1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconPoloneza czas zacząć! 28 Kwietnia 2010
Studniówka, zgodnie ze swoja nazwą, odbywać powinna się na sto dni przed maturą. Tegoroczny bal odbył się 28 stycznia 2008 w restauracji „Pod Kasztanami". Piękne suknie i eleganckie garnitury naszych maturzystów sprawiły, że ciężko było tego wieczora rozpoznać uczniów, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Uroczystość rozpoczęta została przez Pana Dyrektora Mariana Kitla. Gościem honorowym była Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. W niezwykle ciepłych słowach życzyli wspaniałej zabawy i cudownej atmosfery.
Aż w końcu zabrzmiały słowa, na które wszyscy czekali cały wieczór: Bal studniówkowy uważam za otwarty! I pary ruszyły do tradycyjnego poloneza. Po części oficjalnej, czas na szaloną zabawę do rana.

I jeszcze garść przesądów związanych ze studniówką , a mających zapewnić powodzenie na maturze. Przede wszystkim nie ścinać włosów od studniówki do matury, żeby nie ucinać wiedzy. Dziewczęta zakładają czerwoną bieliznę, czerwoną podwiązkę. Dlaczego? Gorąca czerwień to symbol życia, a w Chinach - szczęścia. No i oczywiście na sam egzamin dziewczyny mają włożyć tą samą bieliznę co na studniówce, a chłopcy ten sam garnitur.
JK

27/02/08
Dodał: root
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś