1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - "Szkoła do hymnu"
Wiek XX należał do najtrudniejszych w dziejach państwa i narodu polskiego. Zaczął się jeszcze epoką zaborów z symboliczną Wrześnią, później była pesymistyczna wizja szans na niepodległość w "Weselu" i kolejno: rewolucja 1905 roku, wybuch I wojny światowej, utworzenie Legionów, rzeź polskich żołnierzy w obcych armiach służących na frontach I wojny światowej, rewolucje w Rosji, orędzie Wilsona i z radością obserwowany rozpad naszych rosyjskich, niemieckich i austriackich ciemiężycieli. Finałem tych wydarzeń jest dzień 11 listopada 1918 roku, będący fundamentem naszej tożsamości narodowej. Odzyskanie niepodległości było efektem ciężkiej i krwawej pracy kilku pokoleń Polaków, dlatego należy pamiętać zarówno o tych, którzy ten dzień wymarzyli jak i o tych którzy przelali krew dla Niepodległej. " Jeszcze Polska nie zginęła..."

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoła do hymnu". Zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy i zachęcamy nauczycieli i uczniów do połączenia się za pomocą komunikatorów, i zaśpiewania hymnu w formie on-line.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, która w jasny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę należy przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania "Mazurka Dąbrowskiego".

Dyrekcja CE
Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś