Rekrutacja
newsy iconRozdanie świadectw 04 Lipca 2011
Zdjęcia z uroczystości dostępne są już w naszej galerii pod adresem: Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji! I do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym 2011/2012.
newsy iconZakończenie roku szkolnego 19 Czerwca 2011
Dnia 22 czerwca 2011 o godzinie 9.00 odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego oraz rozdanie świadectw.

Do zobaczenia!
newsy iconEgzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 10 Czerwca 2011
Egzamin pisemny dla wszystkich zawodów odbędzie się 13 czerwca 2011 o godz. 12.00 w dużej sali sportowej.
Na egzamin przychodzimy co najmniej 30 minut przed jego rozpoczęciem przynosząc czarny długopis oraz dowód tożsamości.

Etap praktyczny:

Technik ekonomista
14 czerwca 2011
1 zmiana godz. 9.00
2 zmiana godz. 15.00

Technik elektronik
15 czerwca 2011
1 zmiana godz. 9.00

Technik informatyk
15 czerwca 2011
1 zmiana godz. 9.00
2 zmiana godz. 15.00

16 czerwca 2011
1 zmiana godz. 9.00
newsy iconMatura 2011 04 Maja 2011
W piątek 29 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Trzy (szanowni Licealiści) lub cztery lata (szanowni Uczniowie technikum) za Wami, teraz pozostała jedynie(!) matura. Od środy 4 maja zaczyna się wielkie egzaminowanie – na początek język polski, później matematyka, wreszcie język obcy. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać czas spędzony w szkole średniej, życzymy powodzenia. Niech moc będzie z Wami!
RK
newsy iconKonkurs informatyczny "TIK?-TAK!" 29 Kwietnia 2011
Uczniowie klasy 1 Tb naszego Technikum Informatycznego zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie informatycznym "TIK?-TAK!". Konkurs dotyczył szeroko pojętej wiedzy z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych. Damian Korus w kwalifikacjach zajął 6 miejsce a turę finałową zakończył na 12 miejscu. Arkadiusz Stachelski w finale konkursu zajął 16 miejsce. Nasza szkoła zajęła 30 miejsce wśród ponad 400 szkół z całej Polski biorących udział w konkursie.
newsy iconLaureat 14 Kwietnia 2011
Nasz uczeń, z klasy III GA, Szymon Nowak został laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii. Szymon dzielnie zmagał się z mrokami wiedzy o zachowaniach człowieka, co dało mu owoc w postaci zwolnienia z obowiązku pisania części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. W dniu 4 kwietnia 2011 wraz z opiekunem mgr Mariuszem Świetlikiem wziął udział w uroczystym spotkaniu z władzami miasta i przedstawicielami kuratorium oświaty. Zachęcamy gimnazjalistów z młodszych klas do powtórzenia jego osiągnięcia. To naprawdę się opłaca !!!
newsy iconEgzamin gimnazjalny 2011 12 Kwietnia 2011
Tegoroczny egzamin gimnazjalny będzie odbywał się między 12 a 14 kwietnia 2011. Wszystkim naszym trzecioklasistom życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki.
newsy iconFinisz Ligi Szkolnej 10 Kwietnia 2011
W środę 6 kwietnia zakończyły się rozgrywki IV edycji szkolnej ligi halowej w piłce nożnej dla klas ponadgimnazjalnych w Centrum Edukacji.
newsy iconTydzień filmowy 10 Kwietnia 2011
W naszej szkole odbył się Tydzień Filmowy w ramach Wielkiej Akcji Promocji Języków Obcych. W ciągu całego tygodnia uczniowie mieli szansę posłuchać na przerwach muzyki filmowej oraz podziwiać plakaty o tematyce filmowej przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

newsy iconProjekt "Uczenie się przez całe życie" 19 Marca 2011

Projekt Comenius w naszej szkole

W 2009 roku nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu "Uczenie się przez całe życie" pod tytułem "Przyszli nauczyciele europejscy – poradnik dla nauczycieli według Strategii Lizbońskiej".

newsy iconPrezentujemy książki z naszej biblioteki 25 Lutego 2011
Dzisiaj na stronie pojawił się nowy dział:
- Opisy książek

Ukazała się już też pierwsza recenzja Książki Joanny Fabickiej z cyklu o Rudolfie w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do czytania.

Nowy dział dostępny jest pod adresem:
Zaułek uczniowski -> Opisy książek
newsy iconBezpieczny uczeń 25 Lutego 2011
Uczestnictwo w ogłoszonym przez Zespół Szkół nr 3 i Straż Miejska w Zabrzu konkursie "Bezpieczny uczeń" zgłosiła tylko Jagoda Orzech z 3Ga w kategorii "Bezpieczny uczeń na drodze". W ramach tego konkursu przygotowała przewodnik multimedialny prezentujący zasady zachowania i poruszania się na drodze.

newsy iconI miejsce w konkursie 08 Lutego 2011
Miło nam poinformować, że uczennice Technikum Ekonomicznego Aneta Zawacka i Iwona Gasz (pod opieką p. Marzeny Lanuszny) uzyskały I miejsce w konkursie "Moja firma zatrudnia osobę niepełnosprawną" organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zabrzu.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.
newsy iconPILNY KOMUNIKAT MATURALNY!!! 03 Lutego 2011
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 lutego 2011 r. dla absolwentów, którzy w roku szkolnym 2009/2010 nie zdali egzaminu maturalnego z określonego przedmiotu lub przedmiotów albo przerwali egzamin maturalny i deklarują ponowne przystąpienie do egzaminu maturalnego w roku 2011


newsy iconŚpiewajcie Panu z weselem 01 Lutego 2011
Paulina Łątka wyśpiewała 2 miejsce na IV Zabrzańskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem"
W dniu 16 grudnia 2010 r. w Zespole Szkół nr 12 w Zabrzu odbył się IV Zabrzański Festiwal Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem" pod honorowym patronatem Księdza biskupa Gerarda Kusza i Pani Prezydent Małgorzaty Mańki – Szulik. W konkursie udział wzięli 2 naszego Gimnazjum: Paulina Łątka i Adrian Borowski. Wykonali oni po 2 utwory kolędę i pastorałkę.
Paulina w kategorii soliści gimnazjalni zdobyła 2 miejsce - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!
Finalistów można było posłuchać 14 stycznia 2011 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy.
newsy iconSukcesy w konkursie fotograficznym "Praca w moim mieście" 01 Lutego 2011
Uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum wzięli udział w miejskim konkursie fotograficznym "Praca w moim mieście" organizowanym w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Prace nadesłane na konkurs spotkały się z przychylną opinią jury, które przyznało 2 miejsce dla Agnieszki Beldzik oraz 3 miejsce dla Alicji Pańko.
newsy iconApel Śląskiego Kuratora Oświaty 11 Stycznia 2011
dot. bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie ferii zimowych przez dzieci i młodzież.
Szanowni Rodzice,

Organizując swoim dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na trudne, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów zimowych, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych. Powinny to być miejsca i obiekty profesjonalnie przygotowane, na których coraz częściej można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej. Jest to obowiązek egzekwowany od osób pełniących opiekę nad dziećmi i młodzieżą pod karą grzywny lub nagany. Jednocześnie należy pamiętać, aby sprzęt sportowy, z którego korzystają dzieci i młodzież był sprawny, sprawdzany przed każdym użyciem, a przede wszystkim dostosowany do umiejętności i wieku dziecka. Bezwzględnie należy unikać jazdy na łyżwach na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz jazdy na sankach po drogach publicznych, a także w miejscach bezpośrednio przy nich położonych.

Szanowni Państwo! Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest naszą wspólną troską, proszę zatem o skuteczne i przemyślane działania w tym zakresie.
Wicekurator
mgr Dariusz Wilczak
newsy iconWigilia w świetlicy środowiskowej "Andrzejka" 21 Grudnia 2010
Dnia 16.12.2010 r. Jagoda Orzech, Karolina Ratajczak, Patrycja Kulma, Dorota Tomaszewska, Pani dyrektor Pytlik oraz prof. Gałka uczestniczyli w wigilii w świetlicy środowiskowej "Andrzejka", podczas której zostały wręczone paczki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
newsy iconLiga szkolna 27 Listopada 2010
Trwają rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej. W lidze uczestniczy 11 drużyn z 10 klas ponadgimnazjalnych, podzieleni na 2 grupy. Po 7 rundach w grupie 1 – pierwsze miejsce zajmuje drużyna z klasy 2 Tib, a w grupie 2 – drużyna z klasy 4 Tib. Dotychczas rozegrane mecze są emocjonujące i stoją na wysokim poziomie sportowym.
Zapraszamy do kibicowania.
newsy iconDyktando z j. angielskiego 11 Listopada 2010
W dyktandzie z języka angielskiego dla gimnazjum zwyciężyli:
Klasa 1 - Angielika Połczyńska
Klasa 2 - Dawid Krawczyk
Klasa 3 - Adam Szewczyk
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
newsy iconUdział uczniów CE w zawodach rejonowych w tenisie stołowym 09 Listopada 2010
W sobotę 7 listopada odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii chłopców drużyna Centrum Edukacji uplasowała się na 4 miejscu. W silnej stawce zawodników nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: 7 -Krystian Dygas 2Tia , 9- Robert Korzan 3Tia, 12 -Robert Liszka 3Tia.

Jedynie 2 punktów zabrakło do 3 miejsca. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa ZSO nr 1 z Rudy Śląskiej, która wygrała zawody i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

newsy iconPotrójne wicemistrzostwo!!! 03 Listopada 2010
Miło mi donieść, iż na rozegranych w sobotę 30 października Mistrzostwach Zabrza w tenisie stołowym bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie CE.

W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Sandra Kubacka z 1La. Ponadto w zawodach wystąpiły Marzena Czaja z 2TiB (11 miejsce) oraz Natalie Sosna z 3La (17 miejsce). W kategorii drużynowej dziewcząt CE zajęło 5 miejsce.

Jeszcze lepiej wypadli się chłopcy. Krystian Dygas z 2 TiA wywalczył 2 miejsce, Robert Korzan z 3TiA był 6 a jego kolega z klasy Robert Liszka uplasował się na 17 miejscu. Drużynowo ekipa CE zajęła 2 miejsce dające awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w najbliższą sobotę w ZS nr 10 w Zabrzu.

Tenisistami stołowymi na co dzień opiekuje się Henryk Ratajczak a opiekunem na zawodach był Michał Grzyb.
newsy iconDni Otwarte Centrum Edukacji 01 Listopada 2010
W dniach 20 i 22 października odbyły się Dni Otwarte Centrum Edukacji w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Głównym celem było przedstawienie młodzieży gimnazjalnej innych szkół zawodów technika elektronika i informatyka.
newsy iconUczniowie CE na Politechnice Śląskiej w Gliwicach 29 Października 2010
Uczniowie klasy III TE wraz z opiekunem p. Joanną Świderską wzięli udział w Dniach Otwartych na Politechnice Śląskiej.
newsy iconHALLOWEEN 25 Października 2010
HALLOWEEN W CENTRUM EDUKACJI

Masz ciekawy pomysł na plakat, maskę, przebranie?

Przynieś swoje prace i udekorujmy wspólnie szkołę.
Wszystkie prace proszę przynosić do sal PA2, PJF, PJA do dnia 5 listopada.


Dekorowanie szkoły odbędzie się 5 listopada o godz. 17.

ZAPRASZAMY
newsy iconDYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 25 Października 2010
DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJUM

Odbędzie się 27 października o godz. 9.10 w salach POŚ (klasa1) oraz PJA (klasa 2,3).

newsy iconAkademia dobrego wychowania 19 Października 2010
Dnia 11.10.2010 klasy II LA, II TB oraz III TB pod opieką P. Przybyły, P. Kowalskiej i P. Surdyki udały się do Multikina w celu uczestnictwa w akcji 'Akademia dobrego wychowania'. Projekt ten został podzielony na dwie części.
newsy iconZakończenie projektu Trójkąta Weimarskiego. 10 Października 2010
W dniach 20-25 września odbyło się ostatnie spotkanie aktualnych grup projektu. Tym razem miało to miejsce w Zabrzu. Zajęcia nieco różniły się od poprzednich, ponieważ miały na celu podsumowanie wcześniejszych wymian, które odbywały się Dortmundzie i Zuydcoote. Streszczenie uzyskanych dotąd wiadomości, wybranie najlepszej z gier, aż na sam koniec doprowadzenie bloga do perfekcji i jego prezentacja.
newsy iconRajd Turystyczno-Historyczny na Żywiecczyźnie 02 Października 2010
W czwartek 23 września 2010 roku drużyna z Centrum Edukacji w składzie: Artur Justyna , Rafał Pora oraz Tomek Dobrzyński pod opieką Mariusza Świetlika wzięła udział w rajdzie upamiętniającym 70 – tą rocznicę wysiedleń ludności Żywiecczyzny dokonanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Rozpoczęcie rajdu nastąpiło o godzinie 10-tej w Ciścu, po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy przeszli na boisko sportowe gdzie odbyły się konkurencje sprawnościowe (strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem oraz bieg w masce przeciwgazowej).
newsy iconZebrania z rodzicami 20 Września 2010
Zapraszamy na spotkania wg. harmonogramu:

Zebrania z rodzicami klas pierwszych 22.09.2010 r.
gimnazjum o godz. 18.00 (aula)
liceum ogólnokształcące i technikum o godz. 17.00 (aula)

Zebrania z rodzicami klas maturalnych 29.09.2010 r.
liceum ogólnokształcące o godz. 17.00 (aula)
technikum o godz. 18.00 (aula)

Zebrania z rodzicami dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych 29.09.2010 r. o godz. 17.00.

Zebranie Rady Rodziców 29.09.2010 r. o godz. 18.00.
newsy iconZMAGANIA Z POLSZCZYZNĄ – SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 28 Września 2010
Tradycyjnie we wrześniu odbył się w naszej szkole w sali 210 konkurs ortograficzny (to już chyba XIV edycja). Przygotował go polonista mgr Krzysztof Kurczyna.
newsy iconSkarbnikowe Gody 26 Września 2010
W tym roku Zabrzański Wrzesień, oficjalne święto naszego miasta, od pewnego czasu określane jako Skarbnikowe Gody, odbył się 25 września br. w sobotę (mniej więcej od 11.00 do 12.00). Delegacja naszej szkoły wzięła udział w tej imprezie...
newsy iconECHA PRZESZŁOŚCI - WYCIECZKA DO MUZEUM PRL W RUDZIE ŚLĄSKIEJ 19 Września 2010
W Rudzie Śląskiej na granicy z Zabrzem (między Szybem Pawłów a Bielszowicami-Kolonią) niedawno powstało pierwsze w Polsce Muzeum PRL (Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej), czyli de facto socjalizmu i socrealizmu. To urokliwa okolica, z zalesionymi wzgórzami, pozostałość po PGR (sprawdźcie w Internecie, co to takiego...).
newsy iconWarsztaty 15 Września 2010
W dniach 9 - 10 września uczniowie 1 i 2 klas naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach wyrobów z drewna, wikliniarstwa, kowalstwa i ceramiki w ramach odbywających się II Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.
newsy iconBiblioteka 14 Września 2010
Biblioteka ogłasza, że dysponuje podręcznikami do gimnazjum (WYBRANE TYTUŁY), które nieodpłatnie przekaże zainteresowanym uczniom.

Jednocześnie zapraszamy do przeglądania zbiorów biblioteki szkolnej, które dostępne są również ze strony internetowej Centrum Edukacji.

Biblioteka jest w pełni skomuteryzowana.

Czynna od pn do pt w godzinach od 8 do 16.

Posiada bogaty księgozbiór (12500szt.):

- literatura piękna
- literatura popularno-naukowa
- słowniki,
- encyklopedie.

Uczniowie znajdą tutaj:

- opracowania lektur i wierszy,
- informacje o pisarzach,
- ludziach polityki, kultury, sportu,
- omówienia filmów i obrazów,
- warunki do cichej nauki oraz Internet na 7 komputerach

Zachęcamy rodziców do korzystania z beletrystyki, literatury pedagogicznej i psychologicznej oraz zapoznania się z dokumentacją szkolną.
newsy iconSzkolna Liga Piłki Nożnej 11 Września 2010
Zapraszamy drużyny z klas ponadgimnazjalnych do udziału w IV edycji Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej.
Zgłoszenia na piśmie do 20 września 2010r. przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego: Zbigniew Mazurkiewicz i Henryk Ratajczak.
newsy iconUwaga Maturzyści 09 Września 2010
Dział Dokumenty Matura i egzaminy został zaktualizowany na rok szkolny 2010/2011. Szczególną uwagę zwróćcie na nową listę tematów na ustny egzamin maturalny z języka polskiego.

Tematy prezentacji z języka polskiego - maj 2011. (doc)
newsy iconWybory do Samorządu Szkolnego 06 Września 2010
21 września odbędą się w Centrum Edukacji wybory do Samorządu Szkolnego. Swoje kandydatury mogą przedstawiać uczniowie klas pierwszych w gimnazjum i liceum oraz klas pierwszych i drugich technikum. Osoby chętne prosimy o zgłaszenie swoich kandydatur w terminie do 13 września u p. Sylwii Stachowiak, p. Zbigniewa Izdebskiego lub p. Mariusza Świetlika. Zapraszamy do współpracy osoby, które w poprzednich szkołach pracowały w Samorządzie.
Spotkanie organizacyjne w sprawie wyborów odbędzie się 10 września na dużej przerwie w sali 215. Na spotkanie zapraszamy trójki klasowe z klas pierwszych gimnazjum, liceum i technikum, obecność obowiązkowa.
newsy iconWyjście do Teatru Nowego w Zabrzu 06 Września 2010
Dnia 19.09.2010 o godzinie 19.00 zostanie zorganizowane wyjście uczniów Centrum Edukacji do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl pod tytułem "Pół żartem, pół sercem".
Osoby zainteresowane ...
newsy iconBiblioteka - galeria 28 Maja 2010
Od dziś przeglądanie zbiorów biblioteki szkolnej dostępne jest również ze strony internetowej Centrum Edukacji.
Biblioteka jest w pełni skomuteryzowana.
Czynna od pn do pt w godzinach od 8 do 16.
Posiada bogaty księgozbiór (12500szt.):

- literatura piękna
- literatura popularno-naukowa
- słowniki,
- encyklopedie.
newsy iconProjekt "Trójkąta Weimarskiego", czyli tzw. wymiana 15 Maja 2010
Naszym dzisiejszym zadaniem jest przybliżenie wam na czym polega projekt wymiany, której fachową nazwę widzicie powyżej. Jest to spotkanie 3 grup uczniów z Francji, Niemiec i Polski. Odbywa się to 3 razy w roku, w każdym z krajów po kolei. No dobrze, ale przejdźmy do sedna. O co w tym właściwie chodzi?

W jednym miejscu spotykają się 3 grupy, aby wzajemnie się zapoznawać poprzez zajęcia zorganizowane przez animatorów. Towarzyszy temu zazwyczaj wiele śmiechu, ponieważ animacje te odbywają się w postaci różnego rodzaju zabaw. Poznajemy podstawowe zwroty. Opowiadamy, co lubimy, co jest nam bliskie. To pozwala bliżej się poznać jak i znaleźć nowe przyjaźnie.
newsy iconNa muzealnym szlaku 18 Marca 2010
W czwartek 18 marca filmoznawcza klasa II La pod opieką polonisty mgr Krzysztofa Kurczyny ponownie wyruszyła na wycieczkę edukacyjną, tym razem do Katowic (wcześniej: Zabrze – skansen Guido 170 m, Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązki, Wrocław – Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe). Tym razem chodziło o edukację teatralną (Centrum Scenografii Polskiej na Placu Sejmu Śląskiego – jedyne takie w kraju), artystyczną i historyczną (Muzeum Śląskie – galerie malarstwa polskiego i ekspozycja na temat śląskiego przemysłu zbrojeniowego). Pierwotnie planowaliśmy wizytę w Muzeum Hansa Klossa, ale wskutek rozmaitych perturbacji zostało ono zamknięte (czasowo ?). Wprawdzie z 21 zapisanych wcześniej osób zjawiło się na zabrzańskim dworcu PKP tylko 13, ale potem było już tylko lepiej, m.in. dlatego, że dopisała prawdziwie wczesnowiosenna pogoda i mimo ponurych zapowiedzi w ogóle nie padało. Na dworcu spotkaliśmy inną klasę, która także wybierała się do Katowic na targi edukacyjne (Spodek).
newsy iconPoloneza czas zacząć! 28 Kwietnia 2010
Studniówka, zgodnie ze swoja nazwą, odbywać powinna się na sto dni przed maturą. Tegoroczny bal odbył się 28 stycznia 2008 w restauracji „Pod Kasztanami". Piękne suknie i eleganckie garnitury naszych maturzystów sprawiły, że ciężko było tego wieczora rozpoznać uczniów, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
newsy iconŚlązacy w stolicy 28 Kwietnia 2010
Po raz pierwszy od wielu lat wybraliśmy się ponownie do Warszawy 1 kwietnia (to nie prima aprilis) tegoż roku (środa). Pojechało autokarem 45 uczniów z kilku klas liceum, techniku i nawet gimnazjum oraz 3 opiekunów (mgr Świetlik – kierownik wycieczki, mgr Łacwik i mgr Kurczyna). Pogoda nam dopisała, zrobiliśmy sporo ciekawych zdjęć, najgorzej było z korkami na stołecznych ulicach (w sumie w autobusie spędziliśmy ok. 11 godzin, ale było warto).
newsy iconJubileuszowa sesja naukowa w CE 28 Kwietnia 2010
26 marca br. (czwartek) w sali multimedialnej 210 odbyła się kolejna nasza sesja popularnonaukowa. W ubiegłym roku było to sympozjum literaturoznawcze poświęcone autorowi „Hamleta" („Szekspir żywy"), w tym roku zajęliśmy się bardziej historią. Okazja była szczególna, bowiem w tym roku Polacy obchodzą aż 4 ważne rocznice: okrągłe 70 lat minęło od wybuchu II Wojny Światowej, 20 lat od odzyskania pełnej niepodległości i suwerenności, 10 lat temu wstąpiliśmy do NATO, a 5 lat temu zostaliśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Nasza sesja, jak zwykle z tekstami nauczycielskimi i uczniowskimi (także spoza szkoły), nosiła tytuł „Dwudziestolecie, czyli III RP w latach 1989 – 2009 ".

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś