1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconWarsztaty "Społem - wczoraj a dziś" w Centrum Edukacji.
W dniu 13 października odbyły się w naszej szkole ciekawe warsztaty w ramach projektu "Społem - wczoraj i dziś", prowadzonego przez warszawskie Muzeum Historii Polski pod hasłem "Patriotyzm Jutra".

Tematem wiodącym warsztatów były idee i praktyki spółdzielczości oraz ich wkład w budowę państwowości polskiej – zarówno w przeszłości, jak i w chwili obecnej. W przeszłości polskiego kooperatyzmu zawarte są przesłanki ponownego jego ożywienia – jako nośnika demokratyzmu, wspólnotowości i patriotyzmu – na poziomie globalnym i krajowym. Sięgnięto zatem po historyczne przykłady działalności spółdzielczej w trzech zaborach i na emigracji, które obrazują wkład idei spółdzielczych w podtrzymanie bytu narodowego i odzyskanie niepodległości w 1918 roku, a także po najlepsze praktyki spółdzielcze XXI wieku w Polsce.

Warsztaty były prowadzone w sześciu liceach w Warszawie, Krakowie i na Śląsku. Zwieńczeniem projektu będzie szeroka promocja internetowa produktów 7 listopada, w rocznicę utworzenia w 1918 roku tzw. rządu lubelskiego, w którym przewidziano – po raz pierwszy i jedyny w historii Polski – Ministerstwo Kooperatyw.

W warsztatach prowadzonych przez p. Krzysztofa Wołodźkę ze Stowarzyszenia "Obywatele obywatelom", wzięli udział uczniowie klasy I La.
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś