1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

rekrutacja
2023/2024


newsy iconSzkolna Liga Piłki Nożnej 11 Września 2010
Zapraszamy drużyny z klas ponadgimnazjalnych do udziału w IV edycji Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej.
Zgłoszenia na piśmie do 20 września 2010r. przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego: Zbigniew Mazurkiewicz i Henryk Ratajczak.
newsy iconUwaga Maturzyści 09 Września 2010
Dział Dokumenty Matura i egzaminy został zaktualizowany na rok szkolny 2010/2011. Szczególną uwagę zwróćcie na nową listę tematów na ustny egzamin maturalny z języka polskiego.

Tematy prezentacji z języka polskiego - maj 2011. (doc)
newsy iconWybory do Samorządu Szkolnego 06 Września 2010
21 września odbędą się w Centrum Edukacji wybory do Samorządu Szkolnego. Swoje kandydatury mogą przedstawiać uczniowie klas pierwszych w gimnazjum i liceum oraz klas pierwszych i drugich technikum. Osoby chętne prosimy o zgłaszenie swoich kandydatur w terminie do 13 września u p. Sylwii Stachowiak, p. Zbigniewa Izdebskiego lub p. Mariusza Świetlika. Zapraszamy do współpracy osoby, które w poprzednich szkołach pracowały w Samorządzie.
Spotkanie organizacyjne w sprawie wyborów odbędzie się 10 września na dużej przerwie w sali 215. Na spotkanie zapraszamy trójki klasowe z klas pierwszych gimnazjum, liceum i technikum, obecność obowiązkowa.
newsy iconWyjście do Teatru Nowego w Zabrzu 06 Września 2010
Dnia 19.09.2010 o godzinie 19.00 zostanie zorganizowane wyjście uczniów Centrum Edukacji do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl pod tytułem "Pół żartem, pół sercem".
Osoby zainteresowane ...
newsy iconBiblioteka - galeria 28 Maja 2010
Od dziś przeglądanie zbiorów biblioteki szkolnej dostępne jest również ze strony internetowej Centrum Edukacji.
Biblioteka jest w pełni skomuteryzowana.
Czynna od pn do pt w godzinach od 8 do 16.
Posiada bogaty księgozbiór (12500szt.):

- literatura piękna
- literatura popularno-naukowa
- słowniki,
- encyklopedie.
newsy iconProjekt "Trójkąta Weimarskiego", czyli tzw. wymiana 15 Maja 2010
Naszym dzisiejszym zadaniem jest przybliżenie wam na czym polega projekt wymiany, której fachową nazwę widzicie powyżej. Jest to spotkanie 3 grup uczniów z Francji, Niemiec i Polski. Odbywa się to 3 razy w roku, w każdym z krajów po kolei. No dobrze, ale przejdźmy do sedna. O co w tym właściwie chodzi?

W jednym miejscu spotykają się 3 grupy, aby wzajemnie się zapoznawać poprzez zajęcia zorganizowane przez animatorów. Towarzyszy temu zazwyczaj wiele śmiechu, ponieważ animacje te odbywają się w postaci różnego rodzaju zabaw. Poznajemy podstawowe zwroty. Opowiadamy, co lubimy, co jest nam bliskie. To pozwala bliżej się poznać jak i znaleźć nowe przyjaźnie.
newsy iconNa muzealnym szlaku 18 Marca 2010
W czwartek 18 marca filmoznawcza klasa II La pod opieką polonisty mgr Krzysztofa Kurczyny ponownie wyruszyła na wycieczkę edukacyjną, tym razem do Katowic (wcześniej: Zabrze – skansen Guido 170 m, Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązki, Wrocław – Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe). Tym razem chodziło o edukację teatralną (Centrum Scenografii Polskiej na Placu Sejmu Śląskiego – jedyne takie w kraju), artystyczną i historyczną (Muzeum Śląskie – galerie malarstwa polskiego i ekspozycja na temat śląskiego przemysłu zbrojeniowego). Pierwotnie planowaliśmy wizytę w Muzeum Hansa Klossa, ale wskutek rozmaitych perturbacji zostało ono zamknięte (czasowo ?). Wprawdzie z 21 zapisanych wcześniej osób zjawiło się na zabrzańskim dworcu PKP tylko 13, ale potem było już tylko lepiej, m.in. dlatego, że dopisała prawdziwie wczesnowiosenna pogoda i mimo ponurych zapowiedzi w ogóle nie padało. Na dworcu spotkaliśmy inną klasę, która także wybierała się do Katowic na targi edukacyjne (Spodek).
newsy iconPoloneza czas zacząć! 28 Kwietnia 2010
Studniówka, zgodnie ze swoja nazwą, odbywać powinna się na sto dni przed maturą. Tegoroczny bal odbył się 28 stycznia 2008 w restauracji „Pod Kasztanami". Piękne suknie i eleganckie garnitury naszych maturzystów sprawiły, że ciężko było tego wieczora rozpoznać uczniów, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
newsy iconŚlązacy w stolicy 28 Kwietnia 2010
Po raz pierwszy od wielu lat wybraliśmy się ponownie do Warszawy 1 kwietnia (to nie prima aprilis) tegoż roku (środa). Pojechało autokarem 45 uczniów z kilku klas liceum, techniku i nawet gimnazjum oraz 3 opiekunów (mgr Świetlik – kierownik wycieczki, mgr Łacwik i mgr Kurczyna). Pogoda nam dopisała, zrobiliśmy sporo ciekawych zdjęć, najgorzej było z korkami na stołecznych ulicach (w sumie w autobusie spędziliśmy ok. 11 godzin, ale było warto).
newsy iconJubileuszowa sesja naukowa w CE 28 Kwietnia 2010
26 marca br. (czwartek) w sali multimedialnej 210 odbyła się kolejna nasza sesja popularnonaukowa. W ubiegłym roku było to sympozjum literaturoznawcze poświęcone autorowi „Hamleta" („Szekspir żywy"), w tym roku zajęliśmy się bardziej historią. Okazja była szczególna, bowiem w tym roku Polacy obchodzą aż 4 ważne rocznice: okrągłe 70 lat minęło od wybuchu II Wojny Światowej, 20 lat od odzyskania pełnej niepodległości i suwerenności, 10 lat temu wstąpiliśmy do NATO, a 5 lat temu zostaliśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Nasza sesja, jak zwykle z tekstami nauczycielskimi i uczniowskimi (także spoza szkoły), nosiła tytuł „Dwudziestolecie, czyli III RP w latach 1989 – 2009 ".
newsy iconPodsumowanie ankiety 28 Kwietnia 2010
Przez ostatnie 113 dni odwiedzający naszą stronę mogli głosować w ankiecie dotyczącej czasu trwania długiej przerwy. W sondzie zarejestrowanych zostało 1806 kliknięć.

Bezapelacyjnie wygrała opcja "świetny pomysł", która otrzymała 84% całości głosów, czyli 1517.

Wyniki ankiety:
Co sądzisz o ewentualnym skróceniu przerwy 20minutowej do 15?

~ Świetny pomysł! - 1517 (84.00%)
~ Beznadziejny pomysł! - 256 (14.17%)
~ Jest mi to obojętne... - 33 (1.83%)

głosów: 1806
newsy iconGwiazdy są wśród nas! 28 Kwietnia 2010
Zespół ZGP, którego członkiem jest uczeń naszej szkoły - Tomasz Bigas, został laureatem I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły.

Warto jeszcze dodać, iż kapela sukcesywnie pnie się w górę po szczeblach show biznesu - niebawem będą brali udział w audycji w Radiu Piekary.

17/03/09
newsy iconThe Day Foreign Languages and Cultures 28 Kwietnia 2010
On 31st October the students and teachers of our school celebrated The Day of Foreign Languages and Cultures. Our students liked it because of two reasons.
First of all, back floor in our school was changed into following countries: in the first floor one could find monuments, typical clothes and food of the UK and the USA.
The second floor showed us the language and culture of France and Ireland.
In the next floor we could meet Bavarian man and woman who presented us their country. And finally in the last floor we could sightsee Canada.
newsy iconHalloween 2008 28 Kwietnia 2010
31 października to w krajach anglosaskich to upiorne święto HALLOWEEN, które pomimo swojej upiornej nazwy jest słodkie i wesołe.

Podążając za tą tradycją również w naszej szkole, choć na wskroś słowiańskiej IV piętro zamieniło się w DOM STRACHÓW. Przygotowania zaczęły się już dzień wcześniej późnym wieczorem, kiedy niczym zombie grupa uczniów przybyła na wezwanie swoich nauczycieli języka angielskiego i ozdobiła szkołę symbolami typowymi dla święta duchów. Jak na HALLOWEEN przystało było dużo zabawy i śmiechu, szkoła pachniała prażoną kukurydzą i jabłkami, a hasło Trick or Treat pozwalało uczniom zebrać słodki okup.
newsy iconZ wizytą u inżynierów 28 Kwietnia 2010
Dzień Otwarty Wydziału Mechanicznego Technologicznego to jedyna i niepowtarzalna okazja żeby młodzież szkół średnich mogła zapoznać się z baza dydaktyczna i badawcza najnowocześniejszego wydziału na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Jak co roku młodzież technikum naszej szkoły wybrała się pod opieką p. Świderskiej i P. Kaptura na wydział MT – zwiedzane były poszczególne instytuty. Największą popularnością cieszyły się te, w których można było samemu dotknąć nowoczesnej techniki np. posterować robotem lub zobaczyć jak prezentują się koła zainteresowań – walka modeli robotów kroczących.
newsy iconSkarbnikowe Gody 2008 28 Kwietnia 2010
Jak co roku, władze miasta Zabrze chcą zaprezentować paradę ku czci wszystkich placówek edukacyjnych.

Parada miała charakter czysto pokazowy i przyniosła widzom oraz samym uczestnikom wiele emocji.
Ludzie przebrani w charakterystyczne dla danej szkoły kolorowe stroje oraz eksponaty którymi dysponowali, były naprawdę wielkim widowiskiem.

Finał imprezy odbył się w parku Dubiela gdzie na uczestników zabawy, przygotowano wiele atrakcji m.in pokazy walk oraz festyn.

06/10/08
newsy iconAkcja 'Plenery' 28 Kwietnia 2010
Dnia 20 września br. uczniowie naszej szkoły z aparatem w ręce ruszyli na podbój miasta.

Cel akcji był prosty - ukazanie codzienności oraz walorów Zabrza. Nie było żadnych reguł, po prostu każdy uczestnik zabawy inaczej postrzega swoje miasto, dlatego każde zdjęcie było unikalne.

Nie chodziło tutaj o rywalizację lecz o wspólną zabawę oraz odkrywanie interesujących zakątków naszego miasta.

28/09/08
newsy iconWitamy w nowej odsłonie! 28 Kwietnia 2010
Wrzesień to w szkole najlepszy czas na zmiany, dlatego chcemy Wam zaprezentować nową odsłonę witryny Centrum Edukacji, która dotychczas była dostępna jako alternatywna strona.

Tworząc nową wersję, postawiliśmy na funkcjonalność. Teraz przeglądanie fotografii oraz filmów ze szkolnych imprez będzie łatwe, proste i przyjemne. A to za sprawą nowoczesnego skryptu użytego przy tworzeniu działu galeria. Dzięki rozwijanemu menu zaoszczędziliśmy sporo miejsca, które przeznaczyliśmy na aktualności i podstrony.
newsy iconMAM TALENT 2008 - konkurs artystyczny w CE 28 Kwietnia 2010
Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego odbyła się 11 grudnia 2008 roku (czwartek) w naszej auli na IV piętrze o godz. 12.00 (jedyna niedogodność to stosunkowo niska temperatura, która źle wpływała na jakość emisji głosu niektórych młodych artystów). W konkursie wzięło udział ok. 20 uczniów płci obojga (z gimnazjum, liceum i technikum). Niektórzy wcześniej zapisani zrezygnowali w ostatniej niemal chwili, bowiem rozchorowali się lub nie nauczyli się tekstów, walcząc o poprawienie ocen z trudniejszych przedmiotów (zbliża się klasyfikacja semestralna, zwłaszcza dla maturzystów). Po raz kolejny okazało się, iż mamy w Centrum Edukacji sporo talentów- w tym roku zdecydowanie lepiej śpiewano niż recytowano. Przypomnijmy przy okazji, że dawniej były dwa osobne konkursy, mianowicie gwarowy i recytatorski. W roku szkolnym 2008/2009 to już czwarty ogólnoszkolny konkurs humanistyczny: po ortograficznym, filmoznawczym i „anglistycznym" (w przyszłym roku szkolnym prawdopodobnie będzie podobnie).
newsy iconDzień Żaka 28 Kwietnia 2010
Młodzież klas maturalnych, w dniu 5 XII 2008 roku zorganizowała w szkole Dzień Żaka. Odbyły się kiermasze ciast, ozdób choinkowych i biżuterii z modeliny. Grupy maturzystów przebranych za czarownice itp. którzy kwestowali na swoją studniówkę. Udało się uzbierać 311,61 zł. Dziękujemy naszym kolegom z innych klas za przyłączenie się do zabawy.

16/12/08
newsy iconAkcja "Góra grosza" 28 Kwietnia 2010
Na przełomie listopada i grudnia miała miejsce akcja ,,Góra grosza". Udało się zebrać łączną sumę 399, 56zł. Szczególne podziękowania należą się następującym klasom: III Ga, I Ga, I LO, II Tf, oraz I Te.
Prosimy o pamięć w następnym roku.

16/12/08
newsy iconNajlepsi w Strasburgu 28 Kwietnia 2010
4 kwietnia 2008 roku rozstrzygnięty został konkurs na prezentacje multimedialną: „Gospodarka Śląska od chwili przystąpienia do Unii Europejskiej i jej perspektywy" organizowany pod egidą Parlamentu Europejskiego. W szranki stanęło wielu młodych i ambitnych uczniów z całego Zabrza a my z dumą donosimy, że nasz uczeń Dawid Jankowski uzyskał wyróżnienie I-go stopnia i w ramach nagrody mógł wyrwać się ze szkolnej rutyny i spędzić kilka dni w Strasburgu.
AB&JK

18/06/08
newsy iconWycieczka klas 1Lm i 1Tb 28 Kwietnia 2010
Dnia 15.05.08 klasy 1Lm, 1Tb oraz przedstawiciele radiowęzła wspólnie wybrali się na całodniową wycieczkę Ojców - Pieskowa Skała:)

10/06/08
newsy iconŻyczymy powodzenia! 28 Kwietnia 2010
Drodzy maturzyści Centrum Edukacji - to specjalnie dla Was napisany tekst przez uczennice pierwszej klasy gimnazjum naszej szkoły. Trzymamy kciuki!

Wiosna, za oknem kwitną kasztany. Nie dla wszystkich jest to czas beztroski. Maj to czas egzaminów maturalnych. W poniedziałek 5 maja o 9 rano rozpoczął się egzamin z języka polskiego. To początek maratonu. Dziewczyny w białych bluzkach, a chłopcy w garniturach będą przychodzić na kolejne egzaminy przez miesiąc. Matura to inaczej egzamin dojrzałości. Otwiera drogę na wymarzone kierunki studiów. Wszystko w rękach maturzystów, trzeba zachować zimną krew, bo od tego zależy ich przyszłość.
MK & AW
newsy iconPożegnaliśmy maturzystów 28 Kwietnia 2010
25 kwietnia w piątek – od 13.00 do 15.00 - odbyło się na szkolnej hali sportowej uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów z 10 klas (8 klas ze szkoły młodzieżowej i 2 klas ze szkoły dla dorosłych). To chyba pierwszy rok w historii szkoły, kiedy mieliśmy aż tylu absolwentów w ramach nowej matury.
newsy iconTargi Edukacyjne 2008 28 Kwietnia 2010
Jak co roku, na wiele tygodni przed wyborem szkół ponadgimnazjalnych oraz policealnych zabrzańskie placówki oświatowe przedstawiły młodzieży bogatą ofertę edukacyjną. W tym celu po raz kolejny zorganizowano Targi Edukacyjne. Targi odbyły się w dniach 8-10 kwietnia w hali MOSiRu.
newsy iconDzień przedsiębiorczości '08 - podsumowanie 28 Kwietnia 2010
W dniu 3 kwietnia 2008 65 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w "Dniu Przedsiębiorczości" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. W tegorocznej ogólnopolskiej akcji brał udział Szkolny Ośrodek Kariery, działający przy Centrum Edukacji w Zabrzu.
newsy iconKonkurs Dialnet Masters 28 Kwietnia 2010
Rusza II edycja konkursu wiedzy o internecie organizowany przez Telefonię DIALOG S.A. przy współpracy z Politechniką Wrocławską. Zakres naukowy Olimpiady obejmuje szeroko rozumianą wiedzę o internecie i technologiach teleinformatycznych. Młodzież biorąca udział w turnieju rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów z Politechniki.
newsy iconZabrzanie w Chorzowie, czyli dni filmu 28 Kwietnia 2010
W Chorzowie przez 4 dni, tj. od 29 stycznia (wtorek) do 1 lutego (piątek), dzięki organizacyjnym wysiłkom nauczycieli i uczniów III LO im. Stefana Batorego odbywały się interesujące DNI FILMU. W tych wysiłkach liceum wspierał intelektualnie Uniwersytet Śląski w Katowicach. Skorzystaliśmy z okazji i wzięliśmy aktywny udział w 3 dniach (z wyjątkiem czwartku) i w 2 konkursach (na 3). Trzeba przyznać, że było to ciekawe przedsięwzięcie. W sumie oprócz Chorzowa reprezentowane były szkoły z 2 miejscowości, tzn. z Wojkowic i Zabrza (Centrum Edukacji). Łącznie 4 naszych uczniów (Marzena Bołaszewska i Radek Głażewski z III La, Dominik Bażyński z III Lo i Łukasz Piętowski z IV Tea) pod opieką polonisty, mgr Krzysztofa Kurczyny (prowadzącego od lat klasy filmowe), brało udział w imprezach filmowych (i filmoznawczych) na terenie III LO (Chorzów-Batory) i kina studyjnego „Panorama&# 8221;, notabene zagrożonego zamknięciem (Chorzów – centrum).
newsy iconPlan egzaminów poprawkowych 26 Lipca 2010
Egzaminy poprawkowe odbędą się w dniach 23, 24 i 26.08.2010 r. Poniżej szczegółowy plan.
newsy iconZapraszamy do gimnazjum! 28 Czerwca 2010
Rekrutacja do Gimnazjum nr 11

Przez ostatnie lata w czerwcu cieszyliśmy się, że nasi uczniowie klas trzecich uzyskiwali bardzo wysokie wyniki podczas egzaminu gimnazjalnego.

W tym roku po raz kolejny absolwenci naszego gimnazjum to potwierdzili! Miło jest nam donieść, że jesteśmy jednym z najlepszych gimnazjów w Zabrzu.

Ze względu na możliwość otwarcia jeszcze jednej klasy pierwszej informujemy, że mamy wolne miejsca.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych kandydatów.

Dyrekcja Gimnazjum nr 11
newsy iconZakończenie roku - galeria 25 Czerwca 2010
Dzisiejszego dnia odbyło się pewnie długo oczekiwane przez wielu uczniów wydarzenie - a mianowicie oficjalne zakończenie roku szkolnego. A co z tym idzie, dla wielu osób rozpoczęły się wakacje.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są już w naszej galerii pod adresem:
Galeria - 2010.06.25 - Zakończenie roku

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji! I do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym 2010/2011.
newsy iconZakończenie roku 24 Czerwca 2010
Dnia 25 czerwca 2010 w Naszej szkole dokładnie o godzinie 9.00 odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego, oraz rozdanie świadectw końcowo-rocznych.

Wszystkich uczniów bardzo serdecznie zapraszamy!
newsy iconKursy e-learningowe 24 Czerwca 2010
Firma Gint organizuje bezpłatne kursy e-learningowe z matematyki, których celem jest pomóc uczniom np. w przygotowaniu do matury lub studiów.

Rekrutacja trwa do końca czerwca, a wszystkie informacje na temat kursów, demo kursu oraz warunki rekrutacji można znaleźć na stronie organizatorów podanej poniżej.
newsy iconRekrutacja 08 Czerwca 2010

Do dnia 22 czerwca 2010 do godziny 12.00 trwa rekrutacja do szkół średnich.

Serdecznie zapraszamy do naszych szkół .

Zachęcamy do logowania się w systemie:
www.slaskie.edu.com.pl

newsy iconZebrania z rodzicami 20 Września 2010
Zapraszamy na spotkania wg. harmonogramu:

Zebrania z rodzicami klas pierwszych 22.09.2010 r.
gimnazjum o godz. 18.00 (aula)
liceum ogólnokształcące i technikum o godz. 17.00 (aula)

Zebrania z rodzicami klas maturalnych 29.09.2010 r.
liceum ogólnokształcące o godz. 17.00 (aula)
technikum o godz. 18.00 (aula)

Zebrania z rodzicami dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych 29.09.2010 r. o godz. 17.00.

Zebranie Rady Rodziców 29.09.2010 r. o godz. 18.00.
newsy iconJuż za dzień, już za dwa - matura 03 Maja 2010
100 dni temu wesoło sunęli po parkiecie w rytmie poloneza, teraz nie mają już czasu na zabawę. Beztroski wyraz twarzy zastąpiło skupienie. Oznaki nie przespanych nocy spędzonych na nauce widać w ich oczach. Mowa oczywiście o naszych tegorocznych maturzystach. Z dniem 30.04 oficjalnie zakończyli naukę, aby 3 dni później przystąpić do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Egzaminu dojrzałości, zwanego również maturą. W imieniu młodszych koleżanek i kolegów oraz wszystkich nauczycieli włącznie z dyrekcją życzymy powodzenia i zadowalających wyników. Pamiętajcie uzyskując jedyne 30% macie możliwość dalszej drogi edukacji jaką są studia. A studia oczywiście oznaczają...
newsy iconMajowe nowości na stronie! 01 Maja 2010
Witamy po długiej przerwie.

Jak pewnie zdążyliście się zorientować nastąpiło wiele zmian. Po pierwsze zmieniła się redakcja i administracja - starą redakcję pożegnaliśmy wraz z nadejściem maja i zakończeniem roku dla maturzystów. Życzymy im pozytywnych wyników na maturze!

Nowy zarząd strony, a więc i nowa strona.. Jak widać na stronie pojawiło się wiele nowości m.in.:
nowy layout, kilka nowych działów, jeszcze nie dokończona wersja angielska - lecz ta pojawi się na dniach, system filmów video w galerii, no i oczywiście wiele innych funkcjonalności typu fakultety i zajęcia pozalekcyjne - które zostaną uzupełnione w przyszłym roku szkolnym.

Mamy nadzieję, iż nowa strona będzie wnosiła dla Was większą dozę informacji, oraz wejdzie w Waszą kulturę jako nowe źródło codziennych informacji o nowych wydarzeniach i Naszej szkole.
newsy iconLiga Szkolna 28 Kwietnia 2010
Właśnie ruszyła trzecia edycja szkolnej ligi piłki nożnej. W zawodach uczestniczy 12 drużyn, które są podzielone na dwie grupy.

Za nami już pierwsza kolejka, podczas której zmierzyły się poszczególne drużyny. Szczegółowe informacje jak i terminarz oraz tabele dostępne są w dziale Liga Szkolna.

Zapraszamy do czynnego udziału w kibicowaniu :-)
newsy iconW stolicy Dolnego Śląska 28 Kwietnia 2010
23 października 2009 roku (piątek) 40 uczniów Centrum Edukacji (w tym połowa z klasy filmowej II La) pod opieką 3 nauczycieli (Kurczyna, Świetlik – kierownik wycieczki, Łacwik) autokarem wyruszyło do Wrocławia (z parkingu k. DMiT o godz. 7.00). To pierwsza prawdopodobnie wycieczka w tym kierunku licząc od 1989 roku – zazwyczaj jeździliśmy do Krakowa, Oświęcimia, Katowic, Gliwic, Bytomia, Częstochowy (Jasna Góra i Jura), w Beskidy i Tatry, rzadziej do Warszawy (Sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego) czy ostatnio na Kielecczyznę. Była to wycieczka stricte edukacyjna, tak historyczna jak i kulturoznawcza.
newsy iconArtykuł Karola Franca w publikacji naukowej 28 Kwietnia 2010
2-3 czerwca 2009 r. W Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pod hasłem Jan Paweł II – Odnowiciel Mowy Polskiej zorganizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Jej celem było zebranie, usystematyzowanie i upowszechnienie różnych aspektów oddziaływania Jana Pawła II na kształt współczesnego języka polskiego. W czasie spotkania próbowano zaprezentować fenomen Jana Pawła II. Skupiono się na mistrzostwie słowa, typach wypowiedzi i gatunkach tekstów. Zajęto się także przedstawianą przez niego wizją świata i analizowano jego wpływ na odbiorców, ciągle podkreślając niezwykłość formy językowej i swoistą wrażliwość na piękno polskiej mowy
newsy iconSzkolny konkurs wiedzy o II Wojnie Światowej 28 Kwietnia 2010
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szkolny 2009/2010 (opr. mgr K. Kurczyna)

CZĘŚĆ I - HISTORIA

1. Ile ofiar śmiertelnych – według najnowszych ustaleń – pochłonęła ta wojna ?
a) 35 mln b) 40 mln c) ok. 45 mln d) ponad 50 mln

2. Armia Czerwona w 1939 roku wkroczyła do Polski:
a) 14 września b) 15 września c) 16 września d) 17 września

3. Hitlerowski Plan "Barbarossa" dotyczył ataku na:
a) Polskę b) Francję i Belgię c) Czechosłowację d) ZSRR
newsy iconKonkurs Fotograficzny oraz Konkurs ,,Moja Firma'' 28 Kwietnia 2010
Po kliknięciu w poniższy link, rozpocznie się automatyczne pobieranie regulaminu dotyczącego Konkursu Fotograficznego. Plik dostępny jest w formacie *.DOC
kliknij, aby pobrać


Po kliknięciu w poniższy link, rozpocznie się automatyczne pobieranie regulaminu dotyczącego Konkursu ,,Moja Firma". Plik dostępny jest w formacie *.DOC
kliknij, aby pobrać
newsy iconI Ogólnopolski Tydzień Kariery 28 Kwietnia 2010
W ramach obchodów I Ogólnopolskiego Tygodnia Karieryodbył się Dzień Otwarty Centrum Edukacji dla uczniów gimnazjów z terenu Zabrza. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką kierunków technicznych nauczanych w naszej szkole w czasie prezentacji jak również uczestniczyć w lekcjach otwartych prowadzonych w pracowniach informatycznej i elektronicznej przez p. M. Panka i J. Zielonkę. Udział w tym dniu wzięło 50 uczniów pod opieką nauczycieli. W ramach obchodów OTK organizowane są 2 konkursy dla uczniów gimnazjum i szkół średnich – fotograficzny oraz pomysł na biznes do których wszystkich serdecznie zapraszamy.W organizację zaangażowani byli nauczyciele J. Kowalska, A. Bobrowska oraz uczniowie ze szkolnego radiowęzła – wszystkim za pomoc serdecznie dziękuje.

Krzysztof Kaptur
newsy iconWakacje 2009 28 Kwietnia 2010
Dniem 10 czerwca, czyli klasyfikacją ocen, dobiegły końca ostanie poprawki i wystawianie ocen na rok szkolny 2008/2009.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego jest w piątek 19 czerwca o godz. 9.00 na terenie boiska szkolnego naszej szkoły.

Jak co roku przypominamy o bezpiecznym zagospodarowaniu czasu wolnego i dzieleniu się wrażeniami z naszą redakcją. Udanych wakacji życzy grono pedagogiczne oraz redakcja naszej strony. :-)

17/06/09

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś