1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconPonadnarodowa Mobilność Uczniów - Zdobywany kompetencje kluczowe wraz z młodzieżą z Hiszpanii 31 Maja 2020
Koniec projektu to czas podsumowań - a zatem w ramach projektu "Kluczowe kompetencje drogą do rozwoju" dofinansowanego w ramach PO WER odbyły się dwie mobilności do Barcelony w Hiszpanii:
1. Wizyta przygotowawcza (24.10.2019) w której uczestniczyło 2 przedstawicieli szkoły, a miała na celu uzgodnienie szczegółu planowanego przyjazdu uczniów: plan pobytu, zakwaterowanie, wyżywienie..
2. Wizyta 10 uczniów pod opieką 2 nauczycieli (17 - 21.02.2020) na której uczniowie współpracując z uczniami Institutu Pedralbes (former Institut Ausias March and Institut Joan Bosca) z Barcelony rozwijali umiejętności kluczowe (rozumienia i tworzenia informacji, kompetencji matematycznych w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii oraz kompetencji cyfrowych) oraz poznawali zwyczaje i kulturę Katalonii i Hiszpanii uczestnicząc w wycieczkach między innymi do Muzeum Historii Katalonii. Na wspólnych lekcjach młodzież wypracowała oraz przygotowała prezentacje na temat systemów kształcenia w obydwu krajach. Produktami tego wyjazdu są dwa filmy (Nabywanie kompetencji kluczowych wspólnie z rówieśnikami z Barcelony i Barcelona w obiektywie uczniów Centrum Edukacji) oraz dwie prezentacje (System kształcenia w Polsce i System kształcenia w Hiszpanii). Owoce ich pracy możecie zobaczyć zakładce POWER.
Wszyscy uczestnicy projektu miło wspominają owocną współpracę z młodzieżą i nauczycielami z Hiszpanii oraz czas spędzony Barcelonie, już teraz pytają się o kolejne wyjazdy w inne ciekawe miejsca Europy aby móc dalej się rozwijać w międzynarodowym środowisku.
Krzysztof Kaptur - szkolny koordynator projektów międzynarodowych
Dodał: D.Stankowski
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś