1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconProjekt "Trójkąta Weimarskiego", czyli tzw. wymiana
Naszym dzisiejszym zadaniem jest przybliżenie wam na czym polega projekt wymiany, której fachową nazwę widzicie powyżej. Jest to spotkanie 3 grup uczniów z Francji, Niemiec i Polski. Odbywa się to 3 razy w roku, w każdym z krajów po kolei. No dobrze, ale przejdźmy do sedna. O co w tym właściwie chodzi?

W jednym miejscu spotykają się 3 grupy, aby wzajemnie się zapoznawać poprzez zajęcia zorganizowane przez animatorów. Towarzyszy temu zazwyczaj wiele śmiechu, ponieważ animacje te odbywają się w postaci różnego rodzaju zabaw. Poznajemy podstawowe zwroty. Opowiadamy, co lubimy, co jest nam bliskie. To pozwala bliżej się poznać jak i znaleźć nowe przyjaźnie.

Kolejnym elementem wymiany jest tworzenie wspólnego bloga, w którym zawarte są przemyślenia uczestników. Praca w grupach trójnarodowych często sprawia problem, ale dla chcącego nic trudnego!

Żebyście nie myśleli, ze projekt ten polega głównie na pracy i uczestniczeniu w zajęciach to pragniemy was poinformować, że wcale tak nie jest! Pomiędzy tym wszystkich odbywają się wycieczki do różnych ciekawych miejsc (np.w Dortmundzie zwiedziliśmy m.in. fabrykę Opla), mamy oczywiście czas wolny i wiele innych rozrywek.

Serdecznie zachęcamy każdego do udziału w takiej wymianie. Jeżeli ktoś by był zainteresowany wrażeniami uczestników z pobytu w Dortmundzie to zapraszamy na naszego bloga –
http://mavilleetmaregion.cafebabel.com/pl/.

Autorki: Dorota & Roksana
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś