1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconSprawozdanie z tygodnia języków obcych
Przed feriami po raz kolejny odbył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, którego celem było propagowanie nauki różnych języków oraz zaznajamianie z kulturą innych krajów. Tym razem temat przewodni to "Przewodnik turystyczny po świecie" więc w szkole pojawiły się plakaty po angielsku, niemiecku i francusku przygotowane przez uczniów , które prezentowały miejsca warte odwiedzenia na całym świecie.

W ramach Tygodnia odbył się jak co roku konkurs tłumaczenia, w związku z tym uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć z angielskiego na polski urywki z przewodników po Florencji, Madeirze, Nowym Jorku i Mosjøen, a z polskiego na angielski tekst o naszej polskiej Wieliczce.

Czytając plakaty rozwieszone w szkole można było przygotować się do kolejnego konkursu, tj., "Konkursu wiedzy o świecie". Plakaty przydały się też osobom, które wzięły udział w kolejnym konkursie "Co to za miejsce", wystarczyło zerknąć na nasz szkolny telewizor i odgadnąć jakie miejsca były na nim pokazane. Ostatni konkurs "Jaki to język" wymagał skupienia się na zaprezentowanych utworach muzycznych i odgadnięcia w jakim języku zostały zaśpiewane.

Miło nam poinformować, że nastąpiło rozstrzygnięcie wszystkich konkursów, które odbyły się w ramach Tygodnia Języków Obcych . Wyłoniłyśmy aż 8 szczęśliwców, którzy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody z naszej akcji. A oto i oni: W konkursie na Najlepsze Tłumaczenie zwyciężyli: Dominik Bujak w kategorii: Szkoła Średnia i Magda Czechowska w kategorii: Gimnazjum. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Paulina Woźniak i Natalia Rosiak.

W konkursie Wiedzy o Świecie zwyciężyli: Krzysztof Grabowski w kategorii: Szkoła Średnia oraz Mateusz Ślusarski w kategorii: Gimnazjum.
Nagrody otrzymają również Grzegorz Kozyra za konkurs "Jaki to język?" oraz Artur Walęza za konkurs "Co to za miejsce?".

Wszystkim uczestnikom dziękujemy , a zwycięzcom gratulujemy!
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś