newsy iconNOWY KIERUNEK - BOCHNIA 09 Października 2013
Po raz pierwszy chyba w historii szkoły, a na pewno przez ostatnie ćwierćwiecze, wybraliśmy się autokarem p. Majeckiego 7 października 2013 roku (poniedziałek) do zabytkowej kopalni soli w Bochni, wpisanej ostatnio na prestiżową światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
W wyprawie brało udział w sumie 40 osób, tzn. 37 uczniów z 2 zaprzyjaźnionych klas (III La i II Ta) oraz zgodnie z przepisami 3 opiekunów (mgr K. Kurczyna – kierownik wycieczki, mgr J. Kowalska i mgr I. Promny-Pohl).
newsy iconPolsko-niemiecko-francuska współpraca młodzieży w ramach Trójkąta Weimarskiego 02 Października 2013
W dniach od 15 do 20 września tego roku dwanaścioro uczniów liceum i technikum miało okazję spotkać się ponownie z poznanymi podczas pierwszego wyjazdu (w kwietniu do Dunkierki) uczniami z Niemiec i Francji. Drugi projekt w trwającym obecnie cyklu odbył się w Polsce i został przygotowany przez naszą szkołę przy finansowym wsparciu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

newsy iconSkarbnikowe Gody 2013 w Zabrzu 23 Września 2013
W tym roku Skarbnikowe Gody, oficjalne święto naszego miasta odbyły się w sobotę 28 września 2013. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w tej imprezie. W korowodzie ulicami naszego miasta przemaszerowały diabełki i upiory.


newsy iconBartek Górski wśród finalistów X Miejskiego Konkursu Ortograficznego 12 Czerwca 2013
W roku szkolnym 2012/2013 VI LO w Zabrzu gościło po raz dziesiąty uczniów zabrzańskich szkół ponadgimnazjalnych na Miejskim Konkursie Ortograficznym. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży zasad poprawnej polszczyzny oraz umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji.

newsy iconII miejsce Patryka Socały i III miejsce Mateusza Szwejdy w VI Międzyszkolnym Konkursie Gwarowym „Po naszymu, czyli po śląsku" 12 Czerwca 2013
Wspaniały sukces odnieśli nasi koledzy z klasy I Lb, Patryk Socała i Mateusz Szwejda w VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE GWAROWYM „PO NASZYMU, CZYLI PO ŚLĄSKU" zorganizowanym w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu. Patryk zajął II miejsce a Mateusz III.


newsy iconFinał Szkolnej Ligi piłki nożnej 03 Maja 2013
W dniu 26 kwietnia 2013r. nastąpiło oficjalne zakończenie Szkolnej Ligi piłki nożnej w hali klas ponadgimnazjalnych o puchar Dyrektora Szkoły Centrum Edukacji. W bieżącej edycji ligi szkolnej (6. edycja) najlepszą drużyną okazał się zespół z klasy 4Tb


newsy iconTurniej Motoryzacyjny 2013 28 Kwietnia 2013
Dla entuzjastów samochodów Zespół Szkół Mechaniczno Samochodowych w Zabrzu we współpracy z Policją Miejską w Zabrzu oraz Polskim Związkiem Motorowym zorganizował Turniej Motoryzacyjny, który odbył się 24 kwietnia 2013 r. W tym turnieju pod opieką Krzysztofa Kaptura wystartowała drużyna z naszego technikum w składzie Mariusz Mychliński, Patryk Żebrowski i Paweł Kawczyk.

newsy iconDzień Przedsiębiorczości 2013 – zawody w praktyce 28 Kwietnia 2013
17 kwietnia 2013, 39 uczniów Centrum Edukacji wzięło udział w „Dniu Przedsiębiorczości". Młodzież miała możliwość w ramach praktyki zapoznać się z pracą na określonych stanowiskach w 21 firmach na terenie Zabrza i okolicy.

Program edukacyjny "Dzień przedsiębiorczości"
newsy iconTargi Pracy i Edukacji 28 Kwietnia 2013
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Mam zawód – mam pracę w regionie"; w dniu 04.04.2013 r. zaprezentowaliśmy na Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych w hali MOSiR w Zabrzu ofertę edukacyjną Centrum Edukacji. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego jak również zapoznali się z ofertą pracodawców, uczelni wyższych, skorzystali z rozmów indywidualnych z doradcami zawodowymi.
Krzysztof Kaptur
newsy iconProjekty gimnazjalne 2013 28 Kwietnia 2013
Jak co roku nasi gimnazjaliści 2 klas zmagali się projektami edukacyjnymi, których zwieńczeniem była ich prezentacja w dniu 26.03. 2013 r. w auli naszej szkoły. Tematyka prac odzwierciedlała zainteresowania uczniów oraz ich pasje. Zobaczyć można było prezentacje multimedialne, taniec w wykonaniu uczniów, przedstawienia czy w końcu spróbować potraw z całego świata.

newsy iconMedycyna w praktyce 28 Kwietnia 2013
Alternatywą dla uczniów, którzy interesują się medycyną a studia wyższe to dla nich za duże wyzwanie jest Policealna Szkoła Medyczna Województwa Śląskiego w Zabrzu. Naukę w tamtejszej placówce można podjąć na wydziałach: elektroradiologii, higieny stomatologicznej, masażu, techniki dentystycznej oraz terapii zajęciowej.

newsy iconHUMOR ZE SPRAWDZIANÓW SZKOLNYCH, CZYLI „SREBRNE MYŚLI" 04 Lutego 2013
UWAGA: Na szczęście – zgodnie z duchem ustawy o ochronie danych osobowych – nie ujawniamy klas i nazwisk (a szkoda ...;))). Maturzystów obecnych i przyszłych zapraszamy do lektury:)

"SREBRNE MYŚLI" smile
newsy iconSzkolny Konkurs Artystyczny 01 Lutego 2013
Dnia 29 stycznia 2013 roku odbył się po raz kolejny w Centrum Edukacji Konkurs Artystyczny. W występach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz gościnnie udział wzięła uczennica Gimnazjum Nr 3 Karolina Zabrzańska.
W tym roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, a widownia była pod wielkim wrażeniem talentów uczestników występu.
Młodzi uczestnicy z dużą ekspresją i wdziękiem zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewie oraz w grze na instrumentach i z wielką wrażliwością recytowali wiersze Brzechwy, Szymborskiej, Gałczyńskiego oraz po raz pierwszy w konkursie mogliśmy podziwiać imponujący pokaz taneczny.
newsy iconZabrzańskie Dni ECDL'a w Centrum Edukacji II Edycja 18 Grudnia 2012
Centrum Edukacji w Zabrzu oraz C.K. Prymus zapraszają Nauczycieli Przedmiotów Informatycznych wraz z uczniami gimnazjum na II Edycję Konkursu Informatycznego "Z ECDL-em przez życie" Zgłoszenie do Konkursu potwierdza nauczyciel danej szkoły mailowo do dnia 21 stycznia 2013.
Zgłoszenia przesyłamy na maila cekonkurs@wp.pl podając nazwę szkoły oraz ilość uczniów.
newsy iconPolitechnika Śląska w Gliwicach: Sprzęt i urządzenia na miarę XXI wieku! 16 Grudnia 2012
W dniu 28 listopada uczniowie klas 2La, 3Ta, 3Tb i 4Tc pod opieką p. Krzysztofa Kaptura, Magdaleny Drohojowskiej i Joanny Świderskiej uczestniczyli w Dniu Otwartym wydziału Mechanicznego Technologicznego. Uczniowie zapoznali się z kierunkami realizowanymi na wydziale, bazą dydaktyczną oraz laboratoriami wydziału. Największe wrażenie zrobiły laboratoria i baza dydaktyczna, której nie powstydziła by się żadna z europejskich uczelni wyższych – "sprzęt i urządzenia na miarę XXI wieku!" – tak komentowali uczniowie. Foto relacje z tego spotkania można zobaczyć w galerii.
newsy icon"Teledysk – sztuka czy reklama?", czyli o warsztatach Koła Naukowego Filmoznawców UŚ "KINOTOK" 06 Grudnia 2012
6.12.2012 w Centrum Edukacji odbyły się warsztaty "Teledysk – sztuka czy reklama? Analiza wideoklipu." zorganizowane przez Koło Naukowe Filmoznawców "KINOTOK" działające na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W spotkaniu prowadzonym przez panią Natalię Kaniak wzięło udział 19 osób z liceum i technikum. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z strukturą teledysków, metodami ich analizy i interpretacji oraz funkcjami, jakie spełniają we współczesnej kulturze. Całość zajęć miała charakter dość twórczy, ponieważ wszystko odbywało się na drodze wspólnej analizy znanych wideoklipów. Z pewnością takie spojrzenie na teledysk uwrażliwi uczestników warsztatów na przekazy audiowizualne, które w dobie ekspansji mediów często odbierane są bezrefleksyjnie.
newsy iconGazetka szkolna CE "Orbit Inside" zwycięzcą listopadowego konkursu zespołów redakcyjnych "JUNIOR MEDIA" 04 Grudnia 2012
Miło nam poinformować, że nasza szkolna gazetka "Orbit Inside" przygotowana na platformie „Junior Media" znalazła się na liście zwycięzców listopadowego konkursu "Junior w druku". Na łamach wtorkowego wydania "Dziennika Zachodniego" ukazało się uzasadnienie wyboru.

newsy iconKlasa II TB na scenie i pod sceną Teatru Śląskiego w Katowicach 30 Listopada 2012
30.11.2012 klasa II TB odwiedziła Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, by w ramach organizowanych tam wykładów poznać środki scenicznego wyrazu, zrozumieć rolę świateł, muzyki i scenografii w określonych widowiskach. Nasza młodzież miała gratkę co niemiara, ponieważ właśnie na dużej scenie grany jest "Hamlet" Williama Szekspira i nadarzyła się niecodzienna okazja, by usiąść wśród przygotowanych do wieczornego spektaklu dekoracji. Spojrzeć na czaszkę Yorika, dotknąć basenu z krwią, zastanowić się wśród leżących wkoło kościotrupów, nad tym czy ostatecznie lepiej "być albo nie być".
newsy iconEtap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka" 30 Listopada 2012
29.11.2012r. w Centrum Edukacji 6 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka" przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie współpracujące, m.in. z Uniwersytetem Warszawskim. Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). Podczas tegorocznej edycji uczniowie musieli rozwiązać test dotyczący literatury i wiedzy teoretycznoliterackiej. Odpowiedzieć na pytania z gramatyki i ortografii, no i napisać wypracowanie na temat bohatera literackiego lub filmowego. Wyniki konkursu poznamy w marcu 2013r., ale mamy nadzieję, że przyniosą sukces naszym szkolnym kolegom. Tym bardziej, że szkoła w poprzednich edycjach miała swoich laureatów.
newsy iconKoło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej UŚ z warsztatami "Prawo autorskie na co dzień" w CE 29 Listopada 2012
 29.11.2012 w Centrum Edukacji w Zabrzu odbyły się warsztaty "Prawo autorskie na co dzień" prowadzone przez przedstawicieli Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 25 naszych uczniów z liceum i technikum zapoznało się z podstawowymi zagadnieniami prawa autorskiego ze szczególnym uwzględnieniem problematyki praw autorskich w Internecie, korzystania z treści chronionych oraz odpowiedzialności za naruszenie praw twórców. W trakcie wykładu prowadzonego m.in. przez przewodniczącego koła - Bartosza Pudo młodzież zyskała możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy z dziedziny, która w dobie Internetu i nowych mediów wkracza w codzienne życie każdego z nas.
newsy iconHalloween'owe wspomnienie 29 Listopada 2012
 9 listopada br uczniowie naszego gimnazjum dali się ponieść halloween'owemu szaleństwu. Było wróżenie na życzenie oraz śpiewanie na małym ekranie. Duchy zrobiły nas w balona a czarodziejskie jabłka przyprawiły nas o zawrót głowy. Nawet mumie zaszczyciły nas swoją obecnością. Powaga całej imprezy została dopełniona makijażem rodem z Hollywood. Nad wszystkimi upiorami czuwali uczniowie klasy 3Tib. To dzięki tym dzielnym młodzianom żadne straszliwe stwory nie zadomowiły się w naszej szkole na dobre.
newsy iconI miejsce Patryka Socały w XII regionalnym Konkursie Gawędziarskim "JO WOM GODOM" 26 Listopada 2012
  26.11.2012 w Muzeum Górnictwa w Zabrzu odbył się finał XII KONKURSU GAWĘDZIARSKIEGO W GWARZE ŚLĄSKIEJ "JO WOM GODOM". Konkurs od wielu lat cieszy się wielka popularnością w regionie, toteż i w tym roku wzięło w nim udział przeszło 40 uczestników, m.in. z takich miast jak Gliwice, Rybnik, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, no i oczywiście Zabrze. Całe przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie zanikającej gwary śląskiej i podniesienie jej rangi wśród archaicznych gwar polskich.
newsy iconWarsztaty dziennikarskie w Chorzowie 20 Listopada 2012
      Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach dziennikarskich na stadionie Ruchu w Chorzowie. Warsztaty zostały zorganizowane przez Junior Media wspólnie z Dziennikiem Zachodnim. W zajęciach udział wzieli uczniowie z różnych szkół z całego Śląska. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali wybrani uczniowie z klas 2LB, oraz 2TB.
newsy iconMam zawód - mam pracę w regionie 13 Listopada 2012
"Mam zawód - mam pracę w regionie" to projekt systemowy realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 przez Samorząd Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Kuratorem Oświaty oraz z 15 powiatami i 15 miastami na prawach powiatu z terenu województwa śląskiego w tym gminą Zabrze. Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności, jakości oraz prestiżu szkół oraz placówek kształcenia zawodowego w województwie śląskim. Projekt skierowany jest do uczniów kształcących się w Zasadniczych Szkołach Zawodowych oraz Technikach.
newsy iconSzczęśliwy powrót szczęśliwych numerków! 12 Listopada 2012
Od dnia 12 listopada 2012 roku w naszej szkole powracają szczęśliwe numerki. Będą one aktualizowane co czwartek na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "szczęśliwy numerek" oraz będą wywieszane co poniedziałek w gablotce na półpiętrze drugiego piętra.
newsy iconIV Ogólnopolski Tydzień Kariery w Centrum Edukacji 09 Listopada 2012
W dniach 17 – 18 października kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w obchodach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Byliśmy współorganizatorem drugiej edycji Targów Pracy, na których wystawiło swoją ofertę około 30 pracodawców oraz firm pośredniczących w zatrudnieniu.
Drugim zadaniem, które zrealizowaliśmy, były "Dni Otwarte Pracowni Centrum Edukacji". Celem ich było przybliżenie uczniom okolicznych gimnazjów zawodów technika informatyka i elektronika.
newsy iconPokaz bokserski 09 Listopada 2012
W dniu 17.10.2012 roku w naszej szkole zorganizowano młodzieżowy pokaz bokserski. Niecodzienna impreza sportowa odbyła się na sali gimnastycznej i trwała jedną godzinę lekcyjną. Spotkanie sportowe rozpoczęło się ciekawym i efektownym pokazem walki bokserskiej w wykonaniu naszych uczniów : Dominiki Knieć, Bartka Kulińskiego i Jonatana Kruk.
newsy iconRUSZYŁA SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ 31 Października 2012
Wzorem lat ubiegłych rozpoczęły się rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej dla klas szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznych zmaganiach bierze udział sześć ekip, które rozgrywając mecze systemem "każdy z każdym" wyłonią mistrza szkoły - zdobywcę Pucharu Dyrektora Centrum Edukacji.

Terminarz rozgrywek dostępny jest pod tym linkiem.


newsy iconCENTRUM EDUKACJI NAJLEPSZE W ZABRZU! 31 Października 2012
Dnia 20 października w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Zabrza w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła w składzie: Adrian Bąk, Dawid Mac i Piotr Kudzia (pod opieką p. Ratajczaka) zajęła drużynowo pierwsze miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli Adrian Bąk oraz Dawid Mac, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
Zwycięstwo w Mistrzostwach Zabrza dało naszej szkole awans do zawodów rejonowych.
newsy iconKINO PRZEZ DUŻE "K", CZYLI SDKF "ORION" 29 Października 2012
Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy "Orion" (nazwa od gwiazdozbioru i ambitnej niegdyś wytwórni amerykańskiej Orion Pictures) w sali 220 działa już w CE kilkanaście lat (wtedy nasza placówka zwała się Zespołem Szkół Zawodowych). Spotykamy się w poniedziałki co 2 tygodnie. Niewątpliwie nasz DKF jest fenomenem może nie tylko w Zabrzu, skoro działa regularnie tak długo bez żadnej przerwy.

newsy iconSZKOLNY (ZŁOŚLIWY) KONKURS ORTOGRAFICZNY 09 Października 2012
Wzorem lat ubiegłych po raz kolejny (straciłem już rachubę) odbył się w Centrum Edukacji Szkolny Konkurs Ortograficzny Anno Domini 2012 (zdążyliśmy więc przed końcem świata zapowiedzianym przez kalendarz Majów). Stało się to 3 października (środa) o godz. 11.00 w sali polonistycznej nr 220 (po generalnym remoncie). Ogółem zgłosiło się 20 uczniów, ostatecznie przybyło ich 18 z kilku klas liceum i technikum (tym razem bez gimnazjum).
newsy iconWybory do Samorządu Szkolnego 09 Października 2012
W środę 3 października 2012 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego pod nadzorem Komisji Wyborczej Centrum Edukacji, na kadencję 2012-2014.
Na poszczególne stanowiska zostali wybrani:
Przewodniczący Samorządu Szkolnego – Lewandowska Paulina
Wiceprzewodniczący Gimnazjum – Piwko Tamara
Wiceprzewodniczący Szkół Średnich – Kołodziej Adam
Natomiast w skład Samorządu Szkolnego na stanowiskach jej członków wchodzą wszyscy kandydaci.
newsy iconKRAKÓW (NIE TYLKO) MUZEALNY 01 Października 2012
We wtorek 25 września Anno Domini 2012 o godzinie 8.30 z parkingu koło DMiT ruszyliśmy autokarem na spotkanie przygody w podwawelskim grodzie a ciekawą relacje z wycieczki można przeczytać poniżej. Zachęcamy :)

newsy iconDni Otwarte Pracowni Centrum Edukacji 27 Września 2012
W ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Szkolny Ośrodek Kariery przy Centrum Edukacji ma zaszczyt zaprosić uczniów drugich i trzecich klas gimnazjalnych z Waszych Szkół wraz z opiekunami na organizowane "Dni Otwarte Pracowni Centrum Edukacji".
Naszym celem jest przybliżenie uczniom zawodów technika informatyka i elektronika oraz ich uczestnictwo w lekcjach otwartych prowadzonych przez naszych nauczycieli w pracowniach: informatycznej i sterowników numerycznych.
Naszą Szkołę odwiedzić będzie można w dniach 17 i 18 października 2012 r.
newsy iconOLIMPUS 14 Września 2012
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I NIEMIECKIEGO "OLIMPUS" DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

- Odbędzie się 07.11.2012
- zgłoszenia przyjmuje p. Czarnota (s. PA2), p. Ustupska (s.22) oraz p. Załęska-Michniak (j.niemiecki) do końca września
- wpisowe 7,50zł
- zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum!!
newsy iconWyniki konkursu "Zabrzańskie Dni ECDL'a w Centrum Edukacji" 23 Maja 2012
Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród rzeczowych.
Wręczenie nagród odbędzie dn. 30.05.2012 (środa) o godz. 11.00 w Przedszkolu 33 w Zabrzu przy ul. Sobieskiego 3B w czasie IV Sympozjum w ramach Dni Otwartych ECDLa pt. "Z ECDLem przez życie".
Pierwsze 6 osób otrzyma nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych uczestników zostaną rozlosowane 2 nagrody pocieszenia. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w konkursie oraz drobny upominek rzeczowy.
Serdecznie zapraszamy.Organizatorzy.
Wyniki konkursu
newsy iconPierwsze paryskie koty za płoty 15 Maja 2012
Grupa naszej młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych i drugich w kwietniu pojechała zwiedzać Paryż. Wycieczka ta była przeprowadzona w ramach projektu "Poznaję, badam, wiem", w którym uczestniczy nasze gimnazjum.

newsy iconKolejne przedsięwzięcie Comeniusa w Centrum Edukacji w Zabrzu 13 Maja 2012
W tym roku szkolnym Technikum nr 1 w Centrum Edukacji w Zabrzu rozpoczęło realizację w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" projekt Upper Secondary Education according 'ET 2020' - "Od szkoły średniej do Uniwersytetu i Rynku Pracy".
Przewidywany czas realizacji projektu wynosi 2 lata.
Opis projektu
newsy iconZabrzańskie Dni ECDL'a w Centrum Edukacji 26 Kwietnia 2012
Chcieliśmy serdecznie zaprosić do udziału w Konkursie Zabrzańskie Dni ECDL'a w Centrum Edukacji. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji w Zabrzu.Konkurs przeprowadzony będzie w terminie: 15 maja 2012 wtorek od godz. 9.00 w Centrum Edukacji w Zabrzu. Zgłoszenie do Konkursu potwierdza nauczyciel danej szkoły mailowo do dnia 10 maja 2012. Zgłoszenia przesyłamy na maila cekonkurs@wp.pl podając nazwę szkoły oraz ilość uczniów.
Regulamin konkursu
newsy iconSzkolna Liga Piłki Nożnej 24 Kwietnia 2012
Zakończyła się V edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w hali o puchar Dyrektora Centrum Edukacji dla klas ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach startowało 10 zespołów.
Drugi raz z rzędu rozgrywki wygrała drużyna z klasy 3 technikum (3Tb), która po zaciętym meczu finałowym pokonała drużynę z klasy 2 technikum (2Tb), trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 4 technikum (4Ta). Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
newsy iconTIK!-TAK? 16 Kwietnia 2012
Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że II edycja konkursu TIK!-TAK? rusza już w poniedziałek, 16 kwietnia 2012r. o godzinie 00:00 uruchomiony zostanie system GRY. Zapraszamy wszystkich uczniów do rejestracji, cierpliwego oczekiwania na @ z hasłem i sam udział w grze. Powodzenia!

Link do rejestracji:
newsy iconDzień Przedsiębiorczości 2012 14 Lutego 2012
Tradycyjnie uczniowie szkół średnich mogą wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości, który w tym roku odbędzie się 22 marca. Głównym celem tej ogólnopolskiej akcji jest poznanie specyfiki pracy oraz zatrudnienia na konkretnym stanowisku w wybranej przez siebie firmie. Wymaga to pobrania formularzy zgłoszeniowych (Karty zgody rodziców, Karty zgłoszenia ucznia, Karty zgłoszenia konsultanta – opiekuna ucznia) od doradcy zawodowego, ze strony szkolnej lub organizatora i oddaniu wypełnionych ankiet najpóźniej 16 marca do p. Krzysztofa Kaptur (sala nr 2). W tym dniu zamiast na zajęcia lekcyjne pójdziecie do pracodawcy i będziecie mogli zweryfikować swoje wyobrażenie na temat pracy na konkretnym stanowisku. Jeżeli macie zdolności fotograficzne i reporterskie możecie zrobić fotoreportaż (prezentacja, film) i wysłać go na konkurs – szczegóły na stronie organizatora.

Serdecznie zapraszam
Doradca zawodowy
Krzysztof Kaptur
newsy iconGłosuj: Sportowa Twarz Zabrza 2011: Marian Ryndak 19 Stycznia 2012
Głosuj w internecie na Sportową Twarz Zabrza 2011. Miło nam donieść, że jednym z kandydatów jest Marian Ryndak. Po obliczeniu głosów zostaną wyodrębnienie najlepsi, na podstawie uzyskanych punktów (od 10 do 1) za zajęcie odpowiedniej pozycji w poszczególnych głosowaniach - smsowo-facebookowym oraz internetowym. Zwycięży osoba, która sumarycznie zgromadzi największą liczbę punktów. Głosowanie zakończy się o północy z 12 na 13 lutego 2012. Codziennie możecie oddać pięć głosów na naszego kandydata.
newsy iconDni Kultury 13 Stycznia 2012
Zapraszamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich uzdolnień w ramach szkolnych Dni Kultury. Impreza jest planowana na ostatni tydzień stycznia, ewentualnie na początek II semestru. Szukamy uzdolnionej młodzieży w kategoriach: muzyka, taniec, kabaret, itp. Można się zgłaszać u wychowawców klas, lub u Huberta Przybysza z klasy II Tb.
newsy iconSzkolna Liga Piłki Nożnej 23 Grudnia 2011
Zakończyła się pierwsza runda szkolnej ligi piłki nożnej Centrum Edukacji klas ponadgimnazjalnych. Rozgrywki są prowadzone w dwóch grupach po pięć drużyn.
W grupie pierwszej prowadzi drużyna z klasy 2 technikum (2Tb), a w grupie drugiej – drużyna z klasy 3 technikum (3Tb), która broni tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku szkolnego. Rozgrywki zostaną wznowione w marcu 2012r. Zapraszamy do kibicowania.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś