1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

gazetka iconUczniowie CE na Deskach Teatru Nowego
W poniedziałek, 22 września, w Teatrze Nowym w Zabrzu uczniowie naszej szkoły mieli okazję przysłuchiwać i przyglądać się czytaniu nowego dramatu, który jest jeszcze w fazie prac. Młodzież zajęła miejsca na scenie, nieopodal aktorów. Poniżej zamieszczamy recenzję i opinie młodych widzów na temat sztuki:

Pralnia to bardzo przyjazna dla prostego (i nie tylko) odbiorcy sztuka, której autorem jest Rafał Matusz. Porusza ona tematy, które są "na czasie". Dzięki niej możemy zobaczyć, jak wygląda praca w jednym z przykładowych supermarketów.

Dramat jest podzielony na trzy akty, w których możemy ujrzeć życie toczące się w pewnym hipermarkecie. Na początek ukazuje się nam ono z perspektywy pracowników (najmłodszego menedżera - Blacka, który zawsze był najlepszy
i nagle zaczął spadać w rankingu, bystrej i dążącej do celu "Różowiutkiej" oraz zwykłego "Szarego", pracownika, który niczym się na początku nie wyróżnia).
To rozwiązanie zostało bardzo ciepło przyjęte przez słuchających. Wnosi ono ze sobą jednocześnie pewne urozmaicenie oraz komizm. Na koniec w trzecim akcie będziemy mogli zobaczyć człowieka, który marzył o szybkim i łatwym zarobku. Niestety pech chciał, iż musiał dużo wcześniej niż planował spłacić swój dług. I w zamian za zapłacone rachunki na rok z góry stracił "całość".

Sama sztuka wymaga jeszcze pewnych dopracowań, co nie dziwi nikogo, gdyż to dopiero jedno z pierwszych czytań. Szczególnie akt trzeci był krytykowany za pewnego rodzaju brak spójności z całością. Niektórzy słuchacze zarzucali autorowi również za długi czas trwania i złe rozplanowanie podziału na akty (całość została odczytana w ciągu 1,5 godziny).

Moim zdaniem sztuka była świetna, aczkolwiek wymaga pewnych poprawek kosmetycznych. Sam temat jest bardzo poruszający, a wykonanie ciekawe. Uważam, że finalna wersja Pralni odniesie duży sukces.

Autor: Daniel "zoNE" Gabryś
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś