newsy iconProjekt "Trójkąta Weimarskiego", czyli tzw. wymiana
Naszym dzisiejszym zadaniem jest przybliżenie wam na czym polega projekt wymiany, której fachową nazwę widzicie powyżej. Jest to spotkanie 3 grup uczniów z Francji, Niemiec i Polski. Odbywa się to 3 razy w roku, w każdym z krajów po kolei. No dobrze, ale przejdźmy do sedna. O co w tym właściwie chodzi?

W jednym miejscu spotykają się 3 grupy, aby wzajemnie się zapoznawać poprzez zajęcia zorganizowane przez animatorów. Towarzyszy temu zazwyczaj wiele śmiechu, ponieważ animacje te odbywają się w postaci różnego rodzaju zabaw. Poznajemy podstawowe zwroty. Opowiadamy, co lubimy, co jest nam bliskie. To pozwala bliżej się poznać jak i znaleźć nowe przyjaźnie.

Kolejnym elementem wymiany jest tworzenie wspólnego bloga, w którym zawarte są przemyślenia uczestników. Praca w grupach trójnarodowych często sprawia problem, ale dla chcącego nic trudnego!

Żebyście nie myśleli, ze projekt ten polega głównie na pracy i uczestniczeniu w zajęciach to pragniemy was poinformować, że wcale tak nie jest! Pomiędzy tym wszystkich odbywają się wycieczki do różnych ciekawych miejsc (np.w Dortmundzie zwiedziliśmy m.in. fabrykę Opla), mamy oczywiście czas wolny i wiele innych rozrywek.

Serdecznie zachęcamy każdego do udziału w takiej wymianie. Jeżeli ktoś by był zainteresowany wrażeniami uczestników z pobytu w Dortmundzie to zapraszamy na naszego bloga –
http://mavilleetmaregion.cafebabel.com/pl/.

Autorki: Dorota & Roksana
Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś