newsy iconW stolicy Dolnego Śląska 28 Kwietnia 2010
23 października 2009 roku (piątek) 40 uczniów Centrum Edukacji (w tym połowa z klasy filmowej II La) pod opieką 3 nauczycieli (Kurczyna, Świetlik – kierownik wycieczki, Łacwik) autokarem wyruszyło do Wrocławia (z parkingu k. DMiT o godz. 7.00). To pierwsza prawdopodobnie wycieczka w tym kierunku licząc od 1989 roku – zazwyczaj jeździliśmy do Krakowa, Oświęcimia, Katowic, Gliwic, Bytomia, Częstochowy (Jasna Góra i Jura), w Beskidy i Tatry, rzadziej do Warszawy (Sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego) czy ostatnio na Kielecczyznę. Była to wycieczka stricte edukacyjna, tak historyczna jak i kulturoznawcza.
newsy iconArtykuł Karola Franca w publikacji naukowej 28 Kwietnia 2010
2-3 czerwca 2009 r. W Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pod hasłem Jan Paweł II – Odnowiciel Mowy Polskiej zorganizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Jej celem było zebranie, usystematyzowanie i upowszechnienie różnych aspektów oddziaływania Jana Pawła II na kształt współczesnego języka polskiego. W czasie spotkania próbowano zaprezentować fenomen Jana Pawła II. Skupiono się na mistrzostwie słowa, typach wypowiedzi i gatunkach tekstów. Zajęto się także przedstawianą przez niego wizją świata i analizowano jego wpływ na odbiorców, ciągle podkreślając niezwykłość formy językowej i swoistą wrażliwość na piękno polskiej mowy
newsy iconSzkolny konkurs wiedzy o II Wojnie Światowej 28 Kwietnia 2010
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szkolny 2009/2010 (opr. mgr K. Kurczyna)

CZĘŚĆ I - HISTORIA

1. Ile ofiar śmiertelnych – według najnowszych ustaleń – pochłonęła ta wojna ?
a) 35 mln b) 40 mln c) ok. 45 mln d) ponad 50 mln

2. Armia Czerwona w 1939 roku wkroczyła do Polski:
a) 14 września b) 15 września c) 16 września d) 17 września

3. Hitlerowski Plan "Barbarossa" dotyczył ataku na:
a) Polskę b) Francję i Belgię c) Czechosłowację d) ZSRR
newsy iconKonkurs Fotograficzny oraz Konkurs ,,Moja Firma'' 28 Kwietnia 2010
Po kliknięciu w poniższy link, rozpocznie się automatyczne pobieranie regulaminu dotyczącego Konkursu Fotograficznego. Plik dostępny jest w formacie *.DOC
kliknij, aby pobrać


Po kliknięciu w poniższy link, rozpocznie się automatyczne pobieranie regulaminu dotyczącego Konkursu ,,Moja Firma". Plik dostępny jest w formacie *.DOC
kliknij, aby pobrać
newsy iconI Ogólnopolski Tydzień Kariery 28 Kwietnia 2010
W ramach obchodów I Ogólnopolskiego Tygodnia Karieryodbył się Dzień Otwarty Centrum Edukacji dla uczniów gimnazjów z terenu Zabrza. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką kierunków technicznych nauczanych w naszej szkole w czasie prezentacji jak również uczestniczyć w lekcjach otwartych prowadzonych w pracowniach informatycznej i elektronicznej przez p. M. Panka i J. Zielonkę. Udział w tym dniu wzięło 50 uczniów pod opieką nauczycieli. W ramach obchodów OTK organizowane są 2 konkursy dla uczniów gimnazjum i szkół średnich – fotograficzny oraz pomysł na biznes do których wszystkich serdecznie zapraszamy.W organizację zaangażowani byli nauczyciele J. Kowalska, A. Bobrowska oraz uczniowie ze szkolnego radiowęzła – wszystkim za pomoc serdecznie dziękuje.

Krzysztof Kaptur
newsy iconWakacje 2009 28 Kwietnia 2010
Dniem 10 czerwca, czyli klasyfikacją ocen, dobiegły końca ostanie poprawki i wystawianie ocen na rok szkolny 2008/2009.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego jest w piątek 19 czerwca o godz. 9.00 na terenie boiska szkolnego naszej szkoły.

Jak co roku przypominamy o bezpiecznym zagospodarowaniu czasu wolnego i dzieleniu się wrażeniami z naszą redakcją. Udanych wakacji życzy grono pedagogiczne oraz redakcja naszej strony. :-)

17/06/09
newsy iconMatura 2009 28 Kwietnia 2010
Życzymy powodzenia dla wszystkich maturzystów z naszej szkoły. Połamania piór i kontynuacji nauki, ahoj! ;-)

05/05/09
newsy iconDni otwarte 2009 28 Kwietnia 2010
Dnia 28 kwietnia odbyły się w naszej szkole dni otwarte. Był to czas dla gimnazjalistów którzy zamierzają kontynuować swą edukację i to właśnie naszą szkołę oceniali. ;-)

27/04/09
newsy iconPożegnianie Maturzystów 28 Kwietnia 2010
Jak każe coroczny zwyczaj, pożegnaliśmy 24 kwietnia (piątek) o godzinie 13.00 (trwało to mniej więcej do 14.30) na naszej hali sportowej absolwentów 8 klas maturalnych (7 klas „młodzieżowych" i 1 „wieczorowa" czyli dla dorosłych). Tegoroczna impreza różniła się pod wieloma względami od poprzednich.

Primo: Było to – niestety – pożegnanie także z tzw. wieczorówką, która po prostu w Centrum Edukacji „wygasa" (niż demograficzny plus rywalizacja innych szkół, zwłaszcza eksternistycznych i zaocznych).

Secundo: Poprzednio zakończenie mieliśmy później, bo 30 kwietnia, ale w tym roku rozdaliśmy świadectwa podobnie jak inne szkoły średnie.
newsy iconMiędzynarodowy projekt edukacyjny 28 Kwietnia 2010
Przez 3 dni, od 20 do 22 kwietnia 2009 roku, w naszym mieście Polacy, Niemcy i Wlosi brali udzial w midzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Moje miasto" (pod patronatem prezydent Zabrza Malgorzaty Mańki Szulik). Nasza szkola aktywnie włączyla się do prac nad projektem, podobnie jak Zespól Szkól nr 3 im. rotmistrza Pileckiego. Sekcję fotograficzną Szkolnego Klubu Europejskiego przez pól roku prowadzil mgr K. Kurczyna (z uczniami klasy IILa i III Lo), debat na temat przyszłości Zabrza przygotowal mgr M. wietlik (z uczennic II La Ani Kot). Lista uczestników jest imponująca: przedstawiciele Urzędów Miejskich z Zabrza, Bytomia, Gdyni, Wroclawia, szkoly z tych miast, goście zagraniczni (z Niemiec ­ Essen i Braunschweig, z Wloch ­ Reggio di Calabria).
newsy iconUczniowie CE laureatami Konkursu 28 Kwietnia 2010
Od trzech lat Techniczne Zakłady Naukowe z Dąbrowie Górniczej organizują Ogólnopolski Konkurs na Stronę Internetową. Jednym z patronatów tej imprezy jest Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego wydziału informatycznego. W tym roku po raz pierwszy do konkursu przystąpiło pięciu uczniów naszej szkoły. Dwóch z nich zajęło ex equo pierwsze miejsce.

W ramach pierwszego etapu uczestnicy mieli przygotować witrynę, której motywem przewodnim było hasło "Klucz do bezpiecznego komputera". Jury otrzymało łącznie ponad 60 prac, z czego 26 zakwalifikowało do drugiego etapu. Tę próbę pomyślnie przeszli wszyscy uczniowie z naszej szkoły i dnia 22 kwietnia 2009 roku pojechali na drugi, a zarazem finałowy etap konkursu, gdzie również musieli przygotować stronę, tym razem na temat "Jak stworzyć trendy serwis internetowy - poradnik".
newsy iconEgzamin Gimnazjalny 28 Kwietnia 2010
W całej polsce rozpoczyna się sesja egzaminów gimnazjalnych, również naszym młodszym kolegom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki aby średnia liczba punktów z naszej szkoły była w samej czołówce średniej ogólnopolskiej ;-)

21/04/09
newsy iconTargi Edukacyjne 2009 28 Kwietnia 2010
W Polsce przybywa firm i instytucji oferujących atrakcyjne usługi i programy edukacyjne. Coraz więcej osób jest zainteresowanych edukacją, rozwojem i kreowaniem własnej kariery zawodowej. Targi stanowiły dobrą okazję do wymiany informacji pomiędzy środowiskiem oświatowym, a szerokim gronem odbiorców, przygotowujących się do wyboru następnego etapu kształcenia.
Dla wystawców targi były znakomitą okazją do zaprezentowania własnej oferty i spotkań z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi.
Dla odwiedzających była to właściwa okazja do uzyskania aktualnych informacji na temat rynku edukacyjnego w Polsce, wyboru najlepszej oferty i poznania możliwości rodzimego rynku.
Targi odbyły się na przełomie 31.03-2.04 bieżącego roku, już teraz można zobaczyć relację z nich. Zapraszamy :)

03/04/09
newsy iconSzkolny Konkurs Filmoznawczy 28 Kwietnia 2010
SZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szkolny 2009/20101. Którego filmu nie zrealizował Stanley Kubrick ?
a) "Lśnienie" b) "Barry Lyndon" c) "Full Metal Jacket" d) "Obcy..."
2. Reżyserem "Aviatora" i "Gangów Nowego Jorku" jest:
a) Scott b) Altman c) Ford d) Scorsese
3. Japońska "Godzilla" powstała w dekadzie lat:
a) 40-tych b) 60-tych c) 70-tych d) 50-tych
4. Złote i Srebrne Niedźwiedzie przyznaje się na festiwalu w:
a) Wenecji b) Moskwie c) Cannes d) Berlinie
5. Tzw. pleograf, czyli prototyp kamery filmowej, wynalazł:
a) Amerykanin b) Francuz c) Anglik d) Polak
6. Słynny rosyjski film o wojnie w Afganistanie nosi tytuł:
a) "9 pułk" b) "9 dywizja" c) "9 batalion" d) "9 kompania"
7. Cezar to filmowa nagroda:
a) włoska b) hiszpańska c) portugalska d) francuska
8. Nieżyjący już Bergman to klasyk kina:
a) duńskiego b) norweskiego c) fińskiego d) szwedzkiego
newsy iconSzkolny Konkurs Ortograficzny 28 Kwietnia 2010
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szk. 2009/20101. Alchemik z Arktyki odkrył superrewelacyjną metodę wydobywania supertaniego anhydrytu ze złóż prekambryjskich.
2. Na czesko – słowackim pograniczu koczują do dziś tabuny cholerycznych Cyganów węgierskich , uprawiających handel domokrążny, czary – mary i wróżenie nie tylko z fusów.
3. W Solcu Kujawskim za pieniądze Polskiego Radia powstał supernowoczesny park jurajski z watahą krwiożerczych dinozaurów, np. archeopteryksów i megalodonów.
4. Superekspres do nierozpuszczalnej kawy robił duże wrażenie na klientach hipermarketu Geant przede wszystkim jasnobeżową barwą swej obudowy i minizestawem przyrządów kuchennych.
5. Wycieczka złożona z gdańszczan i Ślązaków zwiedzała przedwczoraj gołoborze w Górach Świętokrzyskich.
6. Płowożółta hiena, upolowana na Wybrzeżu Kości Słoniowej, została nielegalnie przewieziona do Jokohamy, a stamtąd do zoologicznego muzeum w Sztokholmie.
7. Na rozżarzonej plaży na Helu spotkałem niespodziewanie znajomego warszawiaka opalonego na murzyna.
newsy iconDla nauczycieli Centrum Edukacji 28 Kwietnia 2010
Zapraszamy do zapoznania się z projektem programu wychowawczego i programu profilaktyki.

program profilaktyki
program wychowawczy
newsy iconRok szkolny 2009/2010 28 Kwietnia 2010
Dziś rozpoczął się rok szkolny 2009/2010 w naszej szkole. Zaraz po wniesieniu sztandaru, mowę zabrał dyrektor naszej szkoły. Od tego momentu rozpoczęły się zmagania naszych uczniów z wiedzą, którą próbują- ze skutkiem, przekazać wykwalifikowani nauczyciele. Będą to kolejne miesiące, zanim znów poczujemy moc wakacyjnych przygód.

Czekamy na zdjęcia wakacyjnych przygód, które prosimy przesyłać na adres:
centrum_edukacji@o2.pl
newsy iconRok szkolny 2009/2010 28 Kwietnia 2010
Przypominamy, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 będzie miało miejsce na boisku szkolnym naszej szkoły o godz. 9.00

Relacje oraz zdjęcia z rozpoczęcia, będą dostępne na naszej stronie.
newsy iconWitamy w nowej odsłonie! 28 Kwietnia 2010
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2009/2010 mamy zaszczyt zaprezentować nową odsłonę strony internetowej Centrum Edukacji w Zabrzu.

Mamy nadzieję, że nowa wersja przypadnie wszystkim do gustu (:
newsy iconRekrutacja do Gimnazjum nr 11 28 Kwietnia 2010
Lista osób przyjętych do klasy I jest automatycznie pobierana, po kliknięciu w poniższy link:

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO KLASY I


PILNE!!

Prosimy o dostarczenie oryginalnych dokumentów:
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
- zaświadczenie o wynikach sprawdzianu


Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w pierwszych
klasach naszych szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy zainteresowanych
kandydatów.


23/06/09
newsy iconRadość nie tylko z wakacji! 28 Kwietnia 2010
Czerwiec. Ciepło. Pachnie akacjami. Uczniów rozpiera radość głównie z powodu zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Ale nie tylko.

Przez ostatnie lata w czerwcu cieszyliśmy się, że uczniowie klas trzecich uzyskiwali wysokie wyniki podczas egzaminu gimnazjalnego.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś