1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

gazetka iconPoważny jak śmierć, zimny jak głaz
Sztuka Adama Rappa została wystawiona w Teatrze Nowym przez Teatr Ludowy z Krakowa 24 października. Reżyserii podjął się Tomasz Obara. W przedstawieniu wystąpili m.in.: M. Kalisz, K. Wolniewicz, A. Kawiorska, D. Markuszewska.

Spektakl jest opowieścią o upadku współczesnej rodziny. Telewizja, konsumpcja i grzech doprowadzają do rozpadu miłości rodzinnej. Wynne ma 17 lat, całymi dniami gra na konsoli, a do kieszonkowego dorabia w niemoralny sposób. Siostra Shaylee jest prostytutką i nałogową narkomanką. Ich leniwy ojciec spędza czas oglądając kanał "Telezakupy". Zapracowanej matki nie stać na spłacenie rat za dom. Wynne przechodzi grę komputerową i jako jeden z trzech zawodników z całego kraju ma szansę na milion dolarów, za który chce kupić szczęście dla całej rodziny. Tylko, że teraz walka na śmierć i życie odbędzie się w "realu". Chłopak wygrywa pieniądze, a pozostali uczestnicy gry giną, w tym jego dziewczyna. Rodzina ma jednak szansę na lepszą przyszłość i powrót na dobrą drogę.

Moim zdaniem aktorzy odegrali swoje role idealnie. Niebieskowłosy Wynne był najciekawszą postacią. Marcin Kalisz świetnie przedstawił jego sposób bycia i charakter. Muzyka, kostiumy i dekoracje były bardzo współczesne i adekwatne do scenariusza. Przedstawienie wyglądało realistycznie i uważam, że przypadło do gustu młodym ludziom. Bardzo dobra treść opowiadająca o skomplikowanym życiu. Reżyser ciekawie przedstawia rzeczywistość, do której w sposób naturalny dodaje sceny niemożliwe. Wszystko tworzy niesamowitą całość.

Jestem przekonana, że warto było obejrzeć tą sztukę. Bardzo poruszyła widzów. Doskonale zostały w niej zinterpretowane problemy współczesnego świata. Myślę, że trafia zarówno do dorosłych, jak i do młodzieży.

Autor: Karolina Gawlińska kl. 2La
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś