newsy iconSzkolny Konkurs Filmoznawczy 28 Kwietnia 2010
SZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szkolny 2009/2010



1. Którego filmu nie zrealizował Stanley Kubrick ?
a) "Lśnienie" b) "Barry Lyndon" c) "Full Metal Jacket" d) "Obcy..."
2. Reżyserem "Aviatora" i "Gangów Nowego Jorku" jest:
a) Scott b) Altman c) Ford d) Scorsese
3. Japońska "Godzilla" powstała w dekadzie lat:
a) 40-tych b) 60-tych c) 70-tych d) 50-tych
4. Złote i Srebrne Niedźwiedzie przyznaje się na festiwalu w:
a) Wenecji b) Moskwie c) Cannes d) Berlinie
5. Tzw. pleograf, czyli prototyp kamery filmowej, wynalazł:
a) Amerykanin b) Francuz c) Anglik d) Polak
6. Słynny rosyjski film o wojnie w Afganistanie nosi tytuł:
a) "9 pułk" b) "9 dywizja" c) "9 batalion" d) "9 kompania"
7. Cezar to filmowa nagroda:
a) włoska b) hiszpańska c) portugalska d) francuska
8. Nieżyjący już Bergman to klasyk kina:
a) duńskiego b) norweskiego c) fińskiego d) szwedzkiego
9. Kino australijskie specjalizuje się do dziś w:
a) komediach b) musicalach c) dramatach kostiumowych d) dreszczowcach
10. Najbardziej znanym w świecie reżyserem włoskim jest:
a) Antonioni b) da Sica c) Tornatore d) Fellini
11. Bollywood, czyli kinematografia indyjska, koncentruje się w:
a) Delhi b) Madrasie c) Kalkucie d) Bombaju
12. Tzw. nowa fala w światowym horrorze lat 90-tych pojawiła się w kinie:
a) europejskim b) amerykańskim c) australijskim d) azjatyckim
13. Morfing należy do grupy specjalnych efektów:
a) optycznych b) dźwiękowych c) pirotechnicznych d) elektronicznych
14. Sławny cykl telewizyjny "Perły z lamusa" z Tomaszem Raczkiem prowadził:
a) Sobolewski b) Lubelski c) Godzic d) Kałużyński
15. "Bez śladu", "Krok od domu" i "Wzór" to znane seriale:
a) obyczajowe b) polityczne c) wojenne d) kryminalne



opr. mgr Krzysztof Kurczyna

MIEJSCE: sala 220 (II p.)
ORGANIZATOR: mgr K. Kurczyna
TERMIN: 23 września 2009 r. (środa) – 11.30 (zaraz po konkursie ortograficznym – w tym roku wyjątkowo oba konkursy miały miejsce jednego dnia w tej samej sali, niektórzy uczniowie brali udział w obu)
ZAKRES: historia kina światowego, telewizja, technika kinowa
NAGRODY: talony książkowe (w październiku), oceny bardzo dobre i celujące z j. polskiego, punkty do oceny z zachowania, 1-2 darmowe wyjścia do kina
UCZESTNICY: 21 uczniów (6 klas)
NAGRODZENI: 6 uczniów (2 klasy)
NAJSŁABSZY WYNIK: 2 punkty na 15 możliwych do zdobycia
UWAGI: Poziom nie był wysoki, bo też konkurs był nieco trudniejszy niż w zeszłym roku (poprawne są wszystkie odpowiedzi czwarte, czyli "d") – zdecydowanie wygrała autorska klasa filmowa, czyli II La (5 uczniów na 6 ogółem laureatów, czyli ok. 84%), większość zgadywała ( to świadczy m.in. o potrzebie edukacji medialnej), dominują dziewczyny (tylko jeden chłopak wśród zwycięzców)


LISTA LAUREATÓW

• I miejsce: A. Krawczyk (II La) – 9 p. na 15 p. możliwych
• II miejsce ex aeuquo: M. Śmielak (II La) – 8 p.
• II miejsce e.a.: B. Połaska (II La) – 8 p.
• III miejsce e.a.: M. Opiela (III La) – 7 p.
• III miejsce e.a.: S. Sołtysik (II La) – 7 p.
• III miejsce e.a.: D.Mach (II La) – 7 p.
Dodał: root
Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej



Lista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś