1. Aktualności
 2. O szkole
 3. Dla ucznia
 4. Dla rodzica
 5. Dokumenty
 6. Artykuły
 7. Multimedia

UCZNIOWIE O SZKOLE
 • Uczniowie o szkole - archiwalne
 • Wybrane artykuły/informacje w języku angielskim
 • Kacper Prokopów i Nico Zbieżek (1Ls) powiedzieli: „ Głównym powodem, dla jakiego wybraliśmy naukę w Centrum Edukacji był działający tu od lat Szkolny Klub Sportowy Gwarek, w którym możemy grać w piłkę nożną pod okiem fachowców. Jesteśmy zadowoleni z naszej decyzji, gdyż szkoła oferuje również wysoki poziom nauczania. Na co dzień interesujemy się nie tylko sportem, ale i muzyką. Na przerwach mamy okazję jej posłuchać, dzięki radiowęzłowi szkolnemu. Przedmioty, które najbardziej lubimy to: matematyka, fizyka i angielski.
  Paweł Kobylas, Łukasz Dymek i Tomek Szczepański (2Ta) : „Wybraliśmy tą szkołę z powodu interesującego nas kierunku informatycznego. Centrum Edukacji jest bardzo dobrze przystosowanym budynkiem dla takich uczniów jak my, ponieważ posiada siedem sal z nowoczesnym sprzętem komputerowym. Każde z tych pomieszczeń jest odpowiednio przygotowane do kierunku zawodowego oraz wszyscy uczniowie posiadają własne stanowisko do pracy, co umożliwia spokojne i samodzielne wykonywanie zadań. Zajęcia prowadzone są przed odpowiednio wykwalifikowanych nauczycieli, którzy udzielają nam zawsze pomocy, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Oprócz dobrze wyposażonych klas komputerowych, mamy możliwość korzystania z biblioteki szkolnej, która posiada nie tylko                                                                      lektury obowiązkowe, ale i różnorodne nowości wydawnicze.

  Bartek Szałapski, Dawid Kluge i Andrzej Maj (4Ta) powiedzieli: „ Właśnie zaczął się dla nas czwarty i równocześnie ostatni rok nauki w CE. Jesteśmy zadowoleni, że trzy lata temu wybraliśmy tą szkołę ze względu na nasz kierunek, którym jest informatyka. Centrum Edukacji jest dobrze przystosowaną szkołą. Dzięki profesjonalnej siłowni oraz nowo wyremontowanej sali gimnastycznej na zajęciach WF-u możemy korzystać z nowego sprzętu. Na terenie Centrum Edukacji organizowane są też liczne pozalekcyjne rozgrywki sportowe: turnieje piłkarskie, koszykówki oraz siatkówki. Sporo osób chętnie bierze w nich udział, co oznacza, że rywalizacja jest dużo większa. Uczniowie czwartego roku, jak i inni, mają możliwość puszczania własnej muzyki w radiowęźle.

  Oliwia Walasek (2Lb) „ Moim głównym powodem, dla jakiego wybrałam CE jest wysoki poziom nauczania. W szkole mamy wymagające, a zarazem sympatyczne grono nauczycieli. Szczególnie lubię zajęcia z języka polskiego, dlatego zapisałam się do kółka dziennikarskiego. Mamy tam możliwość rozwijania swoich reporterskich zainteresowań i umiejętności reporterskich.
  Natalia Kopeć „ Centrum Edukacji wybrałam z powodu kółka dziennikarskiego. W pierwszym roku udało mi się zdobyć wyróżnienie. Jak można się domyśleć moim ulubionym przedmiotem jest język polski, lecz lubię też geografię. Poza tym, szkoła wydaje własną gazetkę. Na zajęciach poza lekcyjnych możemy wykazać się naszymi umiejętnościami dziennikarskimi.
  Karolina Kozłowska„ W Centrum Edukacji spędziłam już trzy lata, ucząc się wcześniej w tutejszym gimnazjum, więc postanowiłam kontynuować naukę w tej szkole. Wybrałam liceum ogólnokształcące. Uwielbiam zajęcia z języka polskiego oraz z geografii. Tak jak koleżanki, ja też uczestniczę w zajęciach poza lekcyjnych. W pierwszym roku udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w konkursie dziennikarskim.

  autor: Marko Chomczyński
  fotografia: Agnieszka Łyko
  współpracowały: Magda Gieroń i Klaudia Olszewska
  redakcja: mgr Beata Sekuła

       
  Deklaracja dostępności

  Dziennik elektroniczny Vulcan
  Facebook Centrum Edukacji
  youngface.tv/centrum-edukacji
  Multi News/centrum-edukacji
  Brazowa tarcza 2021
  Brazowa tarcza 2015
  Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
  PO WER
  Erasmus plus
  nasza jakość twoja szansa
  Zawód jutra
  Aktywna tablica
  Akademia Śląska
  Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
  Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej  Lista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
  Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
  Daniel 'zoNE' Gabryś