1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconDzień przedsiębiorczości '08 - podsumowanie 28 Kwietnia 2010
W dniu 3 kwietnia 2008 65 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w "Dniu Przedsiębiorczości" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. W tegorocznej ogólnopolskiej akcji brał udział Szkolny Ośrodek Kariery, działający przy Centrum Edukacji w Zabrzu.
W ramach tego przedsięwzięcia młodzież odbyła praktykę 3 - 5 godzinną na wybranych przez siebie stanowiskach pracy w 44 firmach. Pod okiem pracujących tam osób uczniowie poznawali specyfikę stanowiska i charakter pracy oraz ćwiczyli umiejętności, które mogą im się przydać w przyszłości. Poza tym uzyskali informację na temat niezbędnego wykształcenia, zasad rekrutacji oraz perspektyw zatrudnienia w danym zawodzie.

Poszukiwanie miejsca praktyki nie było rzeczą łatwą wymagało od uczniów dużego zaangażowania i determinacji. Osoby, które same zorganizowały sobie stanowisko pracy na praktykę wykazały się przedsiębiorczością. Za każdym razem pomocą służyli koordynatorzy projektu dyrektor Antoni Drynda oraz doradca zawodowy Krzysztof Kaptur.

Praktyczne poznanie specyfiki pracy na konkretnym stanowisku to bardzo ważne doświadczenie w życiu młodzieży, która już wkrótce będzie musiała się sprawdzić w zawodzie. Nic więc dziwnego, że już dziś nasi uczniowie deklarują chęć uczestnictwa w akcji tego typu, która planujemy zorganizować w przyszłym roku.

Wszystkim pracodawcom i tym, którzy pomogli naszej młodzieży poznać specyfikę pracy na danym stanowisku serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Krzysztof Kaptur

18/04/08
Dodał: root
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś