1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconGramy dla WOŚP ❤️ 11 Stycznia 2023
newsy iconWesołych Świąt ! 22 Grudnia 2022


Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo ciepła, spokoju, cudownej rodzinnej atmosfery
oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowy Roku.
Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie oraz Administracja Centrum Edukacji w Zabrzu.
newsy icon"BIEG 9 GÓRNIKÓW"- historia naszego regionu 20 Grudnia 2022
Tradycją naszej szkoły jest udział w Biegu 9 Górników. W tym roku po raz X uczestnicy wydarzenia mogli oddać hołd poległym w czasie pacyfikacji Kopalni Wujek. Centrum Edukacji reprezentowali dumnie uczniowie klasy 1Lsa wraz z wychowawczynią p. K. Dobrzyńską oraz p. A. Łacwikiem.
Jeszcze nigdy warunki pogodowe nie były tak trudne jak w tym roku, mimo to byliśmy obecni a nasi sportowcy pobiegli absolutnie fantastycznie!
Przed biegiem tradycyjnie uczniowie odwiedzili cmentarz i zapalili znicz na grobie poległych. W tym roku na koszulce mieliśmy wizerunek Józefa Czekalskiego.

newsy iconLEKACJA HISTORII w Muzeum 20 Grudnia 2022
Pomimo zimy i mrozu uczniowie klasy 2La oraz 4Tc5 wraz z nauczycielami historii p. K. Dobrzyńską oraz p. A. Łacwikiem odwiedzili Muzeum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać lekcji o wybuchu stanu wojennego w Polsce oraz zobaczyć fantastyczną, nowoczesną wystawę o czasach PRLu.
Bardzo polecamy to miejsce!

newsy icon#Szkoła do Hymnu 01 Grudnia 2022
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości jest to czas upamiętnienie odzyskania wolności przez Polskę oraz okazja do zaprezentowania postaw patriotycznych.
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia podczas, której przypomniane zostały 123 lata niewoli, począwszy od dnia kiedy Polska zniknęła z mapy Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów. Program słowno- muzyczny zaprezentowali reprezentanci szkolnego koła teatralnego "Cenzura" przygotowani przez p. J. Kowalską oraz A. Bobrowską. Na koniec w murach naszej szkoły pięknie wybrzmiały pieśni patriotyczne, które chętnie śpiewała cała zgormadzona społeczność szkolna.
Szkoła przystąpiła również do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #"Szkoła do hymnu". Podobnie jak w latach ubiegłych o godzinie 11.11 odśpiewano hymn narodowy.

newsy iconWycieczka do Częstochowy 01 Grudnia 2022
7 listopada uczniowie klasy I Lsa wraz z wychowawcą p. K. Dobrzyńską oraz dodatkowym opiekunem grupy p. M. Sawickim wykorzystując ostatnie dni pięknej jesiennej pogody zwiedzali Częstochowę.
Głównym punktem programu był Klasztor ojców Paulinów na Jasnej Górze. Wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili skarbiec, arsenał, salę rycerską, Bazylikę, bastion Św. Rocha - fortyfikację z XVII wieku, muzeum 600lecia, obejrzeli również zasłonięcie obrazu w Kaplicy. Tego dnia uczniowie weszli również do otwieranych tylko raz w roku, w listopadzie katakumb, czyli unikatowych krypt. Na koniec wszyscy weszli na wieżę aby móc podziwiać panoramę całego miasta. Pogoda dopisała, a uczniowie klasy pierwszej mieli możliwość do fantastycznej integracji.

newsy iconPODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOSCI W CE !!! 24 Listopada 2022

Już kolejny raz w naszej szkole uczestniczyliśmy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 14-20.11.2022 r. W tym roku w 15 edycji "Elastyczność bez granic" z warsztatów skorzystało w sumie 9 klas.
W poniedziałek 14 listopada klasa 4TA5 odwiedziła Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i uczestniczyła w warsztatach "Własny biznes krok po kroku – od czego zacząć".
W środę 16 listopada gościliśmy w naszej szkole Panią Bogusię - Coacha. Klasy 2LA i 2LSb uczestniczyły w warsztatach "Jak gadać by się dogadać?".
W piątek 18 listopada klasy 3TB, 4LA4, 2LA, 2LSa, 3LA i 2TB uczestniczyły w warsztatach "Myślenie projektowe – jak wyznaczać cel i jak zarządzać swoim czasem", "Własny biznes krok po kroku – od czego zacząć?", które zostały poprowadzone przez zespół ZCRP.
W czasie zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy ale również świetnie się bawili.
Bardzo dziękujemy Pani Bogusi, Pani Kasi, Pani Natalii i Panu Krzysztofowi, za świetnie przygotowane zajęcia i świetną zabawę.

newsy iconPrezentacja zawodów nauczanych w CE w Zabrzu w ramach "Zawodu od Kuchni" 18 Listopada 2022
"Zawodu od Kuchni" to wydarzenie, podczas którego uczniowie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami różnych zawodów. Nasza szkoła przedstawiała zawody instalatorsko-serwisowe fotowoltaiki, pomp ciepła, instalacji wod-kan i urządzeń z branży OZE oraz chłodnictwa i klimatyzacji. Odwiedziło nas ponad 500 uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Była świetna atmosfera, dużo śmiechu, możliwość zadawania nurtujących pytań i uzyskania na nie odpowiedzi.
Serdecznie dziękujemy organizatorom ww. wydarzenia a byli to: Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

newsy iconLEKCJA HISTORII W MUZEUM 08 Listopada 2022
4 listopada klasy maturalne 3a,3b,3s oraz 4Tc5 wraz z nauczycielami p. K. Dobrzyńską oraz A. Łacwikiem w ramach zajęć z rozszerzonej historii uczestniczyły w lekcji historii pt:"Prowokacja gliwicka - wybuch II wojny światowej". Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu na temat planów ataku III Rzeszy na Polskę, obejrzeli film "Uwaga! Tu Gliwice" oraz zwiedzili radiostaje gliwicką.

newsy icon#Szkoła Pamięta 03 Listopada 2022


Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Chcąc uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności od kilku lat nasza szkoła bierze udział w akcji #Szkoła Pamięta. W tym roku wraz z nauczycielem historii p. K. Dobrzyńską w akcji brali udział uczniowie klasy I Lsa.

newsy iconWarsztaty kariery 25 Października 2022
newsy iconOgólnopolski Tydzień Karier 2022 25 Października 2022
W piątek 21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2022 gościliśmy w naszej szkole Młodzieżowe Centrum Kariery. Spotkania dla młodzieży przeprowadzili pracownicy pionu rozwoju zawodowego z MCK w Zabrzu oraz Gliwicach. Pani Natalia i Pani Aleksandra wraz z uczniami klasy 3TB i 4LA wzięli pod lupę dynamikę zmian na współczesnym rynku pracy. Panie przekazały młodzieży sporo ciekawych informacji dotyczących możliwego kierunku rozwoju ich dalszej kariery zawodowej. Młodzież miała okazję zapoznać się również z najczęściej pojawiającymi się pytaniami na rozmowie kwalifikacyjnej oraz dowiedzieć się jak ważną rolę pełni mowa ciała i nastawienie kandydata w czasie takiej rozmowy.
Dziękujemy Pani Natalii i Pani Aleksandrze za przyjęcie zaproszenia i za wspaniale przygotowane spotkanie.

newsy iconDzień Otwarty Pracowni Technicznych w Centrum Edukacji w Zabrzu w ramach OTK 2022 23 Października 2022
Lekcje otwarte w naszych pracowniach technicznych cieszą się dużą popularnością. W ubiegłą środę było podobnie - zawitało do nas około 100 uczniów ze szkół podstawowych (SP1, SP25). Młodzież podzielona na grupy 6-10 osobowe uczestniczyła w zajęciach: grafiki inżynierskiej w 3D, tworzenia stron internetowych, doświadczeniach w pracowni elektrotechnicznej i energetyczno-chłodniczej (panele fotowoltaiczne, układy chłodnicze, siłownie wiatrowe). Zajęcia prowadzili nauczyciele zawodowcy we współpracy z młodzieżą naszej szkoły: Joanna Kowalska, Sebastian Janus, Dariusz Stankowski, Krzysztof Kaptur.
Wszystkim uczestnikom i prowadzącym zajęcia serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Jak było, można zobaczyć w krótkiej relacji filmowej.

newsy iconPodsumowanie projektu "Zawód jutra" w Technikum nr 1 w Zabrzu 19 Października 2022
"Zawód jutra – wsparcie edukacji zawodowej w Zabrzu" w Technikum nr 1 w Centrum Edukacji w Zabrzu podniósł wiedzę i kompetencje:
• 30 uczniów, którzy uczestniczyli w szkoleniach, kursach i stażach zawodowych w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik informatyk, technik chłodnictwa i klimatyzacji m.in.: ...


newsy iconZbiórka dla noclegowni! 18 Października 2022


Kochani ! Jak co roku zbieramy dary dla NOCLEGOWNI DLA BEZDOMNYCH MĘŻCZYZN w Rudzie Śląskiej. Wierzymy, że i w tym roku pobijemy rekord. Wierzymy w Was i Wasze ogromne serca.
W.W.W.
newsy iconOTK 2022 - Ogólnopolski Tydzień Kariery 2022 – poznaj nasze nowoczesne pracownie 18 Października 2022

W dniach 17-23 października 2022 r. w całej Polsce odbywa się Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK2022). W tym roku tydzień ten poświęcony jest tematowi "Złap za stery swojej kariery". Ma on zwrócić uwagę na źródła i możliwości wsparcia młodzieży i dorosłych w wyborach dróg edukacyjnych i zawodowych. W ramach tego wydarzenia w naszej szkole odbędą się następujące działania:
1. Dni otwarte pracowni technicznych kształcących w zawodach: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik informatyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (19.10.2022, godz. 9.00 – 14.00);
2. Uczestnictwo w konkursach organizowanych w ramach OTK.
3. Drużyna z Centrum Edukacji w Zabrzu pod opieką Pani Marzeny Lanuszny weźmie udział w symulacji firmy "Chłopska Gra" w dniu 19.10.2022 r.
Wszystkich zapraszamy do czynnego udziału w OTK2022 oraz konkursach, zwłaszcza uczniów planujących dalszą edukację w Naszych Szkołach w Zabrzu.
Szczegóły konkursów dla młodzieży w ich regulaminach:
>> Konkurs fotograficzny - regulamin
>> Konkurs multimedialny - regulamin
newsy iconWycieczka do Krakowa 03 Października 2022
Gród Kraka zawsze gościnnie wita młodzież tym razem klasę 2 Lsb wraz z opiekunami p. M. Sawickim i p. K. Dobrzyńską. W dniu 27 IX 2022 udało się zwiedzić kultowe zabytki takie jak Barbakan, Brama Floriańska, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Wawel. Ale najlepiej bawiliśmy się w Smoczej Jamie :) Tego dnia udało nam się być naprawdę blisko historii Polski. Online slot machine players are in for a wild ride at 888 online slots canada.

newsy iconWYCIECZKA KU WIĘZIENNEJ CODZIENNOŚCI 03 Października 2022
Nieczynny zabrzański areszt śledczy, czyli miejsce przerażające, nawet dla dzisiejszej młodzieży, która na co dzień obcuje z okrutną (czasami) rzeczywistością internetową, otworzył bramy więzienne dla zwiedzających. Dlatego w dniu 16 IX 2022 uczniowie klas 1Lsa, 2La, 2Lsb naszego Liceum oraz 3Ta , 3Tb i 4Ta Technikum wraz z wychowawcami K. Dobrzyńską, A. Kowalczyk- Jarosz, M. Sawickim, A. Jenczak- Szeligą oraz M. Pankiem mogli zobaczyć jak wygląda "więzienna codzienność". Uczniowie zgodnie stwierdzili, że ta wizyta na długo zostanie w ich pamięci. Wycieka odbyła się z inicjatywy p. D. Surdyki.

newsy iconTalenciaki dla szkoły! 20 Września 2022
Już dziś możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.
Zebrane Talenciaki przekaż fizycznie w Szkole (do skrzynki w sekretariacie lub sekretariacie uczniowskim) lub zeskanuj kod QR
z TALENCIAKA i przekaż punkty na konto szkoły IX Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu lub Technikum nr 1 w Zabrzu .
Akcja trwa do 13.11.2022r. !
(Kliknij w baner i wpisz nazwę naszej szkoły - Centrum Edukacji w Zabrzu)
newsy iconNFORMACJA O TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA STYPENDIA SZKOLNE 07 Września 2022
Zabrzańskie Centrum Świadczeń rodzinnych informuje, iż od 1 września do 15 września można składać wnioski na stypendia szkolne na kolejny rok szkolny (2022/2023).
Wnioski muszą być wypisane, podpisane i złożone w nieprzekraczalnym terminie do 15.09.2022r, a inne dokumenty potrzebne do rozpatrzenia wniosku będzie można uzupełnić w terminie późniejszym. Wnioski można składać w siedzibie Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych, Zabrze, ul. 3 Maja 16. Wnioski można również wrzucać do urny w siedzibie ZCŚR.
Druki wniosków dostępne są na stronie: http://www.zcsr.zabrze.pl/do-pobrania-145.html oraz w budynku Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych. Druki zawierają szeroką informację o niezbędnych dokumentach, lecz - jak wspomniano wyżej - wniosek można złożyć bez kompletu dokumentów, a ich uzupełnienie może nastąpić w późniejszym terminie. Osoby korzystające z pomocy społecznej w miejsce dokumentów dochodowych mogą dostarczyć zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pomocy społecznej uzależnionych od kryterium dochodowego. ...
newsy iconKomunikat! 01 Września 2022
Komunikat w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w roku 2022.
Program skierowany jest do uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, do wniosku konieczne jest dołączenie dowodów zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych wyszczególnionych w Programie.
TERMIN SKŁADANIA KOMPLETNYCH WNIOSKÓW - do 10.09.2022 r.

>> Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy
>> Wniosek o wyprawkę szkolną 2020-2022
newsy iconRozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 30 Sierpnia 2022
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023
1 września 2022r. w czwartek, o godz. 9.00
Uczniowie wszystkich klas spotykają się z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym
na podwórku szkolnym lub w sali gimnastycznej (w zależności od pogody)
Wejście od ul. de Gaulle'a (brama na podwórko szkolne).

Do zobaczenia w CE
newsy iconKomunikat! 19 Lipca 2022
Do końca lipca sekretariat CE czynny jest w godzinach 8.15- 14.45

newsy iconZakończenie roku szkolnego 2021/22 22 Czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się o godzinie 9.00 na podwórku szkolnym.

Pogodnych i bezpiecznych wakacji, oraz wspaniałego letniego wypoczynku życzymy wszystkim uczniom i pracownikom
Centrum Edukacji w Zabrzu


newsy iconKOMUNIKAT! 14 Czerwca 2022
17 czerwca 2022r. (piątek) sekretariat szkolny będzie NIECZYNNY.
W przypadku spraw pilnych kontakt pod nr telefonu: 515 502 047
newsy iconSeminarium - "Wyzwania współczesnego rynku pracy" 09 Czerwca 2022
6 czerwca 2022r. w CE na lekcjach podstaw przedsiębiorczości gościliśmy pracowników rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Zabrzu. Klasa 3La4 uczestniczyła w seminarium pt. "Wyzwania współczesnego rynku pracy". Seminarium rozpoczęło się od analizy trendów na lokalnym i regionalnym rynku pracy. We wspólnej dyskusji młodzież wskazywała różnice ,jakie można zaobserwować pomiędzy rynkiem pracy kiedyś a obecnie. Uczniowie zastanawiali się nad kierunkiem, w którym zmierza współczesny rynek pracy. Określali, jakie wymagania stawia on przed pracownikami i jakie są potrzeby pracodawców. Pracownicy MCK Zabrze przekazali młodzieży sporo ciekawych informacji dotyczących możliwego kierunku rozwoju ich dalszej kariery zawodowej. Bardzo dziękujemy Pani Natalii i Ani za tak wspaniale przygotowane seminarium.

newsy iconRusza zbiórka ELEKTROŚMIECI w naszej szkole ! 01 Czerwca 2022
Zadbaj o środowisko i oddaj domowe elektrośmieci w dobre ręce !
Co zbieramy
Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne, które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów.
BEZ AKUMULATORÓW SAMOCHODOWYCH I PRZEMYSŁOWYCH; ...Termin zbiórki : od dziś do 15 czerwca 2022r.
newsy iconDzień Dziecka w Tegiecie! 31 Maja 2022
W tym dniu wszyscy jesteśmy dziećmi ❤️Wszystkie aktualne informacje na szkolnym Fecebooku
newsy iconKONKURS HISTORYCZNY 22 Maja 2022
Z radością informujemy, że drużyna naszego Technikum zdobyła fantastyczne 3 miejsce w konkursie Historycznym pt. : "Dzieje nauki i techniki polskiej". Konkurs organizowany był przez ZSSIO w Bielsku-Białej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
W Bieżącym roku szkolnym udział w konkursie wzięło aż 71 osób! Uczniowie CE przygotowali pracę- "Karol Godula, legenda Śląska", czyli o postaci zagadkowej, intrygującej i domagającej się szerszego spopularyzowania. Człowiek ten zrealizował na Śląsku "amerykański sen". Skład naszej zwycięskiej drużyny : Mateusz Kruk, Kacper Serafin, Mateusz Wiaderek, Przemysław Mathea oraz Adam Kossowski. Opiekunem grupy była p. Karolina Dobrzyńska. GRATULUJEMY!

newsy iconMatura 2022 03 Maja 2022
"Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą"
Drodzy Maturzyści!
Wierzymy w Was! Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

newsy iconKONKURS HISTORYCZNY 29 Kwietnia 2022
27 kwietnia 2022 w Centrum Edukacji odbył się IV Miejski Konkurs Historyczny pt.: "Władcy Polski i ich czasy". W tym roku uczniowie ostatnich klas zabrzańskich Szkół Podstawowych mogli pochwalić się wiedzą na temat dwóch ostatnich władców z Dynastii Jagiellonów. Konkurs zorganizowali nauczyciele historii p. Karolina Dobrzyńska oraz p. Adam Łacwik.
W zmagania brało udział łącznie 15 uczniów. Poniżej zamieszczamy nazwiska zwycięzców. Wszystkim biorącym udział w konkursie GRATULUJEMY i już dziś zapraszamy za rok!

Lista nagrodzonych w konkursie:
I Miejsce Jakub Dzwonowski SP nr 7
II Miejsce Jakub Omidi SP nr 28
III Miejsce Mariusz Krakowczyk SP nr 28

newsy iconZakończenie Roku Szkolnego! 28 Kwietnia 2022
Drodzy Maturzyści.
To już w piątek pożegnacie się ze szkolnymi ławkami 😢
Uroczyste rozdanie świadectw i zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek o 9:30
na sali gimnastycznej.
newsy iconKOMUNIKAT! 26 Kwietnia 2022
W poniedziałek 2 maja 2022r. sekretariat Centrum Edukacji w Zabrzu będzie NIECZYNNY.
newsy iconFINAŁ X MIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ZABRZU 11 Kwietnia 2022
7 kwietnia 2022 roku w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w pięknej scenerii Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza odbył się finał Jubileuszowego X Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu. Konkurs od początku swojego istnienia był organizowany w ZSP nr 5 w Zabrzu, a jego pomysłodawcą była p.Teresa Kasza. Konkurs zdobył przez lata ogromną renomę i cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem młodzieży w tym roku ilość nadesłanych prac konkursowych była absolutnie fantastyczna. Łącznie w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział 80 uczniów zabrzańskich szkół. Finał konkursu przepięknie wpisał się w tegoroczne uroczyste obchody 100 lat istnienia Miasta Zabrze. ...newsy iconIV Miejski Konkurs Historyczny 07 Kwietnia 2022
Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych do udziału w Konkursie "Wybrani władcy Polski i ich czasy- Zygmunt I Stary i Zygmunt II August". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII. Zgłoszenia można przysyłać do dnia 15 IV 2022. Konkurs odbędzie się w Centrum Edukacji 27 kwietnia 2022- atrakcyjne nagrody czekają!
Organizatorami konkursu są nauczyciele historii p. K. Dobrzyńska oraz p. A. Łacwik
ZAPRASZAMY
newsy iconZapraszamy na Dni Otwarte! 04 Kwietnia 2022
newsy iconPomoc dla Mikołaja! 04 Kwietnia 2022
newsy iconW 40 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego i pacyfikacji kopalni Wujek 15 Marca 2022
Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w Biegu 9 Górników organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uczestnicy biegu upamiętniają tragedię z 16 grudnia 1981 r. i oddają hołd Dziewięciu Gónikom zstrzelonym podczas pacyfikacji kopalni "Wujek". W tym roku Centrum Edukacji reprezentowali uczniowie z klasy IILsa, IILsb i 3Tb5 wraz z nimi obecni byli pan Wicedyrektor M.Świetlik oraz nauczyciel historii A.Łacwik.

newsy iconWystarczy dobre serce 12 Marca 2022
-1,5 godziny
- 25 osób z Centrum Edukacji W Zabrzu
- 300 kanapek
- 246 babeczek
W odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił" uczennice i uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować kanapki, dla sąsiadów zza naszej wschodniej granicy.
Przykro, że łączy nas tak tragiczne wydarzenie jak wojna, ale dobrze, że potraficie w trudnych chwilach pokazać swoje wielkie serducha♥️
Jestem z Was bardzo dumna!
Serdeczne podziękowania dla firm, które wsparły naszą inicjatywę przekazując darmowe produkty.
Piekarnia Tradycja , BRACIKI- dziękujemy!☺️
Wszystkie aktualne informacje na szkolnym Fecebooku

newsy iconPomagamy! 09 Marca 2022
Шановні українські матері та діти, які тікають до Польщі від жорстокої реальності війни у ​​вашій країні!
Анета та Аліна, дві польські матері та вчителі англійської мови, які керують школою англійської мови в Забже, пропонують вашим дітям безкоштовний курс англійської мови. Ми забезпечимо дітей матеріалами, необхідними для занять, такими як письмові матеріали та матеріали для занять, а також залучимо їх до веселих ігор та ігор із використанням численних іграшок та гаджетів.
Ми пропонуємо заняття по п'ятницях у другій половині дня в нашій затишній школі в Забже на вул. Franciszkańska 21. Також можливі онлайн-уроки. Заняття триватимуть до 20 червня 2022 року (початок після збору групи, до 10 осіб).
Також запрошуємо вас, дорогі мами, на уроки польської мови в Забже на вул. Franciszkańska 21, 60 хвилин, від 18.00-19.00, також безкоштовно. Ми надамо вам матеріали для заняття та письмові матеріали.
Одночасно відбуватимуться заняття для мам і дітей.
Запрошуємо зареєструватися в офісі школи з понеділка по п'ятницю з 16:00 до 20:00 або за телефонами: Анета: +48 502 793 807, Аліна +48 506 496 686. Контакти російською мовою.
Щиро запрошуємо вас,
mgr Aneta Jeńczak-Szeliga oraz dr Alina Mitek-Dziemba
The Bee's Knees English Club
***************
Drogie ukraińskie mamy i dzieci, uciekające do Polski przed okrutną rzeczywistością wojny w Waszym kraju!
Aneta i Alina, dwie polskie mamy i zarazem nauczycielki języka angielskiego, które prowadzą szkołę języka angielskiego w Zabrzu, oferują Waszym dzieciom kurs języka angielskiego zupełnie za darmo. Zaopatrzymy dzieci w materiały potrzebne do zajęć takie jak artykuły do pisania i materiały do zajęć, a na miejscu zaangażujemy je w radosne zabawy i gry z wykorzystaniem licznych zabawek i gadżetów.
Proponujemy zajęcia w piątki w godzinach popołudniowych w naszej przytulnej szkole w Zabrzu przy ul. Franciszkańskiej 21. Możliwe także lekcje online. Zajęcia będą trwały do 20 czerwca 2022 (start po uzbieraniu się grupy, do 10 osób).
Zapraszamy również Was, drogie mamy, na zajęcia języka polskiego w Zabrzu przy ul. Franciszkańskiej 21, 60 minut, w godz. 18.00-19.00, także nieodpłatnie. Zapewnimy Wam materiały do zajęć oraz przybory do pisania.
Zajęcia dla mam i dzieci odbywać będą się w tym samym czasie.
Zapraszamy do zapisów w siedzibie szkoły od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 20.00 lub pod numerem telefonu: Aneta: +48 502 793 807, Alina +48 506 496 686. Możliwy kontakt w języku rosyjskim.
Zapraszamy serdecznie,
mgr Aneta Jeńczak-Szeliga oraz dr Alina Mitek-Dziemba
The Bee's Knees English Club
newsy iconPomagajmy! 28 Lutego 2022
Kochani,
za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Runął bezpieczny świat Ukrainek i Ukraińców,ale również bezpieczny świat każdego z nas. Dlatego już w poniedziałek ruszamy z akcją pomocy na rzecz Ukrainy. Prosimy o wsparcie naszej akcji.
Potrzebne artykuły:
- trwałe produkty żywnościowe ( konserwy,zupki chińskie, pieczywo chrupkie, herbatniki, pakowane suszone owoce, musy owocowe, mleko w proszku,płatki dla dzieci,dania dla dzieci)
- środki higieniczne ( pampersy, podkłady dla dzieci, chusteczki do mycia, chusteczki higieniczne, pieluchomajtki)
- rękawiczki jednorazowe, woda utleniona, koce, bandaże.
Liczymy na Wasze serca. Tylko tak możemy pomóc ludziom z terenów ogarniętych wojną.
Asia Ustupska,Gosia Gerlich, Marzena Lanuszny i Sylwia Stachowiak W.W.W
Rzeczy można zostawiać u nas, w portierni i w pokoju nauczycielskim.
newsy iconNauka zdalna do końca ferii zimowych 01 Lutego 2022
Drodzy uczniowie.
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 nauka zdalna odbywać się będzie zdalnie na platformie TEAMS wg aktualnego podziału godzin . Wszystkie szczegóły dotyczące nauczania przekazywane wam będą w dzienniku elektronicznym i utworzonych zespołach na platformie TEAMS. W razie jakichkolwiek problemów organizacyjnych prosimy o pilny kontakt z wychowawcą klasy lub dyrekcją naszej szkoły .
W związku z niespotykanie do tej pory dużą liczbą zakażeń bardzo proszę również o bezwzględne stosowanie się do wszelkich obowiązujących obostrzeń .

Dyrekcja Centrum Edukacji w Zabrzu .
newsy iconInformacja 01 Lutego 2022
newsy iconOLIMPIADA SOLIDARNOŚCI 26 Listopada 2021
23 listopada uczniowie klas maturalnych III La oraz III Lb pisali Etap Szkolny VIII Olimpiady Solidarności. Dwie uczennice Marta Fusek oraz Dominika Nagrabia dostały się do Etapu Wojewódzkiego - Gratulujemy!!!

newsy icon"Zawód od kuchni" - zawody nauczane w Centrum Edukacji w Zabrzu 22 Listopada 2021
9 listopada 2021 w Miejskim Domu Kultury w Zabrzu uczestniczyliśmy w wydarzeniu "Zawód od kuchni" - na stoisku Naszej Szkoły prezentowaliśmy zawody techniczne uczniom Szkół Podstawowych z Zabrza. W wydarzeniu wzięło udział około 300 uczestników, których przez zabawę wciągaliśmy do spróbowania swoich umiejętności w zawodach informatycznych, instalatorsko-serwisowych w branżach chłodnictwa i klimatyzacji oraz odnawialnych źródeł energii.
Z pomocą przybyła nam zaprzyjaźniona firma KAN Therm, której dziękujemy za współpracę. KK


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś