1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconPOLSKO- NIEMIECKO-FRANCUSKA WYMIANA MŁODZIEŻY ZABRZE , LISTOPAD 2018
W dniach 18.-23.11.2018 odbyło się kończące cykl wymian trójstronnych (po spotkaniach w Berlinie w roku 2016 i Lille w 2017 ) seminarium w Polsce, zatytułowane "Wybory europejskie 2019- mój głos się liczy". Uczestniczyło w nim 12 uczniów naszej szkoły ( z klas 2TA,4TA i 4 TB) oraz młodzież ze szkół partnerskich (Berufskolleg am Haspel z Wuppertalu i Lycée des deux Caps z Marquise) wraz z opiekunami. Spotkanie współfinansowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży i pozyskane przez stronę francuską środki z programu Erasmus + zorganizowane zostało przez p.Mirosława Panka i p.Joannę Małnowicz.
W programie, oprócz animacji językowych i zajęć warsztatowych prowadzonych przez trzy animatorki , znalazły się również: zwiedzanie Zabrza, wizyta w sztolni Królowa Luiza , całodniowa wycieczka do Krakowa oraz wieczór pożegnalny, spędzony w kręgielni. W czwartek (22.11.) zajęcia odwiedziła ekipa szkolnej telewizji. Film po zmontowaniu można będzie na obejrzeć w holu na 1. piętrze.
Relacje z tego spotkania pojawią się również na stronach szkół i organizacji partnerskich:
( Berufskolleg am Haspel, Lycée des deux Caps, GSI Bonn, Cefir Dunkerque).
Czy warto było wziąć udział? Poniżej kilka opinii uczestników i parę fotek:)
"Wymiana była super, a ludzie, którzy w niej uczestniczyli bardzo przyjaźni. Atrakcje zapewnione przez organizatorów bardzo mi się podobały, szczególnie wycieczka do Krakowa"
"Najbardziej podobała mi się możliwość zobaczenia nowych miejsc, poznania ludzi z innych krajów i i pokazania im naszej śląskiej kultury."
"Wymiana była bardzo fajna, organizatorzy wybrali super hotel z dobrym jedzeniem. Mieliśmy bardzo dobrze zagospodarowany czas, zajęcia były interesujące. Zwiedzanie Krakowa było super, dostaliśmy genialnego przewodnika."
"Dzięki warsztatom mogliśmy dowiedzieć się dużo o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, a także o polityce we Francji i w Niemczech"

Czekamy na ciąg dalszy trójstronnej współpracy...


Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś