżetów promocyjnych (sercotornistry, logo, transparenty itd.) ruszyliśmy do centrum miasta. Nasze serce wykonane z wielu świecących żaróweczek zwracało powszechną uwagę, mieliśmy też napis „Centrum Edukacji" złożony z pojedynczych liter niesionych przez naszych uczniów. Dobrym pomysłem było ukazanie analogii między skrótem nazwy naszej szkoły a europejskim znakiem jakości (CE). Było ciekawie i kolorowo.
newsy iconJUBILEUSZOWA FILMOWA INAUGURACJA 23 Września 2014
15 września w poniedziałek tradycyjnie w sali 220, czyli w pracowni polonistycznej na II piętrze, ruszył Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy „Orion" (opiekun: mgr Krzysztof Kurczyna).newsy iconSAMORZĄD UCZNIOWSKI CE 02 Września 2014
Chcesz zrobić coś w swojej szkole? Chcesz zostać nowym przewodniczącym lub członkiem Samorządu Uczniowskiego? Złóż swoją kandydaturę!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI CE


newsy iconCEnzura! 02 Września 2014
Kochasz teatr? Masz dystans do siebie? Lubisz się wygłupiać?
PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS I POKAŻ CO POTRAFISZ (skecz, monolog, drama, piosenka, itp.)
CASTING: 10 września 2014 godzina 14:30 - AULA.
Czekamy właśnie na Ciebie!
Jesteśmy zespołem artystycznym, z większym lub mniejszym talentem smile, ale z ogromnym zaangażowaniem i sporą dozą humoru!
Kochamy to, co robimy, dlatego DOBRA ZABAWA to nasze motto!
CEnzura!
newsy iconZAKOŃCZENIE SZKOLNEJ LIGII PIŁKI NOŻNEJ 18 Kwietnia 2014
Zakończyły się rozgrywki w ramach Szkolnej Ligii Piłki Nożnej pięcioosobowej w hali Centrum Edukacji dla klas ponadgimnazjalnych. W VII edycji rozgrywek – I miejsce zajęła drużyna z klasy II Technikum


newsy iconOgólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2014 - 3 miejsce w Zabrzu 18 Kwietnia 2014
W dniu 10.04.2014 r. drużyna Centrum Edukacji w składzie Paweł Kawczyk, Patryk Żebrowski i Tomasz Kmieciński reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym odbywającym się w Zespole Szkół Mechaniczno Samochodowych w Zabrzu. W wyniku końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła zaszczytne 3 miejsce. Opiekunem drużyny był p. Krzysztof Kaptur.
 •  Galeria

newsy iconINFOSTR@DA 01 Kwietnia 2014
W ramach INFOSTR@DY uczniowie klas czwartych technikum wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach. Zajęcia pokazały uczniom możliwość wykorzystanie programowania w przyjaznej i zabawowej formie. Każdy z uczestników miał okazję zmierzyć się z zadaniem zespołowej konstrukcji i oprogramowania robota przygotowanego według wspólnego pomysłu z klocków LEGO MINDSTORMS.

 •  Galeria

newsy icon„Dzień przedsiębiorczości" XI edycja 31 Marca 2014
Nasz szkoła wzięła po raz 10 udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości 2014 w ramach którego 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w jednodniowej praktyce u 15 pracodawców z terenu między innymi Zabrza, Gliwic, Knurowa, Siemianowic Śląskich. Przykładowe stanowiska pracy jakie obserwowali uczniowie to: informatyk, przedszkolanka, nauczyciel, bibliotekarz, specjalista ds marketingu i administracji, księgowy, lakiernik, lekarz, sekretarka, sprzedawca.
newsy iconWarsztaty powtórkowe przed egzaminem gimnazjalnym 13 Marca 2014
Zapraszamy na warsztaty powtórkowe przed egzaminem gimnazjalnym, które odbędą się w każdą sobotę począwszy od 15 marca w budynku Centrum Edukacji,prowadzone przez nauczycieli szkół średnich.
Na każdy dzień przewidziane są 4 godziny lekcyjne od godziny 9:00.
Oczywiście wszystko za darmo !!!
Wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe !!!

ZAPRASZAMY!  >>ZOBACZ PLAKAT<<
newsy iconSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNY - MAM TALENT 2014 11 Marca 2014
26 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Artystycznego pt. „ Mam talent ". Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był pan Krzysztof Kurczyna wraz z panią Joanną Kowalską oraz panią Iwoną Promny–Pohl, którzy jednocześnie zasiadali w jury. Po raz pierwszy w historii tego konkursu w komisji zasiadał uczeń klasy II TA Michał Karwel – ubiegłoroczny zwycięzca. Ideą konkursu jest odkrywanie talentów wśród naszej młodzieży, a jednocześnie jest doskonałą podpowiedzią dla młodych ludzi w jaki sposób mogą spędzać wolny czas by się nie nudzić.
newsy iconOstatki w CE czyli BABECZKOWA BITWA! 11 Marca 2014
Tradycji zadość stać się musi! 26 lutego odbyła się w naszej szkole BABECZKOWA BITWA! W szranki miało odwagę stanąć 8 klas, które za zadanie miały przygotować babeczki. Aby jednak zadanie nie okazało się zbyt łatwe, każda z klas wylosowała utrudnienie. Interpretacja własna, trochę czasu w kuchni + dobra zabawa dała takie oto rezultaty! Oceńcie sami.

newsy iconWalentynki na wesoło 11 Marca 2014
Jak się bawić, to się bawić! Idąc za głosem naszych serc 14 lutego udaliśmy się w najromantyczniejszy zakątek naszej szkoły – na aulę, a tam czekał na nas profesor Kozak, specjalista od ;. wszystkiego, a najbardziej relacji damsko-męskich. I tak opowiedział nam o jaskiniowcach, eleganckich damulkach, zaręczynach i ; smartfonach. Przekonujący był, choć nie tak przekonujący jak jego żona. Co to była za KOBIETA! Razem stworzyli niezapomniany duet, który rozśmieszył nas do łez.   >>ZOBACZ FILM<<newsy iconW przededniu dnia Świętego Walentego 11 Marca 2014
Miłość uskrzydla, a romantyzm dodaje jej blasku więc i my w przededniu Walentynek udaliśmy się do ... Paryża. Tu, w zaciszu małej paryskiej uliczki oddaliśmy się prawdziwie duchowej uczcie w doborowym towarzystwie. Asnyk, Gałczyński, Pawlikowska, Goethe, Mickiewicz, Greń, Duka, Szymczyk, Szembek, Langer, Borowski i inni. Czyż to nie światowa czołówka? I było lirycznie, melodyjnie, gwieździście i słodko... Na długo to zapamiętamy!   >>ZOBACZ FILM<<
newsy iconWIELKI SUKCES NASZEGO TECHNIKUM w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. 21 Lutego 2014
Tym razem wróciliśmy z przysłowiową tarczą (sentencja pochodzi z epoki antyku). W dobie powszechnego lamentu nad naszą młodzieżą warto podkreślić, że czasami życie zaskakuje nas pozytywnie. W internetowym ogólnopolskim prestiżowym rankingu Megabazy Edukacyjnej Perspektywy nasze technikum, czyli Technikum nr 1 z Zabrza, zajęło dobre pozycje w czołówce krajowych szkół zawodowych ponadgimnazjalnych, czyli kończących się egzaminem maturalnym i egzaminem zawodowym. Przyznano nam Brązową Tarczę, co jest na pewno ważnym wyróżnieniem.
newsy iconPOLSKO - NIEMIECKO - FRANCUSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 20 Lutego 2014

Zakończył się cykl wymian ze szkołami partnerskimi z Essen i Dunkierki. Po spotkaniach we Francji ( kwiecień 2013) i w Polsce (wrzesień 2013) przyszedł czas na wizytę w Niemczech. Uczestnicy cyklu spotkali się w lutym w Dortmundzie. Program spotkania był bardzo bogaty. Oprócz wizyty w szkole naszych gospodarzy, Heinz-Nixdorf-Berufskolleg w Essen, uczniowie zwiedzili firmę energetyczną Nord-West AG w Recklinghausen i Centrum Kultury Zeche Zollverein w Essen , od 2001 wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Nieplanowaną, ale na pewno dużą atrakcją była wizyta na obiekcie treningowym Borussii Dortmund i spotkanie z zawodnikiem tej drużyny, reprezentantem Polski i absolwentem naszej szkoły, Łukaszem Piszczkiem.
newsy iconPo rozum do... Politechniki Śląskiej - "Przetwarzanie języka naturalnego" 31 Października 2013
Politechnika Śląska w Gliwicach chętnie gości w swoich progach przyszłych studentów a póki co uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Instytut Informatyki Politechniki Śląskiej (http://inf.polsl.pl) zaprasza zainteresowanych na cykl comiesięcznych wykładów organizowanych w ramach "Wszechnicy Informatyki". Dnia 25.10.2013 wzięliśmy udział w wykładzie "Przetwarzanie języka naturalnego".

newsy iconI edycja Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego "Spelling Bee" 30 Października 2013
Zapraszamy do udziału w I edycji Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego "Spelling Bee" organizowanego przez Centrum Edukacji w Zabrzu. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów klas gimnazjalnych. Odbędzie się on w trzech etapach: szkolnym (w szkole macierzystej ucznia), międzyszkolnym i finałowym (w CE w Zabrzu). W etapie szkolnym udział wziąć może dowolna ilość uczniów ze szkoły, do etapu międzyszkolnego natomiast, przechodzą 4 najlepsze osoby ze szkoły.
Zakres leksykalny obejmował będzie materiał przewidziany podstawą programową dla gimnazjum. Zgłoszenia prosimy przesyłać na załączonej karcie zgłoszeniowej do dnia 6 listopada 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Gwarantujemy fajną zabawę.

Karta zgłoszeniowa: KLIK!
newsy iconWYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA – BRONOWIC 30 Października 2013
We wtorek 22.10.2013 roku uczniowie klas III TA i III TB uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej "Szlakiem Młodej Polski". Uczniom towarzyszyli w charakterze opiekunów – mgr Jolanta Leszczyńska, mgr Joanna Małnowicz, mgr Mirosław Panek. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzenia Bronowic, a ściślej rzecz ujmując od obejrzenia chaty Bronowickiej "Rydlówki" czyli miejsca, gdzie w 1900 roku odbyło się słynne wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną.
newsy iconWarszawska jesień 28 Października 2013
O 4.30 dnia 9 października wyruszyliśmy w drogę ku Warszawie. W wycieczce brała udział młodzież z różnych klas szkół Centrum Edukacji pod opieką p. Adama Łacwika, p. Zbigniewa Izdebskiego i p. Mariusza Świetlika. Głównym celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś