1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconBIAŁO-CZERWONE Centrum Edukacji
9 listopada 2018 miały miejsce uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zanim jednak nastał ten uroczysty dzień przez cały tydzień młodzież już miała okazję poczuć magię nadchodzących wydarzeń. W czasie każdej przerwy lekcyjnej przez radiowęzeł szkolny puszczane były pieśni patriotyczne, ponieważ Centrum Edukacji brało udział w projekcie rozśpiewana przerwa z Nową Erą. Na korytarzach szkolnych pojawiły się dekoracje, wystawa plakatów niepodległościowych oraz przepięknie wykonana przez uczniów klasy I Tas flaga Polski oplatająca schody od parteru szkoły, aż do ostatniego piętra. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego każde okno naszej szkoły ozdobiły biało-czerwone flagi, każdy uczeń oraz pracownik szkoły otrzymał ręcznie wykonane biało-czerwone aksamitne wstążki. W dniu obchodów 9 XI wszyscy nauczyciel poprowadzili zajęcia ucząc czym jest patriotyzm. Młodzież podczas zajęć miała okazję pracować z tekstami źródłowymi o odzyskaniu niepodległości, wyświetlone zostały filmy pokazujące historię Polski na przestrzeni wieków, tak aby młodzi Polacy mogli zrozumieć, że patriotyzm to nie święto- patriotyzm to codzienność! O godzinie 9.30 przedstawiciele każdej klasy Liceum, Technikum oraz klas gimnazjalnych brali udział w Szkolnym Konkursie Historycznym o tytuł "Eksperta Historii Polski z lat 1918-2018".
O godzinie 11.11 cała społeczność Centrum Edukacji zaśpiewała Hymn Polski bijąc wraz z innymi szkołami rekord w ilości uczniów, którzy w tym samym momencie odśpiewali uroczyście Mazurka Dąbrowskiego- dla Niepodległej.
Po hymnie odbyła się Akademia, wzruszająca , wyjątkowa, przepiękna. Tego dnia uczniowie mogli również wysłuchać wykładu o historii święta 11 XI, który wygłosił wicedyrektor i wyśmienity historyk p.Mariusz Świetlik. To był absolutnie wyjątkowy piątek, pełen patriotyzmu i wzruszeń, przepełniony historią naszego kraju.
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś