1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconSKF, CZYLI SZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY
Od kilkunastu lat co najmniej w CE – zazwyczaj w I semestrze – organizowane są szkolne konkursy filmowe (także ortograficzne, historyczne, literackie czy kulturoznawcze – zajmuje się tym nasza Komisja Przedmiotów Humanistycznych). Tematyka tych SKFów była zróżnicowana: kino gatunków, telewizja, seriale i telenowele, Andrzej Wajda, współczesne kinom polskie, horror. W tym roku nasi uczniowie rywalizowali o tytuł znawcy szeroko pojmowanego "kina fantastyki i grozy".
Konkurs w formie pisemnej (test wyboru) odbył się 19 listopada (wtorek) tradycyjnie w sali 220. Jego organizatorem i jurorem był polonista mgr K. Kurczyna, aktualnie wdrażający w klasie I La (liceum trzyletnie) kolejną innowację medialną (kino i telewizja, Internet i reklama). Zgłosiło się ostatecznie 19 młodych ludzi z różnych klas pierwszych, drugich i trzecich liceum i technikum (po gimnazjum i po SP). Sam konkurs trwał ok. 30 minut.
Stopień trudności poszczególnych pytań i zakres materiału rzeczowego był zróżnicowany: tytuły filmów, chronologia, reżyserzy i aktorzy, festiwale, gatunki związane z fantastyką, kultowe monstra, motywy przewodnie, miejsce akcji. Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów: najlepszy wynik to 22 p., najsłabszy natomiast tylko 7 p. Nieprzypadkowo chyba trzy pierwsze miejsca zdobyli członkowie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Orion" (niektórzy uczęszczali na te zajęcia jeszcze w gimnazjum). Nagrody to książki i filmy, cząstkowe oceny bardzo dobre i celujące (j. polski), punkty do oceny z zachowania.
Zwyciężyła bezapelacyjnie Marta Fusek (I La) z liczbą 22 p., wicemistrzem okazał się Michał Nowicki z tej samej klasy (20 p.). Trzecie miejsce wspólnie zajęli Jakub Siedlik (II Tas) i Michał Grzesiczak (III Ls) z ilością 17 p. Na wyróżnienie zasłużyli (po 15 p.): Marcelina Mielczarek (III La), Błażej Stefaniak (I Ta5) oraz Piotr Osiecki (III Ls). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, mając jednocześnie nadzieję, że w II semestrze dojdzie do skutku SKL, czyli Szkolny Konkurs Literacki (teksty własne w formie poetyckiej lub prozatorskiej).
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś