1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

gazetka iconLaury dla naszych szkolnych artystów
28 kwietnia odbył się 55 festiwal im. Norberta Kroczka, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs trwał został 3 dni, a każdy z nich dotyczył innej dziedziny sztuki: muzyki, teatru oraz tańca. Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów w dziedzinie teatru oraz tańca.

W dniu teatru drugie miejsce zajęła grupa "Nieoetykietkowani" ze spektaklem pt. "Shopping". Wzięła w nim udział m.in. Judyta z 1LO. - Sztuka została napisana na podstawie tekstów m.in. Brzechwy i Różewicza. Jak sama nazwa wskazuje, to przedstawienie o szale zakupowym, w trakcie którego ludzie zatracają siebie, swoją osobowość, a nawet zapominają o drugim człowieku... - opowiada młoda aktorka. - "Shopping" jest spektaklem nowoczesnym, dynamicznym, przy czym ma także właściwości edukacyjne. Reżyseruje nas wspaniała p. Małgorzata Baryła. Z grających u nas aktorów uczących się w Centrum Edukacji pozostałam już jedynie ja, resztę stanowią ekipy trójkowo-jedynkowo-dwójkowe.

W dniu tańca uczniowie naszej szkoły zajęli całe podium. Pierwsze miejsce w kategorii taniec nowoczesny zdobyła grupa taneczna "PrO" prowadzona przez Kamila Sławińskiego, do której należymy wraz z Alicją Seraficką z 2La. Pierwsze miejsce było dla nas ogromnym zaszczytem i olbrzymią motywacją do dalszej pracy, oznacza, że jesteśmy najlepsi w Zabrzu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Z tego festiwalu przechodzi się do następnego etapu, który odbył się już w Częstochowie, a wyniki będą ogłoszone dopiero 10 czerwca. Jednak my już dostaliśmy zaproszenie na galę finałową, nie wiemy jeszcze, co to oznacza, więc trzymajcie za nas kciuki! Oprócz nas w Częstochowie znalazła się grupa "Axes Street", zajmując 2 miejsce w tej samej kategorii z układem "Orient Express" (co oznacza: Podróż na wchód) – informuje nas Justyna Cierkosz z 1LO oraz 2 miejsce w kategorii break dance z układ "Street Dance". "Axes Street" tworzą 3 dziewczyny z naszej szkoły: Ania Strach, Dagmara Sersisko i Justyna Cierkosz z ILO oraz jeden chłopak: Mariusz Pietryszka z technikum. Trzecie miejsce należało do "D'efektu", w którym tańczy tegoroczna maturzystka Magdalena Leśniewska z 3Pa.

- A co do samej atmosfery Festiwalu im. Kroczka , to Judyta stwierdziła : Wydarzenie to kojarzy mi się z oczekiwaniem, trochę stresem, występem, no i darmowym pączkiem. Też mam podobne wrażenia. Zawsze przed wyjściem na scenę przeżywamy stres, wiemy bowiem, że za chwilę trójka zupełnie obcych nam ludzi będzie nas oceniała. Zawsze też po cichu liczymy na wygraną, tym razem się udało i szczerze mówiąc liczymy na kolejne zwycięstwa. Czas występów wspominam jako pełen uśmiechu, radości i dopingujących okrzyków. Nie odczuwało się wrogiej rywalizacji - wręcz przeciwnie - uczestnicy wspierali się nawzajem i nawiązali nowe znajomości oraz wymienili się własnymi doświadczeniami.

Autor: Monika Śmielak
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś