1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconKONKURS JUBILEUSZOWY
W tym roku rozpoczyna się okrągła 70 już rocznica oficjalnego otwarcia naszej szkoły. Gmach CE został oddany do użytku już w 1933 roku, szkoła ruszyła po wojnie w 1945 roku, natomiast na stałe zagościliśmy na 1 Maja 12 dopiero w 1951 roku. Po drodze wielokrotnie zmienialiśmy nazwę, logo, statut i strukturę organizacyjną (ciekawskich odsyłam do zakładki z historią naszej „budy" na internetowej stronie CE). W związku z tym jubileuszem (będzie obchodzony w listopadzie tego roku) wpadłem na pomysł, by zorganizować we współpracy z Samorządem Szkolnym i pod patronatem Dyrektora CE mgr Mariana Kitla SZKOLNY KONKURS WIEDZY O CENTRUM EDUKACJI – po raz pierwszy w dziejach tej placówki.
Zgłosiło się w sumie 25 osób z aż 11 klas – szkoda, że ostatecznie do sali 210 zawitało 15 uczniów (może niektórzy rozpoczęli już prywatne ferie albo zapomnieli). Konkurs wszelako się odbył i budził niemałe emocje wśród startujących. Przygotowałem aż 58 pytań, obejmujących rozmaite zagadnienia z lat 1945 – 2015 (chronologia, dyrektorzy, nazwy, sport z Gwarkiem na czele, związki zawodowe, kultura w naszej szkole, budowa hali sportowej i remonty, nowe technologie, harcerstwo, olimpiady przedmiotowe, najnowsze osiągnięcia naszych uczniów itd.). Niektóre były stosunkowo łatwe, inne nieco podchwytliwe.
Nagrody to oceny bardzo dobre i celujące z języka polskiego, punkty do oceny z zachowania i tradycyjnie talony książkowe. Oto lista laureatów: Dawid Petrykowski (I La – 36 punktów) i Anna Kiepura (II Ta – także 36 punktów) oraz na II miejscu Edyta Cieślik (II Ta – 33 punkty). Były również 2 wyróżnienia. Najsłabszy wynik to 22 punkty. Warto pamiętać, że bogata i obfitująca w ciekawostki historia naszej szkoły istnieje nie tylko w formie zapisu cyfrowego (stronka internetowa), ale i na papierze: publikacja „Kartki z dziejów szkoły" (szkolna biblioteka i sala 220) oraz kolejne monumentalne tomy Kroniki Szkoły.

KK
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś