1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconCO WSPÓLNEGO MAJĄ CE I FIT AND FIGHT CLUB??? 13 Marca 2016
Panowie z CE w dniu 8 marca postanowili uhonorować nie tylko wszystkie Panie w szkole. W tym szczególnym dniu udali się oni do zaprzyjaźnionego Klubu Sportowego Fit and Fight, w którym roztaczając swoje uroki osobiste, złożyli życzenia wszystkim Paniom, biorącym udział w zajęciach na terenie klubu. Każda z nich otrzymała w prezencie serdeczny uśmiech oraz piękne kwiaty:)
Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym >> FaCEbooku

newsy iconBABECZKOWA BITWA ROZSTRZYGNIĘTA !:)! 13 Marca 2016
Tegoroczna edycja naszej zabawy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!!! Spisaliście się na medal!!! Babeczki były przecudne i przesmaczne:) Jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych nagród dla klas: 1Ta, 3Ta i 3Lb :) BRAWO!
Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym >> FaCEbooku

newsy iconGROSZ DO GROSZA - DZWONEK NA OBIAD 08 Marca 2016
Od dzisiaj ruszamy z akcją pomocy dzieciom z rodzin najbiedniejszych. Akcja "Grosz do Grosza - Dzwonek na obiad", to przedsięwzięcie, dzięki któremu możliwy będzie zakup ciepłych obiadów szkolnych dla dzieci z biednych rodzin. Często jest to dla nich jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.
POŁĄCZMY SIŁY I POMÓŻMY DZIECIAKOM
newsy iconSprawozdanie z tygodnia języków obcych 08 Marca 2016
Przed feriami po raz kolejny odbył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, którego celem było propagowanie nauki różnych języków oraz zaznajamianie z kulturą innych krajów. Tym razem temat przewodni to "Przewodnik turystyczny po świecie" więc w szkole pojawiły się plakaty po angielsku, niemiecku i francusku przygotowane przez uczniów , które prezentowały miejsca warte odwiedzenia na całym świecie.
Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym >> FaCEbooku
newsy iconBABECZKOWA BITWA ! 05 Marca 2016
Tradycyjnie już od kilku lat Święto Kobiet w naszej szkole to też "Babeczkwa Bitwa". czyli konkurs na najfajniej ozdobioną muffinkę. Babeczki, jak zawsze, są tematyczne - temat losuje każda z klas, a jakby słodkości było za mało, nagrodą jest .... coś słodkiego:)
Finał zabawy, czyli dzień w którym należy przynieść babeczki, to tradycyjnie Dzień Kobiet (przypomnę niektórym, że to 8 marca :)) do godziny 10:30 do sali p. Bobrowskiej lub do sekretariatu uczniowskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi ok godz. 11 a następnie babeczki będzie można nabyć na przerwach o 11:00 i 11:45 na holu I piętra. ZAPRASZAMY! BABECZKOWA BITWA - LISTA WYLOSOWANYCH TEMATÓW ...
newsy iconBartosz Mąsior zakwalifikowany do II okręgowego etapu XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego 28 Lutego 2016
Miło nam poinformować, że uczeń klasy III LB Bartosz Mąsior dostał się do II okręgowego etapu XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jego praca pt. Motyw pociągu w polskiej literaturze XIX i XX wieku została pozytywnie zaopiniowana przez Komitet Okręgowy OLiJP w Katowicach. Życzymy mu zatem dalszych sukcesów.
newsy iconNajsymapatyczniejsi smile 12 Lutego 2016
Konkurs na Najmilszą Uczennicę oraz Najsymapatyczniejszego Ucznia został rozstrzygnięty. W głosowaniu, w którym wzięli udział uczniowie całej szkoły zostali wybrani Karolina Krzosa z 1Lb oraz Andrzej Kukowka z 3Ta. W tym roku zagłosowali również nauczyciele. W kategorii Miłość Roku Rady Pedagogicznej 2016 ;) tyle samo głosów otrzymało dwóch panów - Paweł Karczewski z 4Ta oraz Bartosz Haras z 1La.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
newsy iconWalentynki :) 09 Lutego 2016
Kochani Walentynki tuż tuż dlatego rusza Walentynkowa Poczta smile Jeśli chcesz powiedzieć komuś coś miłego to wrzuć kartkę do skrzynki, z którą przejedzie po klasach Samorząd Uczniowski.
Kartki będą rozdawane w czwartek.

newsy iconNIECH ŻYJE BAL! 09 Lutego 2016
Oj! Działo się, działo! W piątek aula CE zamieniła się w parkiet gotowy do przyjęcia spragnionych zabawy gimnazjalistów. Byli wśród nich żołnierze, piratki, wróżki, pielęgrniarki, cheerleadrki i cheerleaderzy, raperzy i wiele innych. Gorąco było jak w Rio, śmiechu było co nie miara, bo dobry humor nie opuszczał nikogo. Imprezę ubarwiła Grupa Artystyczna CEnzura w kabaretowym występie "Wyjście na bal" :)
Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym >> FaCEbooku
newsy iconTanecznym krokiem do Matury - Polonez Maturzystów 2016 r. 09 Lutego 2016
Świetna zabawa i humory dopisywały wszystkim uczestnikom "Polonez-a Maturzystów 2016" na Placu Warszawskim w Zabrzu w dniu 28.01.2016 r. Uczniowie klas maturalnych zabrzańskich szkół średnich, jak co roku odtańczyli wspólnie tradycyjny taniec "na sto dni przed maturą". Uczestnikami tego wydarzenia byli również uczniowie ostatnich klas Centrum Edukacji.
Zapraszamy do obejrzenia >> filmu
newsy iconTYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W CE! 09 Lutego 2016
Przypominamy, że jak co rok, ruszamy z naszą zabawą. Czekają na Was niesamowite podróże! Bliskie i dalekie, egzotyczne i te całkiem lokalne. Przybywajcie tłumnie, bo świat czeka... a jeszcze bardziej na wasze zgłoszenia do konkursów czekają Anglistki :)
P.S. Nastąpiła mała zmiana planów. W poniedziałek podziwiacie Wasze własne dzieła i zapisujecie się do poszczególnych konkursów. Wtorek/środa/czwartek bez zmian.

        >> Szczegóły konkursu
newsy iconSPELLING BEE PO RAZ TRZECI!!! 09 Lutego 2016
W ubiegły czwartek już po raz trzeci uczniowie zabrzańskich gimnazjów zmierzyli się ze sobą w finale naszego konkursu ortograficznego. Po niezwykle zaciętym półfinale do grona finalistów dostała się jedenastka najlepszych z najlepszych... a wcale nie było łatwo, gdyż różnice między nimi były jednopunktowe. Finał też do łatwych nie należał... stres plus złośliwość angielskich słów bardzo utrudniały życie naszym zawodnikom; ). Jednakże po 1, 5h zmagań wyłoniliśmy laureatów trzech pierwszych miejsc. Gratulujemy!!!
newsy iconZajęcia na Politechnice Śląskiej 28 Stycznia 2016
Wczoraj uczniowie klasy 2TB uczestniczyli w zajęciach, które zostały zorganizowane przez wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. W ramach warsztatów mogli doświadczalnie zbadać sprawność ogniw fotowoltaicznych oraz poznać ich budowę i proces wytwarzania. Dodatkowo zapoznali się z programowaniem robotów oraz sterowników przemysłowych.

        Galeria
newsy iconDyktando z angielskiego 28 Stycznia 2016
Pod koniec grudnia uczniowie szkoły średniej , zarówno liceum , jak i technikum, wzięli udział w szkolnym dyktandzie z języka angielskiego. Do zapisania mieli dwa teksty, pierwszy z gazety dla osób poszukujących pracę, drugi z książki o losach młodego czarodzieja. Zadanie okazało się sporym wyzwaniem, ale udało się wyłonić zwycięzcę, a nawet dwóch, gdyż dwie osoby uzyskały taki sam wynik:)
Gratulacje dla Kasi S. z 2la i Kacpra P. z 1la.   K.Czarnota, K.Stępniak.
newsy iconSamorząd uczniowski 20 Stycznia 2016
Hej, siemaneczko! Co słychać? Jesteśmy Samorządem Uczniowskim i planujemy dla Was trochę zmian i dużo świetnej zabawy. Razem zadbamy o to, żeby w naszej szkole nigdy nie wiało nudą!
Karolina: Na co dzień jestem uczennicą klasy 1LB oraz przewodniczącą SU i przez najbliższy rok swoje problemy czy propozycje możecie kierować do mnie! Ogólnie interesuję się sportem, głównie zakochana jestem w jednym: piłka nożna. Mam nadzieję że świetnie się dogadamy i będę miała okazje dużo tutaj zdziałać! :D
newsy iconCentrum Edukacji dla poległych górników Wujka'81 20 Grudnia 2015
W środę 16 grudnia, w 34. rocznicę pacyfikacji Kopalni Wujek na ulice Katowic wybiegło ponad 300 uczniów reprezentujących 34 śląskie szkoły. W koszulkach z podobiznami poległych górników i napisem " 16.12.1981 PAMIĘTAMY" przypominali mieszkańcom miasta o tragicznych wydarzeniach sprzed lat. Uczniowie Centrum Edukacji z klas I Ls, I Tb i III Ls pod opieką dyr. Mariusza Świetlika , historyka Adama Łacwika i ks. Marcina Kazanowskiego pobiegli w tym biegu po raz pierwszy. Biegli z podobizną Jana Stawisińskiego.
        Galeria
newsy iconZabawa andrzejkowo-mikołajkowa 09 Grudnia 2015
4 grudnia na auli w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowo-mikołajkowa, w której wzięli udział uczniowie gimnazjum. W zabawie wzięli udział uczniowie gimnazjum. Były wróżby, quiz o Mikołaju, zabawy zręcznościowe a na koniec tańce-wygibańce! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie!
Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym >> FaCEbooku
newsy iconWycieczka do Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach 07 Grudnia 2015
W dniu 4 grudnia 2015 uczniowie klas technikum i liceum Centrum Edukacji pod opieką dyr. Mariusz Świetlika i historyka Adama Łacwika, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.
Miejscem do którego jechaliśmy było Muzeum – Izba Pamięci KWK Wujek.

newsy icon"Europejska Szkoła" oczami młodzieży – projekt "Marco & Alberto Ippolito" XIII edycja 03 Grudnia 2015
29.11.2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Zabrzu Makoszowach odbyło się podsumowanie XIII edycji projektu "Marco & Alberto Ippolito". Jest to projekt międzynarodowy, w którym uzdolniona młodzież z takich krajów jak Kanada, Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Portugalia, Rumunia, Czechy i Polska prezentuje swoje prace artystyczne z zakresu poezji , prozy, fotografii, filmu skupione co roku na innym temacie.
newsy icon70 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ ... O naszym szacownym jubileuszu garść refleksji 02 Grudnia 2015
Nie ukrywajmy ... baliśmy się nieco tej wielkiej imprezy: aż 70-lecie, słynna sala Domu Muzyki i Tańca (rywalizowała jakością akustyki z Salą Kongresową w Warszawie), mnóstwo zaproszonych gości (także zagranicznych). Prace rozpoczęły się tak naprawdę już w ubiegłym roku szkolnym, trzeba było przecież rozwiązać całą masę problemów logistycznych, znaleźć źródła finansowania, obmyśleć atrakcyjny i profesjonalny program artystyczny itd.
        Galeria
        Podziękowanie
newsy iconJubileusz 70- lecia powstania Technikum Górniczego w Zabrzu 01 Grudnia 2015
Dyrekcja i Komitet Organizacyjny obchodów Jubileuszu 70- lecia powstania Technikum Górniczego w Zabrzu składa serdeczne podziękowania Dostojnym Gościom, Nauczycielom, Wychowawcom, Absolwentom, Uczniom i ich Rodzicom oraz Sympatykom Szkoły za przyjęcie zaproszenia i uhonorowanie uroczystości swoją obecnością.
Mamy nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie na długo w miłych wspomnieniach.
Zapraszamy do obejrzenia >> film1 >> film2
newsy iconSZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY "SERIALE, SERIALE ..." 25 Listopada 2015
Przypomnijmy, że od wielu lat corocznie w Centrum Edukacji mają miejsce konkursy o charakterze filmoznawczym. Tegoroczny konkurs, zorganizowany tradycyjnie przez mgr K. Kurczynę w sali 220, odbył się w środę 18 listopada 2015 r. – obejmował teorię i historię serialu/telenoweli (Polska i świat). Test wielokrotnego wyboru składał się łącznie z 27 pytań. Początkowo zgłosiło się aż 25 osób z liceum i technikum, ale trud walki podjęło 15 uczniów.
newsy iconDoYouKnow?! 22 Listopada 2015
Kochani! Przed Wami kolejne pytanie w konkursie DoYouKnow?! Tym razem pytanie jest z kategorii Kulinarne Wyprawy Do Australii smile Która sieć restauracji nosi nazwę HUNGRY JACK's właśnie w Australii??!! Jesteśmy pewne, że szybko znajdziecie odpowiedź, a na zwycięzcę jak zawsze czeka podwójne zaproszenie do Multikina! Na odpowiedzi czekamy do końca listopada!! Fejsbukowicze! prosimy o odpowiedzi wysyłane w wiadomościach prywatnych:) lub tradycyjnie u p. Ustupskiej i p.Bobrowskiej
newsy icon"ORBIT INSIDE" 22 Listopada 2015
"ORBIT INSIDE" Gazetka Szkolna Centrum Edukacji W Zabrzu ukazywała się jako miesięcznik i była efektem działania Dziennikarskiej Akademii Młodych . Dzięki projektowi Junior Media otwarły się przed redakcją nowe możliwosci. Gazeta jest wydawana on-line, a członkowie redakcji przy własnym domowym komputerze mogą pracować nad kolejnym numerem.
newsy iconGra Miejska – Przedsiębiorczość na start 21.11.2015 17 Listopada 2015
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej "Przedsiębiorczość na start" organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zabawa rozpocznie się 21.11.2015 r. w CKPiU o godzinie 10.00. Startować w niej mogą 3 osobowe drużyny, które trzeba zgłosić u organizatora na stronie http://zabrze-gra.evenea.pl/ - tam też znajdziecie wszystkie informację i dokumenty na temat tego wydarzenia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody miedzy innymi DRON. Jeden z etapów tej gry odbędzie się również w naszej szkole.
Wszystkich zapraszamy do zabawy i życzymy wielu niezapomnianych wrażeń. Doradca zawodowy - Krzysztof Kaptur.
newsy iconZjazd absolwentów - WAŻNY KOMUNIKAT ! 11 Listopada 2015
Drodzy absolwenci i sympatycy Centrum Edukacji (Technikum Górniczego) serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 70-lecia istnienia naszej szkoły, które odbędą się 28.XI o godz. 12:00 w DMiT w Zabrzu.
WSTĘP WOLNY
Warunkiem jest odebranie darmowej wejściówki w sekretariacie szkoły! Możliwa jest też rezerwacja telefoniczna pod numerem (32)271-05-53 i odbiór wejściówki w DMiT przed rozpoczęciem imprezy.
newsy iconPodsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015 w Centrum Edukacji 05 Listopada 2015
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK2015) w Centrum Edukacji gościliśmy uczniów pobliskich gimnazjów na "Dniach otwartych pracowni" w zawodach technik informatyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W dniach 19,20 i 22 października 2015 r. naszą szkołę odwiedziło około 80 uczniów z Gimnazjum nr 2, 16, 25.
        Galeria
newsy iconOtwarcie Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w CKPiU w Zabrzu 05 Listopada 2015
21 października w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu w Hali Nowoczesnych Technologii otwarta została Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) ufundowane przez firmę Fortum. W nowej pracowni uczniowie naszego Technikum na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odbywają praktyczną naukę zawodu.
        Galeria
newsy iconMUZEALNA WARSZAWA 02 Listopada 2015
Po raz pierwszy nasza szkoła zawitała do stolicy, aby zwiedzić dwie ciekawe ekspozycje, mianowicie nowootwarte Muzeum Żydów Polskich Polin i monumentalne Muzeum Wojska Polskiego (wcześniej bywaliśmy tu w Muzeum Powstania Warszawskiego czy w Centrum Nauki Kopernik). 29 października (czwartek) zebraliśmy się na pobliskim parkingu DMiT, gdzie przed 6.30 podjechał autokar ...

        Galeria
newsy icon"Bieg Dziewięciu Górników" 02 Listopada 2015
26 października 2015 roku, w siedzibie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności odbyło się spotkanie z przedstawicielami szkół, które wezmą udział w "Biegu Dziewięciu Górników". 16 grudnia około 300 uczniów z 30 szkół województwa śląskiego pobiegnie w biegu, który ma uczcić zbitych w stanie wojennym górników z KWK "Wujek". Wszyscy spotkają się przy Pomniku - Krzyżu. Każdy z uczniów oraz opiekunów będzie ubrany z koszulkę z wizerunkiem jednego z górników zastrzelonych podczas pacyfikacji kopalni Wujek w stanie wojennym. W tym roku po raz pierwszy w biegu weźmie udział nasza szkoła! 9 uczniów pod opieką p. Adma Łacwika i p. dyr. Mariusza Świetlika, pobiegnie w koszulkach z podobizną Jana Stawisińskiego.
newsy iconSPELLING BEE PO RAZ TRZECI!!! 20 Października 2015
W tym roku już po raz trzeci uczniowie zabrzańskich gimnazjów staną ze sobą w szranki, zmagając się z "zawiłościami" angielskiej ortografii. Jak dotąd nasz konkurs cieszył się dużą popularnością i mamy nadzieję, że tak też będzie w tym roku. Zapraszamy wszystkich chętnych!!! Zgłoście się do swoich nauczycieli języka angielskiego i poproście o informację . Czekamy na Was!
newsy iconDoYouKnow?! 20 Października 2015
Kochani, zapraszamy Was do udziału w kolejnej odsłonie cyklicznego konkursu DoYouKnow?! Tym razem czeka na Was pytanie graficzne: gdzie znajduje się przedstawiony na zdjęciu wieżowiec? Dla ułatwienia dodamy, że nazywa się go 'wieżowcem bez okien'.
Czekamy na odpowiedzi do 30 października! Do wygrania PODWÓJNE ZAPROSZENIE DO MULTIKINA smile naprawdę warto!!smile
J.Ustupska&A.Bobrowska
newsy iconPAŹDZIERNIK MIESIĄCEM SAMORZĄDNOŚCI 20 Października 2015
Wraz z nowym miesiącem działalność rozpoczął nowy Samorząd Uczniowski w składzie:
Przewodnicząca Szkoł: Karolina Krzosa, klasa 1LB
Z-ca przewodniczącej: Filip Sadłocha, klasa 2TA
Sekretarz: Krzysztof Krupa, klasa 3LB.
newsy iconZBIÓRKA MAKULATURY !!! 20 Października 2015
MASZ ZBĘDNE I ZALEGAJĄCE GAZETY??? STERTY NIEPOTRZEBNEGO PAPIERU, ULOTEK LUB GAZETEK??? OCZYŚĆ SWOJĄ PRZESTRZEŃ!!! CHROŃ ŚRODOWISKO!!! PRZYNIEŚ MAKULATURĘ DO SZKOŁY!!! LICZY SIĘ KAŻDA ILOŚĆ!!! CZEKAMY NA CIEBIE W KAŻDY PIĄTEK W SALI 22.
newsy iconDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 15 Października 2015
Jak wiemy, Dzień Edukacji Narodowej, zwany niegdyś tradycyjnie Dniem Nauczyciela, przypada corocznie 14 października. W związku z tym 13 października we wtorek odbyła się akademia w naszej hali sportowej, przygotowana przez mgr Joannę Kowalską i mgr Agnieszkę Bobrowską. Młodzież mogła zaprezentować swe talenty artystyczne, zwłaszcza recytatorskie i także teatralne.
newsy iconOgólnopolski Tydzień Kariery 2015 w Centrum Edukacji 11 Października 2015
W dniach 19-25 października 2015 r. w całej Polsce odbywa się Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK2015). W tym roku tydzień ten poświęcony jest tematowi "Poznaj swojego doradcę kariery!". Ma on zwrócić uwagę na źródła i możliwości wsparcia młodzieży i dorosłych w wyborach dróg edukacyjnych i zawodowych. W ramach tego wydarzenia w naszej szkole odbędą się następujące działania:
1. Kiermasz ofert pracy Młodzieżowych Biur Pracy 22.10.2015 r. (hol na parterze szkoły);
2. Dni otwarte pracowni technicznych kształcących w zawodach: technik informatyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (19,20 i 22.10.2015);
3. Uczestnictwo w konkursach fotograficznym >> regulamin konkursu i multimedialnym >> regulamin konkursu
Wszystkich zapraszamy do czynnego udziału w OTK2015 oraz konkursach, zwłaszcza uczniów planujących dalszą edukację w Technikum nr 1 i IX Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Szczegóły na temat OTK2015 znajdziecie na stronie organizatora http://www.tydzienkariery.pl/. Doradca zawodowy - Krzysztof Kaptur.
newsy iconWyniki rekrutacji uczniów wyjeżdżających na praktyki miesięczne do Francji 11 Października 2015
06.10.2015 r. komisja rekrutacyjna wyłoniła uczniów, którzy zakwalifikowali się do wyjazdu na praktyki miesięczne do Francji (Saint-Etienne) w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Dla przypomnienia w rekrutacji brane były wyniki edukacyjne na koniec poprzedniego roku szkolnego z przedmiotów zawodowych i języka angielskiego oraz wynik testu kompetencji z języka angielskiego – maksymalnie można było uzyskać 40 punktów.

       >> Wyniki rekrutacji
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT !! 29 Września 2015
TWÓJ GŁOS I GŁOS ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO MOŻE DECYDOWAĆ O ZWYCIĘSTWIE !!
Od 28 września do 8 października można głosować w drugiej edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.
Projekt "REMONT I MODERNIZACJA AULI SZKOLNEJ W CENTRUM EDUKACJI" został pozytywnie zweryfikowany pod nr P0100.
Głosować można przez >> stronę internetową
Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w >> zakładce
newsy iconSKARBNIKOWE GODY ANNO DOMINI 2015 29 Września 2015
To już kolejna odsłona tej uświęconej tradycją plenerowej imprezy, połączona z uroczystymi obchodami 93 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Filmowo, bajkowo". W oczy rzucał się nasz uczeń przebrany gustownie za muszkietera, inny z kolei zamienił się w szwarccharakter z "Batmana", dziewczęta udawały księżniczki i inne bajkowo-baśniowe postaci. Było sympatycznie i kolorowo...

        Galeria
newsy iconSalon Maturzystów 2015 Gliwice – Jak dobrze zdać maturę? 25 Września 2015
Oferty edukacyjne Uczelni Wyższych oraz sposoby skutecznego przygotowania się do Egzaminu Maturalnego, uczniowie ostatnich klas technikum i liceum poznali biorąc udział w wykładach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w ramach Salonu Maturzystów 2015 w dniu 23.09.2015 r. Wydarzenie to co roku przyciąga wielu maturzystów w różnych ośrodkach akademickich na terenie naszego kraju. Tak samo też i było z naszymi uczniami, którzy oprócz wiedzy zostali wyposażeni w odpowiednią ściągę w postaci "Informatora dla maturzystów 2016". Wszystkich zainteresowanych tym tematem oraz zawartością informatora zapraszamy do szkolnego doradcy zawodowego.
newsy iconRekrutacja nauczycieli na Job Shadowing we Francji – Erasmus 23 Września 2015
Zapraszamy nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w naszej szkole do udziału w rekrutacji – Job Shadowing dualnego systemu edukacyjnego we Francji - realizowanego w ramach programu Erasmus+. Szczegółowe warunki naboru zawarte są w "Regulaminie rekrutacji nauczycieli". Chęć udziału w projekcie należy potwierdzić wypełniając "Formularz zgłoszeniowy nauczyciela" oddając go do dnia 16.10.2015 r. w biurze projektu znajdującego w CKPiU lub wcześniej u pana Krzysztofa Kaptura – koordynatora projektu.

       Regulamin rekrutacji nauczycieli


       Formularz zgłoszeniowy nauczyciela
newsy iconUWAGA!!! KONKURSY HISTORYCZNE!!!! 17 Września 2015
Zapraszamy uczniów Liceum i Technikum do wzięcia udziału w dwóch konkursach historycznych.

1. XI Konkurs Historycznym organizowanym przez Stowarzyszenie NZS 1980 pod patronatem Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Temat tegorocznego konkursu to: "Konsekwencje II wojny światowej". Główną nagrodą w konkursie jest dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii.
2. III Edycja Olimpiady Solidarności "Dwie dekady historii"organizowana przez Fundację Centrum Solidarności.
Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela p. Adam Łacwik (sala 212 lub cała szkoła).
newsy iconRekrutacja na praktyki miesięczne we Francji – Erasmus+ 15 Września 2015
Zapraszamy młodzież 2 klasy technikum kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej do udziału w rekrutacji - praktyki miesięczne we Francji - realizowanych w ramach programu Erasmus+. Szczegółowe warunki naboru zawarte są w "Regulaminie rekrutacji". Chęć udziału w projekcie należy potwierdzić wypełniając "Formularz zgłoszeniowy" oddając go do dnia 25.09.2015 r. u pana Krzysztofa Kaptura - koordynatora projektu.

       Regulamin rekrutacji


       Formularz zgłoszeniowy
newsy iconSkarbnikowe Gody 2015 10 Września 2015
26 września 2015 w ramach Skarbnikowych Godów odbędzie się barwna parada pod hasłem : BAJKOWO, FILMOWO. Klasy gimnazjum przebiorą się za postacie z bajek a klasy ponadgimnazjalne za bohaterów filmowych. Dla najliczniejszych i najciekawiej przebranych klas przewidziane są cenne nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w imprezie. Więcej szczegółów u wychowawców klas a także opiekunów samorządu uczniowskiego.
newsy iconNoc gimnazjalisty w CE! 10 Czerwca 2015
NOC GIMNAZJALISTY W CENTRUM EDUKACJI, 12-13 czerwca godz. 19.00 - 7.00. ZAPRASZAMY!!!
W programie wiele atrakcji m. in.:
- turniej gier CS, FIFA na XBOX, PS3, PS4, LEGO MINDS, nauka nagrywania i montażu filmu
- warsztaty filmowe, konkurs o mediach, maraton filmów sf i horrory
- wirtualne muzeum (wykorzystanie tablicy multimedialnej)
- gry i zabawy logiczno-matematyczne, świat pod mikroskopem, tworzenie wielkiego obrazu
- blok sportowy – piłka nożna, siatkówka, tor cross fit, jump frog (trampoliny)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś