1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconI miejsce Patryka Socały w XII regionalnym Konkursie Gawędziarskim "JO WOM GODOM"
  26.11.2012 w Muzeum Górnictwa w Zabrzu odbył się finał XII KONKURSU GAWĘDZIARSKIEGO W GWARZE ŚLĄSKIEJ "JO WOM GODOM". Konkurs od wielu lat cieszy się wielka popularnością w regionie, toteż i w tym roku wzięło w nim udział przeszło 40 uczestników, m.in. z takich miast jak Gliwice, Rybnik, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, no i oczywiście Zabrze. Całe przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie zanikającej gwary śląskiej i podniesienie jej rangi wśród archaicznych gwar polskich.
  Przegląd finałowy połączony był z wielką galą, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, w tym jednostek oświatowych, Związku Górnoślązaków, reprezentacji mediów – zarówno prasy jak i telewizji regionalnej, ludzi kultury i nauki. Tym bardziej cieszy fakt, że I miejsce zdobył Patryk Socała, uczeń z klasy I LB. Warto podkreślić, iż w drodze do zwycięstwa musiał przejść przez wstępne przesłuchania, a potem w finale zmierzyć się nie tylko z świetnie przygotowanymi rywalami, ale także z bardzo wymagającymi jurorami: panią Heleną Synowiec – językoznawcą, profesorem Uniwersytetu Śląskiego, jedną z największych specjalistów w dziedzinie gwary w naszym regionie, panią dr Danutą Krzyżyk – językoznawcą, pracownikiem naukowym na UŚ-u, oraz panią reżyser Niną Wolską-Pruszowską.
  Patryk wygłosił tekst "Ja hmmm" napisany przez p. Jolantę Leszczyńska. Warto podkreślić, że jego występ był wyjątkowo ciepło przyjęty przez publiczność, co zostało wyrażone nie tylko poprzez aplauz widowni, ale też w wielu zakulisowych gratulacjach. PATRYKU BRAWO!!!
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś