1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

gazetka iconSzkolne obchody Święta Edukacji
13 października 2008 roku o godz. 15.00 w szkolnej auli odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klas 1 La, 2 La i 3 La oraz 2 LO pod opieką pani Beaty Sekuły oraz dzięki pomocy szkolnego radiowęzła. Aula została udekorowana pracami uczniów gimnazjum, wykonanymi pod okiem pani Małgorzaty Mihilewicz-Hubczak.

Przedstawienie rozpoczęło się od oryginalnej recytacji wiersza Juliana Tuwima "Nauka" (Magda Brzezińska z 1 La). W dalszej części klasa 1 La zaśpiewała: "Grow up" i "Co ja robię tu?" przedstawiając zbuntowaną, ale twórczą młodzież. Uczniowie apelowali do naszych drogich nauczycieli o wyrozumiałość i cierpliwość. - "Don't give up!" (Nie rezygnujcie) – prosił zebranych Adrian Kowalczyk (konferansjer) cytując fragment piosenki o burzliwym dorastaniu. Następnie wraz z Żanetą Niewiadomską (1 La) postawił kropkę nad i wykonując piosenkę o jednoznacznym tytule "Breaking Free".

Później przyszedł czas na rewię uniformów szkolnych. W dowcipny i błyskotliwy sposób galę poprowadziła Marzena Pawłowska (3 La) oraz Tobiasz Klimas (1 La). Znalazły się w niej stroje dla uczniów i dla nauczycieli. Szczególne poruszenie na sali wzbudziła postać sekretarki w wykonaniu Pauli Kleinert (2 La), która zachwyciła gracją, zaradnością i kompetencjami.

Gwoździem programu okazał się taniec irlandzki zaprezentowany przez Kamilę Walasek wraz z koleżankami z grupy SALAKE, wielokrotnymi mistrzyniami Polski.

Autor: Monika Śmielak
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś