1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconSTUDNIÓWKA, STUDNIÓWKA ... I PO STUDNIÓWCE 07 Lutego 2017
Tegoroczna studniówka Centrum Edukacji odbyła się w nocy z 3 na 4 lutego Anno Domini 2017 w Rudzińcu k. Gliwic – obiekt gastronomiczno-hotelarski zwał się "Leśna Perła" (duży, nowoczesny, dość ładny, notabene zbudowany za pieniądze m.in. unijne). Pierwsi goście pojawili się po 18.00, a oficjalnie zaczęło się ok. 19.00 i trwało do 4.30 (krócej troszkę niż poprzednio). Warto tu podziękować za wielomiesięczne organizacyjne trudy m.in. dziewczynom z III La i IV Ta (K. Spallek, A. Mularczyk, E. Cieślik, A. Kiepura). Wspomagała ich nieco Dyrekcja, rodzice i poszczególni wychowawcy (A. Wołowiec, D. Surdyka, K. Kurczyna, M. Ryndak).

Trzeba przyznać, że ta impreza z paru powodów przeszła do historii naszej szkoły. Primo: była chyba najmniejsza w dziejach CE – w sumie ok. 110 osób (ok. 90 uczniów z 4 klas maturalnych i kilkunastu nauczycieli, tylko jeden rodzic i mąż kol. historyczki). Secundo: była najbardziej oddalona od gmachu naszej budy – dojazd od 30 km do nawet 50 km (gęsta wieczorna mgła była małym horrorem nawet dla doświadczonych kierowców). Tertio: licealiści wpadli na chytry w sumie pomysł i zarezerwowali sobie noclegi po 50 zł do 15.00 następnego dnia (sensownie o tyle, że zmęczeni i niewyspani młodzi ludzie nie powinni może nad ranem zimą wracać do domu samodzielnie). Quarto: licealiści (III La i III Lb) zaprezentowali świetny, dowcipny, dość długi show muzyczno-taneczny (prym wodził doświadczony w tej materii artysta, czyli Mateusz Greń, wspomagała go m.in. Weronika Langer i Konrad Bąk, ale też błysnęli sportowcy Mateusz Lechowicz, Wojciech Pietrzak, Karen Tondera i Denis Rocki – koncepcyjnie pomagała nieoceniona mgr R. Korus).

Dominowała czasem muzyka discopolopodobna, ale nasza młodzież znakomicie się przy niej bawiła i o to zapewne chodziło. Jedzenie było bardzo dobre: świeże, gorące, zróżnicowane. Atmosfera na sali wspaniała: bawili się i młodsi, i starsi (okazuje się, że do dobrej zabawy alkohol nie jest specjalnie potrzebny). Najpierw oczywiście była część oficjalna, czyli przemówienia, na szczęście zwięzłe (młodzież, dyr. Kitel), potem kwiaty dla wychowawców i innych nauczycieli, tradycyjnie wspólne fotki klasowe (zresztą było też poza salą dla chętnych par miniatelier), w tzw. międzyczasie wspomniany już program artystyczny. Dyrekcję reprezentowali mgr Marian Kitel i jego zastępca mgr Mariusz Świetlik, licznie przybyły kol. anglistki, byli także wuefiści (o wychowawcach już pisałem wcześniej). Jednym słowem działo się całkiem sporo ...

Cóż, było i minęło ... Pozostaną wspomnienia, ale również zdjęcia i filmy (do obejrzenia na szkolnym Facebooku, stronce internetowej CE, a także niebawem w Kronice Szkolnej). To przecież także barwna cząstka bogatej historii naszej szkoły. Do zobaczenia za rok na kolejnej studniówce, być może też oryginalnej, bo w Piekarach Śląskich.


KK
Dodał: D.Stankowski
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś